2. İnönü Mahallesi 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

2. İnönü Mahallesi sonuçlarında CHP %60,3 ile birinci, AK Parti %26,5 ile ikinci; fark 33,7 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%31,0) 29,2 puan üstünde. HDP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,4 (+5,0 puan). CHP oy oranında Narlıdere ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 10'uncu sırada. 22 sandık, 6.831 kayıtlı seçmen. Katılım %89,2 (30 büyükşehir %89,5).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

2. İnönü Mahallesi 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — 2. İnönü Mahallesi, Narlıdere, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOy2. İnönü MahallesiNarlıdereİzmir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP3.512%60,3%69,0%49,6%31,0+29,2
AK Parti1.547%26,5%20,5%35,9%45,5−19,0
HDP429%7,4%4,0%3,4%2,3+5,0
MHP166%2,8%4,0%8,0%13,6−10,8
İp45%0,8%0,9%0,4%0,1+0,7
BBP24%0,4%0,2%0,5%0,7−0,3
BTP19%0,3%0,2%0,1%0,2+0,1
HEPAR15%0,3%0,2%0,2%0,1+0,1
DSP14%0,2%0,2%0,5%0,1+0,1
TKP14%0,2%0,2%0,1%0,0+0,2
Bağımsızlar9%0,2%0,1%0,1%0,6−0,4
HKP8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
Saadet6%0,1%0,1%0,5%1,7−1,6
Turk Parti6%0,1%0,0%0,1%0,0+0,1
HAK-PAR4%0,1%0,0%0,1%0,1−0,0
DP3%0,1%0,1%0,2%0,2−0,2
Yurt-p3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
LDP2%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Millet1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
2. İnönü Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
226.8316.095%89,25.827268

Narlıdere ilçesindeki diğer mahalle ve köyler