Tefenni 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Tefenni sonuçlarında MHP %38,4 ile birinci, AK Parti %37,7 ile ikinci; fark 0,7 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%17,6) 20,8 puan üstünde. 22 mahalle ve köy arasından 12'sinde MHP önde. MHP en güçlü Seydiler Köyü (%72,6); AK Parti en güçlü Sazak Köyü (%54,0). Katılım %92,9 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tefenni 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Tefenni, Burdur, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Tefenni | Burdur | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.753 | %38,4 | %26,2 | %17,6 | +20,8 |
| AK Parti | 2.703 | %37,7 | %40,8 | %43,4 | −5,7 |
| CHP | 1.472 | %20,5 | %24,5 | %25,6 | −5,0 |
| Saadet | 71 | %1,0 | %1,6 | %2,8 | −1,8 |
| BBP | 69 | %1,0 | %1,7 | %1,6 | −0,6 |
| HDP | 25 | %0,3 | %0,3 | %2,0 | −1,7 |
| Ödp | 22 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Millet | 20 | %0,3 | %0,2 | %0,0 | +0,2 |
| DSP | 18 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | −0,1 |
| İp | 15 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
Tefenni seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 8.035 | 7.464 | %92,9 | 7.168 | 296 |
Tefenni mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Başpınar Köyü | CHP | %28,3 | %31,2 | %88,6 | 446 |
| Bayramlar Köyü | MHP | %40,8 | %32,6 | %96,9 | 351 |
| Belkaya Köyü | AK Parti | %13,3 | %42,9 | %94,4 | 108 |
| Beyköy | AK Parti | %35,3 | %50,5 | %95,1 | 844 |
| Çaylı Köyü | MHP | %45,4 | %28,8 | %96,5 | 172 |
| Ece Köyü | AK Parti | %30,5 | %52,4 | %83,5 | 103 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %29,3 | %42,7 | %94,8 | 344 |
| Eşeler Mahallesi | MHP | %38,6 | %38,3 | %94,8 | 310 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %39,2 | %44,6 | %91,1 | 616 |
| Hasanpaşa Köyü | MHP | %38,0 | %33,6 | %87,3 | 746 |
| Karamusa Köyü | MHP | %47,0 | %40,4 | %96,2 | 159 |
| Kır Mahallesi | MHP | %40,3 | %29,1 | %92,8 | 733 |
| Pazar Mahallesi | AK Parti | %37,7 | %40,9 | %93,3 | 449 |
| Sazak Köyü | AK Parti | %32,5 | %54,0 | %88,7 | 150 |
| Seydiler Köyü | MHP | %72,6 | %21,5 | %93,2 | 146 |
| Yaylaköy | MHP | %54,7 | %28,9 | %95,2 | 420 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %23,8 | %38,7 | %93,9 | 295 |
| Yeşilköy | MHP | %36,8 | %35,2 | %96,7 | 396 |
| Yokuş Mahallesi | AK Parti | %34,1 | %42,0 | %92,5 | 456 |
| Yuva Köyü | MHP | %43,4 | %38,6 | %94,9 | 98 |
| Yuvalak Köyü | MHP | %44,3 | %29,1 | %101,2 | 82 |
| Zafer Mahallesi | MHP | %43,5 | %34,1 | %91,8 | 611 |
İlgili sonuçlar