Sarıkamış 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Sarıkamış sonuçlarında AK Parti %38,9 ile birinci, MHP %22,8 ile ikinci; fark 16,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,1) 4,2 puan altında. BDP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,1 (+17,8 puan). 8 mahalle ve köy arasından 6'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kazımkarabekir Mahallesi (%58,6); MHP en güçlü İnönü Mahallesi (%36,0). Katılım %80,6 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarıkamış 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Sarıkamış, Kars, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sarıkamış | Kars | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.232 | %38,9 | %28,7 | %43,1 | −4,2 |
| MHP | 1.890 | %22,8 | %25,7 | %17,7 | +5,0 |
| BDP | 1.831 | %22,1 | %22,1 | %4,2 | +17,8 |
| CHP | 1.064 | %12,8 | %19,7 | %26,4 | −13,6 |
| Saadet | 180 | %2,2 | %1,0 | %2,8 | −0,7 |
| BTP | 103 | %1,2 | %0,6 | %0,2 | +1,0 |
Sarıkamış seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 41 | 10.780 | 8.693 | %80,6 | 8.300 | 393 |
Sarıkamış mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %47,6 | %23,5 | %76,4 | 1.908 |
| Erenler Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %19,9 | %82,8 | 688 |
| İnönü Mahallesi | MHP | %33,1 | %36,0 | %81,6 | 2.886 |
| İstasyon Mahallesi | AK Parti | %43,7 | %14,7 | %85,6 | 995 |
| Kazımkarabekir Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %7,5 | %88,1 | 352 |
| Şehitler Mahallesi | BDP | %30,6 | %5,7 | %78,0 | 1.496 |
| Tepe Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %23,8 | %83,1 | 997 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %22,3 | %79,1 | 1.458 |
İlgili sonuçlar