Yomra 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Yomra sonuçlarında AK Parti %63,8 ile birinci, MHP %28,4 ile ikinci; fark 35,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,1) 20,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %28,4 (+10,6 puan). 24 mahalle ve köy arasından 24'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Tandırlı Mahallesi (%91,8); MHP en güçlü Çamlıca Mahallesi (%39,2). Katılım %86,7 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yomra 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Yomra, Trabzon, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yomra | Trabzon | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 12.211 | %63,8 | %53,7 | %43,1 | +20,6 |
| MHP | 5.430 | %28,4 | %23,7 | %17,7 | +10,6 |
| CHP | 916 | %4,8 | %14,1 | %26,4 | −21,7 |
| Saadet | 504 | %2,6 | %6,3 | %2,8 | −0,2 |
| BBP | 48 | %0,3 | %0,4 | %1,4 | −1,2 |
| BTP | 42 | %0,2 | %0,5 | %0,2 | −0,0 |
Yomra seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 94 | 22.860 | 19.818 | %86,7 | 19.151 | 667 |
Yomra mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %39,2 | %93,2 | 532 |
| Çamlıyurt Mahallesi | AK Parti | %77,5 | %19,5 | %94,9 | 410 |
| Çınarlı Mahallesi | AK Parti | %68,0 | %17,4 | %87,3 | 292 |
| Demirciler Mahallesi | AK Parti | %86,3 | %9,7 | %88,7 | 461 |
| Gülyurdu Mahallesi | AK Parti | %64,7 | %32,1 | %91,2 | 489 |
| Gürsel Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %34,4 | %89,2 | 968 |
| İkisu Mahallesi | AK Parti | %67,6 | %24,4 | %85,3 | 712 |
| Kaşüstü Mahallesi | AK Parti | %60,0 | %27,4 | %87,6 | 3.981 |
| Kayabaşı Mahallesi | AK Parti | %58,1 | %28,7 | %91,3 | 553 |
| Kılıçlı Mahallesi | AK Parti | %86,8 | %6,9 | %92,4 | 197 |
| Kıratlı Mahallesi | AK Parti | %76,2 | %19,6 | %87,4 | 506 |
| Kömürcü Mahallesi | AK Parti | %61,2 | %33,9 | %88,9 | 458 |
| Maden Mahallesi | AK Parti | %89,9 | %7,8 | %90,2 | 255 |
| Namıkkemal Mahallesi | AK Parti | %58,2 | %37,6 | %89,1 | 964 |
| Ocak Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %38,2 | %86,1 | 360 |
| Oymalı Mahallesi | AK Parti | %74,9 | %17,8 | %80,6 | 1.532 |
| Özdil Mahallesi | AK Parti | %69,0 | %27,4 | %80,4 | 1.763 |
| Pınarlı Mahallesi | AK Parti | %83,6 | %13,1 | %87,9 | 289 |
| Sancak Mahallesi | AK Parti | %55,9 | %35,4 | %86,0 | 5.703 |
| Şanlı Mahallesi | AK Parti | %76,4 | %15,5 | %87,8 | 328 |
| Tandırlı Mahallesi | AK Parti | %91,8 | %5,7 | %92,3 | 414 |
| Taşdelen Mahallesi | AK Parti | %59,7 | %29,8 | %84,9 | 748 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %67,7 | %28,3 | %90,2 | 376 |
| Yokuşlu Mahallesi | AK Parti | %60,4 | %30,7 | %83,8 | 569 |
İlgili sonuçlar