Bartın Merkez 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bartın Merkez sonuçlarında MHP %45,9 ile birinci, AK Parti %26,7 ile ikinci; fark 19,2 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%17,7) 28,1 puan üstünde. 19 mahalle ve köy arasından 17'sinde MHP önde. MHP en güçlü Ağdacı Mahallesi (%53,7); AK Parti en güçlü Esentepe Mahallesi (%41,3). Katılım %88,2 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bartın Merkez 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Bartın Merkez, Bartın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bartın Merkez | Bartın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 16.888 | %45,9 | %36,7 | %17,7 | +28,1 |
| AK Parti | 9.823 | %26,7 | %31,9 | %43,1 | −16,5 |
| CHP | 9.043 | %24,6 | %28,3 | %26,4 | −1,9 |
| Saadet | 850 | %2,3 | %2,5 | %2,8 | −0,5 |
| BBP | 104 | %0,3 | %0,2 | %1,4 | −1,1 |
| BTP | 61 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| DSP | 57 | %0,2 | %0,1 | %0,4 | −0,2 |
Bartın Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 146 | 43.369 | 38.234 | %88,2 | 36.826 | 1.408 |
Bartın Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağdacı Mahallesi | MHP | %53,7 | %31,2 | %94,2 | 1.043 |
| Aladağ Mahallesi | MHP | %44,0 | %25,0 | %88,8 | 3.273 |
| Bartın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 37 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %45,8 | %33,9 | %87,1 | 1.920 |
| Çaydüzü Mahallesi | MHP | %44,4 | %34,7 | %93,0 | 2.328 |
| Demirciler Mahallesi | MHP | %43,8 | %25,1 | %87,0 | 2.335 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %39,0 | %41,3 | %87,4 | 1.426 |
| Gölbucağı Mahallesi | MHP | %45,6 | %21,7 | %88,2 | 5.617 |
| Hürriyet Mahallesi | MHP | %42,8 | %36,8 | %87,8 | 1.767 |
| Karaçay Mahallesi | MHP | %52,2 | %30,0 | %94,5 | 201 |
| Karaköy Mahallesi | MHP | %51,0 | %30,5 | %90,0 | 1.407 |
| Kemer Köprü Mahallesi | MHP | %47,8 | %26,9 | %87,9 | 6.598 |
| Kırtepe Mahallesi | MHP | %42,9 | %16,8 | %88,7 | 2.823 |
| Köyortası Mahallesi | MHP | %44,6 | %20,6 | %87,1 | 1.283 |
| Okulak Mahallesi | MHP | %46,6 | %22,0 | %85,3 | 1.208 |
| Orduyeri Mahallesi | MHP | %49,2 | %25,7 | %86,4 | 4.640 |
| Orta Mahallesi | MHP | %44,1 | %20,1 | %86,2 | 1.446 |
| Şiremirçavuş Mahallesi | MHP | %49,9 | %27,3 | %93,9 | 686 |
| Tuna Mahallesi | MHP | %44,2 | %28,8 | %87,6 | 3.331 |
İlgili sonuçlar