Altınbaşak Beldesi 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Altınbaşak Beldesi sonuçlarında CHP %51,8 ile birinci, DSP %44,7 ile ikinci; fark 7,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,4) 25,4 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %44,7 (+44,4 puan). 5 mahalle ve köy arasından 3'ünde CHP önde. CHP en güçlü Altınbaşak-Büyük Kadağan Mahallesi (%86,0); DSP en güçlü Altınbaşak-İstasyon Mahallesi (%63,0). Katılım %87,9 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Altınbaşak Beldesi 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Altınbaşak Beldesi, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Altınbaşak Beldesi | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 533 | %51,8 | %12,5 | %26,4 | +25,4 |
| DSP | 460 | %44,7 | %2,8 | %0,4 | +44,4 |
| HDP | 29 | %2,8 | %1,0 | %2,0 | +0,8 |
| MHP | 4 | %0,4 | %29,7 | %17,7 | −17,3 |
| AK Parti | 1 | %0,1 | %48,4 | %43,1 | −43,0 |
| Saadet | 1 | %0,1 | %3,8 | %2,8 | −2,7 |
Altınbaşak Beldesi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 7 | 1.200 | 1.055 | %87,9 | 1.028 | 27 |
Altınbaşak Beldesi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | DSP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altınbaşak-Büyük Kadağan Mahallesi | CHP | %86,0 | %12,3 | %90,6 | 128 |
| Altınbaşak-Fırat Mahallesi | CHP | %84,9 | %12,7 | %88,4 | 190 |
| Altınbaşak-İstasyon Mahallesi | DSP | %34,4 | %63,0 | %86,1 | 323 |
| Altınbaşak-Pınarbaşı Mahallesi | DSP | %40,5 | %55,3 | %87,4 | 443 |
| Altınbaşak-Süleymanlı Mahallesi | CHP | %48,0 | %45,9 | %91,4 | 116 |
İlgili sonuçlar