Aydınlar Mahallesi 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Aydınlar Mahallesi sonuçlarında CHP %55,0 ile birinci, AK Parti %26,6 ile ikinci; fark 28,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 29,4 puan üstünde. CHP oy oranında Çankaya ilçesindeki 124 mahalle ve köy arasında 77'nci sırada. 16 sandık, 4.988 kayıtlı seçmen. Katılım %89,9 (Türkiye %89,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Aydınlar Mahallesi 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Aydınlar Mahallesi, Çankaya, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOyAydınlar MahallesiÇankayaAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.394%55,0%62,7%31,9%25,6+29,4
AK Parti1.159%26,6%20,8%42,4%43,4−16,8
MHP545%12,5%11,0%17,3%17,6−5,1
HDP74%1,7%1,6%1,1%2,0−0,3
BBP58%1,3%1,2%4,9%1,6−0,2
İp32%0,7%0,8%0,3%0,3+0,5
Saadet25%0,6%0,4%0,8%2,8−2,2
DSP24%0,6%0,4%0,2%0,3+0,2
TKP14%0,3%0,3%0,1%0,1+0,2
Ödp8%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
Yurt-p7%0,2%0,1%0,0%0,0+0,2
DP4%0,1%0,1%0,4%0,7−0,6
Millet4%0,1%0,0%0,1%0,0+0,1
BTP3%0,1%0,1%0,2%0,2−0,2
Bağımsızlar2%0,0%0,1%0,1%0,2−0,1
HAK-PAR2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Aydınlar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
164.9884.483%89,94.355128

Çankaya ilçesindeki diğer mahalle ve köyler