Derebucak 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Derebucak sonuçlarında AK Parti %49,7 ile birinci, MHP %47,6 ile ikinci; fark 2,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,1) 6,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %47,6 (+29,9 puan). 12 mahalle ve köy arasından 6'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Gencek Mahallesi (%58,7); MHP en güçlü Uğurlu Mahallesi (%62,2). Katılım %74,3 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Derebucak 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Derebucak, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Derebucak | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.139 | %49,7 | %60,5 | %43,1 | +6,6 |
| MHP | 2.048 | %47,6 | %23,1 | %17,7 | +29,9 |
| Saadet | 99 | %2,3 | %6,2 | %2,8 | −0,5 |
| BBP | 9 | %0,2 | %0,9 | %1,4 | −1,2 |
| BTP | 8 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Derebucak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 26 | 6.104 | 4.533 | %74,3 | 4.303 | 230 |
Derebucak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Çamlık Mahallesi | MHP | %45,6 | %50,7 | %82,8 | 1.110 |
| Durak Mahallesi | MHP | %40,8 | %54,6 | %94,1 | 338 |
| Gencek Mahallesi | AK Parti | %58,7 | %39,4 | %82,1 | 931 |
| Göynem Mahallesi | AK Parti | %56,8 | %41,6 | %60,5 | 971 |
| Kenankuyu Mahallesi | AK Parti | %56,6 | %42,6 | %61,0 | 415 |
| Musalla Mahallesi | MHP | %38,7 | %57,9 | %64,5 | 397 |
| Pınarbaşı Mahallesi | MHP | %43,9 | %54,3 | %86,7 | 534 |
| Sarayönü Mahallesi | AK Parti | %48,8 | %48,0 | %68,9 | 573 |
| Taşlıpınar Mahallesi | AK Parti | %53,3 | %46,7 | %90,5 | 148 |
| Tepearası Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %41,0 | %87,8 | 156 |
| Uğurlu Mahallesi | MHP | %35,6 | %62,2 | %91,1 | 56 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %48,2 | %50,0 | %53,9 | 475 |
İlgili sonuçlar