Söke 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Söke sonuçlarında CHP %45,2 ile birinci, AK Parti %27,1 ile ikinci; fark 18,2 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%31,0) 14,2 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,2 (+7,5 puan). 49 mahalle ve köy arasından 39'unda CHP önde. CHP en güçlü Güneyyaka Mahallesi (%95,4); AK Parti en güçlü Arslanyaylası Mahallesi (%64,6). Katılım %90,8 (30 büyükşehir %89,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Söke 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Söke, Aydın, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Söke | Aydın | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 33.274 | %45,2 | %43,8 | %31,0 | +14,2 |
| AK Parti | 19.912 | %27,1 | %29,2 | %45,5 | −18,5 |
| MHP | 15.596 | %21,2 | %21,5 | %13,6 | +7,5 |
| HDP | 3.632 | %4,9 | %3,1 | %2,3 | +2,6 |
| BBP | 227 | %0,3 | %0,4 | %0,7 | −0,4 |
| Saadet | 221 | %0,3 | %0,4 | %1,7 | −1,4 |
| DP | 141 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| BTP | 125 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| HEPAR | 118 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| İp | 106 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| HAK-PAR | 57 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 56 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DSP | 46 | %0,1 | %0,4 | %0,1 | −0,1 |
| DYP | 45 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 23 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 20 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Söke seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 297 | 85.035 | 77.232 | %90,8 | 73.599 | 3.633 |
Söke mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçlı Mahallesi | MHP | %32,8 | %26,0 | %93,8 | 371 |
| Akçakaya Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %43,9 | %97,0 | 237 |
| Akçakonak Mahallesi | AK Parti | %31,3 | %41,9 | %90,4 | 1.141 |
| Argavlı Mahallesi | CHP | %46,3 | %11,1 | %97,5 | 203 |
| Arslanyaylası Mahallesi | AK Parti | %13,8 | %64,6 | %98,6 | 138 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %55,5 | %22,5 | %89,0 | 7.463 |
| Atburgazı Mahallesi | CHP | %36,8 | %35,1 | %94,1 | 1.348 |
| Avcılar Mahallesi | AK Parti | %22,0 | %53,1 | %93,9 | 198 |
| Avşar Mahallesi | CHP | %67,8 | %7,0 | %95,8 | 432 |
| Bağarası Mahallesi | CHP | %36,2 | %35,7 | %91,5 | 4.940 |
| Bayırdamı Mahallesi | CHP | %42,3 | %30,8 | %107,5 | 53 |
| Burunköy Mahallesi | CHP | %37,6 | %35,5 | %93,9 | 673 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %50,1 | %17,9 | %90,9 | 5.987 |
| Çalıköy Mahallesi | CHP | %49,3 | %14,7 | %98,8 | 160 |
| Çalışlı Mahallesi | CHP | %52,0 | %26,0 | %95,8 | 545 |
| Çavdar Mahallesi | CHP | %46,0 | %37,0 | %95,4 | 738 |
| Çeltikçi Mahallesi | CHP | %47,5 | %21,4 | %90,4 | 9.780 |
| Demirçay Mahallesi | AK Parti | %32,4 | %37,2 | %98,1 | 216 |
| Doğanbey Mahallesi | CHP | %75,3 | %10,4 | %97,8 | 543 |
| Fevzipaşa Mahallesi | CHP | %42,5 | %33,1 | %90,0 | 4.781 |
| Gölbent Mahallesi | CHP | %53,2 | %17,5 | %98,2 | 163 |
| Güllübahçe Mahallesi | CHP | %55,0 | %15,1 | %91,4 | 1.394 |
| Güneyyaka Mahallesi | CHP | %95,4 | %1,5 | %87,8 | 74 |
| Güzeltepe Mahallesi | CHP | %95,2 | %1,6 | %94,9 | 138 |
| Karaatlı Mahallesi | CHP | %44,2 | %32,7 | %105,6 | 54 |
| Karacahayıt Mahallesi | CHP | %52,3 | %26,5 | %96,9 | 585 |
| Karakaya Mahallesi | CHP | %45,5 | %19,0 | %98,6 | 217 |
| Kaygıllı Mahallesi | MHP | %31,7 | %30,5 | %97,4 | 274 |
| Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %37,5 | %33,3 | %86,7 | 3.223 |
| Kisir Mahallesi | CHP | %39,8 | %19,5 | %92,4 | 277 |
| Konak Mahallesi | CHP | %52,6 | %22,7 | %88,6 | 7.242 |
| Köprüalan Mahallesi | CHP | %52,8 | %23,6 | %93,0 | 86 |
| Nalbantlar Mahallesi | CHP | %42,9 | %22,7 | %94,1 | 236 |
| Özbaşı Mahallesi | CHP | %42,9 | %20,1 | %97,3 | 415 |
| Pamukçular Mahallesi | CHP | %56,7 | %16,5 | %94,5 | 110 |
| Sarıkemer Mahallesi | CHP | %33,8 | %33,2 | %91,4 | 1.727 |
| Savuca Mahallesi | AK Parti | %16,8 | %48,6 | %91,0 | 4.741 |
| Sayrakçı Mahallesi | CHP | %48,8 | %19,0 | %101,1 | 87 |
| Sazlı Mahallesi | AK Parti | %22,8 | %48,1 | %91,0 | 3.413 |
| Serçin Mahallesi | CHP | %49,2 | %13,2 | %99,0 | 589 |
| Sofular Mahallesi | CHP | %82,8 | %4,8 | %99,3 | 150 |
| Tuzburgazı Mahallesi | CHP | %57,0 | %22,9 | %98,1 | 633 |
| Yamaç Mahallesi | CHP | %52,6 | %15,8 | %98,3 | 120 |
| Yenicamii Mahallesi | CHP | %51,3 | %21,8 | %90,0 | 8.974 |
| Yenidoğan Mahallesi | CHP | %46,5 | %24,1 | %91,4 | 3.957 |
| Yenikent Mahallesi | CHP | %53,8 | %22,6 | %88,7 | 5.150 |
| Yeniköy Mahallesi | MHP | %31,1 | %32,3 | %97,7 | 437 |
| Yeşilköy Mahallesi | CHP | %45,8 | %36,9 | %96,5 | 288 |
| Yuvaca Mahallesi | CHP | %55,2 | %19,2 | %96,7 | 334 |
İlgili sonuçlar