Çamlıyayla 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çamlıyayla sonuçlarında MHP %40,3 ile birinci, AK Parti %40,0 ile ikinci; fark 0,3 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%17,7) 22,5 puan üstünde. 14 mahalle ve köy arasından 9'unda MHP önde. MHP en güçlü Sarıkoyak Mahallesi (%64,0); AK Parti en güçlü Fakılar Mahallesi (%81,0). Katılım %94,2 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamlıyayla 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çamlıyayla, Mersin, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çamlıyayla | Mersin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.505 | %40,3 | %31,2 | %17,7 | +22,5 |
| AK Parti | 2.486 | %40,0 | %26,6 | %43,1 | −3,2 |
| CHP | 1.046 | %16,8 | %28,6 | %26,4 | −9,6 |
| BBP | 53 | %0,9 | %0,5 | %1,4 | −0,6 |
| Saadet | 49 | %0,8 | %0,7 | %2,8 | −2,0 |
| Bağımsızlar | 45 | %0,7 | %0,1 | %0,2 | +0,5 |
| DP | 20 | %0,3 | %0,5 | %0,8 | −0,4 |
| BTP | 16 | %0,3 | %0,4 | %0,2 | +0,0 |
| DYP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Çamlıyayla seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 28 | 6.981 | 6.579 | %94,2 | 6.222 | 357 |
Çamlıyayla mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bağçatağı Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %56,9 | %98,1 | 106 |
| Belçınar Mahallesi | MHP | %38,8 | %25,8 | %93,4 | 377 |
| Cumayakası Mahallesi | MHP | %44,1 | %43,4 | %94,9 | 494 |
| Çayırekinliği Mahallesi | MHP | %46,6 | %44,9 | %93,4 | 452 |
| Darıpınarı Mahallesi | MHP | %52,0 | %36,6 | %94,3 | 564 |
| Fakılar Mahallesi | AK Parti | %15,5 | %81,0 | %95,6 | 631 |
| Giden Mahallesi | AK Parti | %25,0 | %56,7 | %101,6 | 61 |
| Kale Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %48,0 | %92,2 | 1.187 |
| Kesecik Mahallesi | MHP | %56,2 | %28,1 | %97,4 | 153 |
| Korucak Mahallesi | MHP | %52,2 | %27,9 | %92,9 | 253 |
| Körmenlik Mahallesi | MHP | %47,6 | %45,3 | %98,7 | 234 |
| Sarıkavak Mahallesi | MHP | %47,3 | %33,4 | %95,1 | 616 |
| Sarıkoyak Mahallesi | MHP | %64,0 | %24,4 | %95,2 | 188 |
| Sebil Mahallesi | CHP | %29,2 | %24,5 | %93,7 | 1.665 |
İlgili sonuçlar