Çamlıpınar Mahallesi 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Çamlıpınar Mahallesi sonuçlarında AK Parti %40,0 ile birinci, CHP %39,2 ile ikinci; fark 0,8 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%45,5) 5,5 puan altında. CHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,2 (+8,1 puan). AK Parti oy oranında Buca ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 23'üncü sırada. 24 sandık, 7.466 kayıtlı seçmen. Katılım %89,9 (30 büyükşehir %89,5).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çamlıpınar Mahallesi 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çamlıpınar Mahallesi, Buca, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyÇamlıpınar MahallesiBucaİzmir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
AK Parti2.538%40,0%40,3%35,9%45,5−5,5
CHP2.486%39,2%45,4%49,6%31,0+8,1
HDP567%8,9%3,9%3,4%2,3+6,6
MHP517%8,1%7,6%8,0%13,6−5,5
BBP48%0,8%0,6%0,5%0,7+0,0
Saadet47%0,7%0,4%0,5%1,7−0,9
DSP41%0,6%0,3%0,5%0,1+0,5
HEPAR21%0,3%0,3%0,2%0,1+0,2
İp17%0,3%0,3%0,4%0,1+0,1
BTP16%0,3%0,1%0,1%0,2+0,1
Turk Parti10%0,2%0,1%0,1%0,0+0,1
Yurt-p8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HAK-PAR6%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Bağımsızlar6%0,1%0,1%0,1%0,6−0,5
DP5%0,1%0,1%0,2%0,2−0,1
HKP5%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet3%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
DYP2%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
TKP2%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
LDP1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Çamlıpınar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
247.4666.715%89,96.346369

Buca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler