Tunçbilek Beldesi 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Tunçbilek Beldesi sonuçlarında AK Parti %39,5 ile birinci, DP %36,7 ile ikinci; fark 2,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,1) 3,6 puan altında. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,7 (+36,0 puan). 9 mahalle ve köy arasından 4'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Tunçbilek-Gürağaç Çınar Mahallesi (%55,6); DP en güçlü Tunçbilek-Tunçbilek-Çamaltı Mahallesi (%64,0). Katılım %95,0 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tunçbilek Beldesi 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Tunçbilek Beldesi, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Tunçbilek Beldesi | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.801 | %39,5 | %48,6 | %43,1 | −3,6 |
| DP | 1.673 | %36,7 | %2,1 | %0,8 | +36,0 |
| MHP | 1.028 | %22,6 | %35,4 | %17,7 | +4,8 |
| Saadet | 53 | %1,2 | %9,5 | %2,8 | −1,7 |
Tunçbilek Beldesi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 20 | 5.021 | 4.771 | %95,0 | 4.555 | 216 |
Tunçbilek Beldesi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | DP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Tunçbilek-Gürağaç Cevizli Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %36,4 | %95,9 | 659 |
| Tunçbilek-Gürağaç Çınar Mahallesi | AK Parti | %55,6 | %36,3 | %95,7 | 575 |
| Tunçbilek-Tunçbilek Merkez Mahallesi | MHP | %31,8 | %21,1 | %95,5 | 1.212 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Çamaltı Mahallesi | DP | %12,7 | %64,0 | %76,9 | 199 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Demirbilek Mahallesi | AK Parti | %48,4 | %35,1 | %95,6 | 928 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Hamitabat Mahallesi | AK Parti | %50,6 | %39,6 | %96,1 | 431 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Işık Mahallesi | DP | %34,4 | %37,8 | %95,9 | 442 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Köprübaşı Mahallesi | DP | %22,7 | %61,9 | %94,9 | 469 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Madenciler Mahallesi | DP | %18,5 | %63,9 | %102,8 | 106 |
İlgili sonuçlar