Karacasu 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Karacasu sonuçlarında CHP %44,5 ile birinci, MHP %27,6 ile ikinci; fark 16,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,4) 18,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,6 (+9,9 puan). 38 mahalle ve köy arasından 29'unda CHP önde. CHP en güçlü Büyükdağlı Mahallesi (%72,8); MHP en güçlü Ataeymir Mahallesi (%56,8). Katılım %92,8 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karacasu 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Karacasu, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karacasu | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 5.873 | %44,5 | %35,3 | %26,4 | +18,1 |
| MHP | 3.647 | %27,6 | %28,5 | %17,7 | +9,9 |
| AK Parti | 3.466 | %26,3 | %30,1 | %43,1 | −16,9 |
| Saadet | 95 | %0,7 | %0,4 | %2,8 | −2,1 |
| BBP | 43 | %0,3 | %0,3 | %1,4 | −1,1 |
| BTP | 39 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 31 | %0,2 | %1,4 | %0,4 | −0,2 |
Karacasu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 70 | 15.168 | 14.077 | %92,8 | 13.194 | 883 |
Karacasu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alemler Mahallesi | CHP | %66,6 | %15,3 | %98,1 | 576 |
| Aşağıgörle Mahallesi | AK Parti | %32,5 | %16,9 | %94,3 | 176 |
| Ataeymir Mahallesi | MHP | %26,2 | %56,8 | %93,0 | 1.134 |
| Ataköy Mahallesi | CHP | %46,0 | %24,1 | %93,2 | 880 |
| Bahçeköy Mahallesi | CHP | %69,1 | %11,2 | %95,8 | 167 |
| Bereketli Mahallesi | CHP | %62,8 | %16,2 | %97,7 | 215 |
| Bingeç Mahallesi | CHP | %54,7 | %20,3 | %95,9 | 74 |
| Büyükdağlı Mahallesi | CHP | %72,8 | %14,9 | %92,5 | 133 |
| Cabi Mahallesi | CHP | %46,3 | %23,0 | %87,3 | 865 |
| Cuma Mahallesi | CHP | %43,4 | %29,4 | %91,0 | 726 |
| Çamarası Mahallesi | CHP | %42,7 | %24,0 | %96,2 | 106 |
| Çamköy Mahallesi | CHP | %61,0 | %10,5 | %96,6 | 386 |
| Dedeler Mahallesi | CHP | %65,3 | %20,4 | %97,3 | 110 |
| Dereköy Mahallesi | CHP | %41,9 | %25,3 | %98,0 | 204 |
| Dikmen Mahallesi | AK Parti | %19,7 | %29,8 | %95,9 | 217 |
| Esençay Mahallesi | CHP | %46,4 | %23,0 | %92,7 | 559 |
| Geyre Mahallesi | CHP | %38,9 | %36,4 | %93,7 | 731 |
| Görle Mahallesi | AK Parti | %25,0 | %34,8 | %95,9 | 220 |
| Güzelbeyli Mahallesi | CHP | %34,4 | %31,1 | %92,2 | 257 |
| Güzelköy Mahallesi | CHP | %61,4 | %22,9 | %92,7 | 82 |
| Hacıhıdırlar Mahallesi | CHP | %49,4 | %16,5 | %100,0 | 102 |
| Işıklar Mahallesi | CHP | %47,4 | %26,7 | %95,9 | 443 |
| Karabağlar Mahallesi | MHP | %32,0 | %40,0 | %103,9 | 51 |
| Karacaören Mahallesi | CHP | %42,1 | %25,2 | %97,0 | 334 |
| Küçükdağlı Mahallesi | CHP | %42,5 | %32,0 | %90,0 | 512 |
| Nargedik Mahallesi | CHP | %59,3 | %16,6 | %95,6 | 158 |
| Palamutçuk Mahallesi | MHP | %30,5 | %42,4 | %95,0 | 401 |
| Tekeliler Mahallesi | CHP | %53,8 | %35,2 | %98,5 | 206 |
| Tepecik Mahallesi | CHP | %42,9 | %22,9 | %97,0 | 197 |
| Yaykın Mahallesi | CHP | %37,2 | %35,2 | %95,0 | 517 |
| Yaylalı Mahallesi | CHP | %46,1 | %24,4 | %87,0 | 2.381 |
| Yazır Mahallesi | CHP | %52,8 | %16,5 | %95,4 | 390 |
| Yenice Mahallesi | CHP | %54,0 | %23,9 | %91,4 | 984 |
| Yeniköy Mahallesi | AK Parti | %11,2 | %38,4 | %97,7 | 132 |
| Yeşilköy Mahallesi | CHP | %53,5 | %19,7 | %94,9 | 79 |
| Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %12,0 | %18,7 | %97,6 | 83 |
| Yolaltı Mahallesi | AK Parti | %35,4 | %13,3 | %95,2 | 188 |
| Yolüstü Mahallesi | CHP | %35,9 | %28,2 | %96,9 | 192 |
İlgili sonuçlar