Karpuzlu 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Karpuzlu sonuçlarında MHP %40,2 ile birinci, AK Parti %38,2 ile ikinci; fark 2,1 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%17,6) 22,6 puan üstünde. 23 mahalle ve köy arasından 13'ünde MHP önde. MHP en güçlü Ömerler Mahallesi (%52,9); AK Parti en güçlü Meriçler Mahallesi (%76,8). Katılım %95,4 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karpuzlu 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Karpuzlu, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karpuzlu | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 3.327 | %40,2 | %27,9 | %17,6 | +22,6 |
| AK Parti | 3.156 | %38,2 | %29,7 | %43,4 | −5,2 |
| CHP | 1.564 | %18,9 | %35,7 | %25,6 | −6,7 |
| DP | 92 | %1,1 | %0,2 | %0,7 | +0,4 |
| Saadet | 42 | %0,5 | %0,5 | %2,8 | −2,3 |
| İp | 25 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| BBP | 22 | %0,3 | %0,6 | %1,6 | −1,3 |
| BTP | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Ödp | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Karpuzlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 41 | 9.358 | 8.927 | %95,4 | 8.271 | 656 |
Karpuzlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abak Mahallesi | MHP | %48,8 | %18,6 | %98,0 | 456 |
| Akçaabat Mahallesi | AK Parti | %36,5 | %58,4 | %98,6 | 363 |
| Bayraktepe Mahallesi | MHP | %51,8 | %30,6 | %93,4 | 332 |
| Cumalar Mahallesi | AK Parti | %17,9 | %72,2 | %97,0 | 167 |
| Çobanisa Mahallesi | CHP | %34,9 | %25,6 | %97,0 | 574 |
| Ektirli Mahallesi | AK Parti | %36,4 | %43,1 | %98,5 | 328 |
| Gölcük Mahallesi | MHP | %42,6 | %20,2 | %92,4 | 617 |
| Güney Mahallesi | MHP | %46,6 | %25,9 | %96,9 | 191 |
| Hatıpkışla Mahallesi | MHP | %49,5 | %41,9 | %92,9 | 495 |
| Işıklar Mahallesi | MHP | %46,7 | %30,8 | %97,9 | 140 |
| Koğuk Mahallesi | AK Parti | %29,8 | %58,7 | %96,5 | 404 |
| Meriçler Mahallesi | AK Parti | %19,7 | %76,8 | %97,9 | 239 |
| Mutluca Mahallesi | AK Parti | %30,1 | %30,1 | %97,7 | 88 |
| Orta Mahallesi | MHP | %51,3 | %28,6 | %92,9 | 266 |
| Ovapınarı Mahallesi | MHP | %32,8 | %27,4 | %96,8 | 408 |
| Ömerler Mahallesi | MHP | %52,9 | %21,4 | %96,9 | 384 |
| Şenköy Mahallesi | MHP | %48,6 | %38,0 | %94,8 | 172 |
| Tekeler Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %49,8 | %94,7 | 1.526 |
| Tütünlük Mahallesi | MHP | %51,5 | %30,0 | %93,6 | 265 |
| Ulukonak Mahallesi | CHP | %23,4 | %19,3 | %97,5 | 611 |
| Umcular Mahallesi | AK Parti | %23,1 | %70,4 | %96,8 | 277 |
| Yağşılar Mahallesi | MHP | %49,3 | %43,8 | %96,9 | 384 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %47,4 | %33,0 | %89,7 | 671 |
İlgili sonuçlar