Çıldır 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çıldır sonuçlarında DSP %27,5 ile birinci, CHP %23,1 ile ikinci; fark 4,4 puan. DSP burada Türkiye ortalamasının (%0,4) 27,1 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,0 (+19,1 puan). 9 mahalle ve köy arasından 3'ünde DSP önde. DSP en güçlü Yıldırımtepe Mahallesi (%86,5); CHP en güçlü Çankaya Mahallesi (%65,4). Katılım %87,8 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çıldır 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çıldır, Ardahan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çıldır | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| DSP | 460 | %27,5 | %6,0 | %0,4 | +27,1 |
| CHP | 387 | %23,1 | %31,0 | %26,4 | −3,3 |
| Saadet | 368 | %22,0 | %5,6 | %2,8 | +19,1 |
| MHP | 276 | %16,5 | %5,6 | %17,7 | −1,3 |
| AK Parti | 175 | %10,4 | %31,2 | %43,1 | −32,7 |
| BTP | 9 | %0,5 | %0,5 | %0,2 | +0,3 |
Çıldır seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 10 | 1.984 | 1.742 | %87,8 | 1.675 | 67 |
Çıldır mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | DSP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşıkşenlik Mahallesi | Saadet | %24,9 | %26,3 | %85,0 | 253 |
| Çankaya Mahallesi | CHP | %7,5 | %65,4 | %93,0 | 115 |
| Çay Mahallesi | MHP | %15,0 | %17,5 | %86,4 | 199 |
| Dedekorkut Mahallesi | DSP | %34,3 | %17,8 | %86,1 | 252 |
| Suhara Mahallesi | Saadet | %15,1 | %25,6 | %85,1 | 221 |
| Ufuktepe Mahallesi | DSP | %30,7 | %19,3 | %91,9 | 198 |
| Yakınsu Mahallesi | Saadet | %16,7 | %16,7 | %91,1 | 236 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %17,8 | %26,8 | %81,6 | 342 |
| Yıldırımtepe Mahallesi | DSP | %86,5 | %7,4 | %99,4 | 168 |
İlgili sonuçlar