Mihalgazi 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Mihalgazi sonuçlarında AK Parti %43,7 ile birinci, MHP %24,7 ile ikinci; fark 19,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,1) 0,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,7 (+7,0 puan). 9 mahalle ve köy arasından 4'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Karaoğlan Mahallesi (%81,7); MHP en güçlü İstiklal Mahallesi (%52,5). Katılım %94,2 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mihalgazi 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Mihalgazi, Eskişehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Mihalgazi | Eskişehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.124 | %43,7 | %36,6 | %43,1 | +0,6 |
| MHP | 635 | %24,7 | %16,3 | %17,7 | +7,0 |
| CHP | 582 | %22,6 | %41,3 | %26,4 | −3,8 |
| Saadet | 89 | %3,5 | %1,1 | %2,8 | +0,6 |
| DP | 68 | %2,6 | %1,3 | %0,8 | +1,9 |
| BBP | 63 | %2,5 | %2,0 | %1,4 | +1,0 |
| BTP | 6 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| Millet | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
Mihalgazi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 14 | 2.873 | 2.707 | %94,2 | 2.570 | 137 |
Mihalgazi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alpagut Mahallesi | CHP | %41,5 | %2,1 | %96,3 | 626 |
| Bozaniç Mahallesi | MHP | %34,9 | %40,6 | %96,4 | 194 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %30,2 | %42,0 | %93,5 | 322 |
| Demirciler Mahallesi | AK Parti | %64,7 | %8,8 | %92,4 | 79 |
| Dokuz Mayıs Mahallesi | MHP | %28,3 | %47,0 | %91,9 | 345 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %47,4 | %30,5 | %92,5 | 280 |
| İstiklal Mahallesi | MHP | %24,4 | %52,5 | %92,5 | 280 |
| Karaoğlan Mahallesi | AK Parti | %81,7 | %4,2 | %92,9 | 354 |
| Sakarıılıca Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %18,6 | %96,4 | 393 |
İlgili sonuçlar