Finike 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Finike sonuçlarında MHP %46,0 ile birinci, AK Parti %29,3 ile ikinci; fark 16,7 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%17,6) 28,4 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 22'sinde MHP önde. MHP en güçlü Boldağ Mahallesi (%76,0); AK Parti en güçlü Ernez Mahallesi (%49,9). Katılım %92,6 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Finike 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Finike, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Finike | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 13.804 | %46,0 | %26,9 | %17,6 | +28,4 |
| AK Parti | 8.790 | %29,3 | %33,9 | %43,4 | −14,1 |
| CHP | 6.555 | %21,8 | %32,5 | %25,6 | −3,7 |
| HDP | 350 | %1,2 | %2,5 | %2,0 | −0,8 |
| BBP | 164 | %0,5 | %1,1 | %1,6 | −1,0 |
| Saadet | 129 | %0,4 | %0,9 | %2,8 | −2,4 |
| BTP | 60 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| DYP | 58 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| İp | 39 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Ödp | 30 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DSP | 14 | %0,0 | %1,0 | %0,3 | −0,3 |
| TKP | 13 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Finike seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 128 | 33.855 | 31.353 | %92,6 | 30.006 | 1.347 |
Finike mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaalan Mahallesi | MHP | %60,8 | %30,4 | %95,7 | 115 |
| Alacadağ Mahallesi | MHP | %67,9 | %18,9 | %100,9 | 116 |
| Arif Mahallesi | MHP | %38,0 | %18,6 | %94,4 | 817 |
| Asarönü Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %46,1 | %98,9 | 95 |
| Boldağ Mahallesi | MHP | %76,0 | %20,2 | %98,1 | 107 |
| Çamlıbel Mahallesi | MHP | %60,7 | %19,3 | %99,3 | 150 |
| Dağbağ Mahallesi | MHP | %44,8 | %28,6 | %100,6 | 160 |
| Ernez Mahallesi | AK Parti | %36,9 | %49,9 | %97,8 | 722 |
| Eski Mahallesi | MHP | %44,0 | %31,6 | %93,1 | 1.107 |
| Gökbük Mahallesi | HDP | %18,5 | %3,3 | %94,3 | 265 |
| Gökçeyaka Mahallesi | MHP | %46,4 | %42,3 | %99,0 | 101 |
| Hasyurt Mahallesi | MHP | %47,3 | %34,7 | %94,1 | 4.445 |
| İskele Mahallesi | MHP | %54,6 | %29,2 | %93,2 | 1.047 |
| Kale Mahallesi | MHP | %47,1 | %27,3 | %90,9 | 1.005 |
| Karşıyaka Mahallesi | MHP | %44,3 | %36,3 | %93,5 | 889 |
| Kızılca Mahallesi | MHP | %62,7 | %26,4 | %96,3 | 673 |
| Sahilkent Mahallesi | MHP | %42,9 | %25,6 | %89,9 | 6.452 |
| Saklısu Mahallesi | MHP | %46,0 | %42,6 | %95,9 | 393 |
| Turunçova Mahallesi | MHP | %44,9 | %30,6 | %92,3 | 5.804 |
| Yalnız Mahallesi | MHP | %54,7 | %37,4 | %97,6 | 587 |
| Yazır Mahallesi | MHP | %53,9 | %0,0 | %97,3 | 260 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %42,1 | %30,1 | %88,2 | 4.156 |
| Yeşilköy Mahallesi | MHP | %58,7 | %32,9 | %98,3 | 239 |
| Yeşilyurt Mahallesi | MHP | %47,9 | %31,7 | %94,1 | 2.746 |
| Yuvalı Mahallesi | MHP | %55,2 | %11,3 | %96,9 | 1.404 |
İlgili sonuçlar