Bozkurt 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Bozkurt sonuçlarında CHP %37,5 ile birinci, AK Parti %31,5 ile ikinci; fark 5,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 11,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,1 (+11,5 puan). 20 mahalle ve köy arasından 10'unda CHP önde. CHP en güçlü Alikurt Mahallesi (%60,6); AK Parti en güçlü Hayrettinköy Mahallesi (%72,8). Katılım %93,4 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bozkurt 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Bozkurt, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bozkurt | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.857 | %37,5 | %31,1 | %25,6 | +11,9 |
| AK Parti | 2.405 | %31,5 | %40,9 | %43,4 | −11,9 |
| MHP | 2.221 | %29,1 | %23,0 | %17,6 | +11,5 |
| BBP | 43 | %0,6 | %1,1 | %1,6 | −1,0 |
| Saadet | 32 | %0,4 | %0,6 | %2,8 | −2,4 |
| DP | 31 | %0,4 | %1,3 | %0,7 | −0,3 |
| İp | 19 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| BTP | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| TKP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Bozkurt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 8.746 | 8.172 | %93,4 | 7.625 | 547 |
Bozkurt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alikurt Mahallesi | CHP | %60,6 | %17,6 | %95,0 | 525 |
| Armutalanı Mahallesi | AK Parti | %30,5 | %64,4 | %103,5 | 57 |
| Avdan Mahallesi | AK Parti | %32,2 | %49,6 | %99,2 | 363 |
| Baklankuyucak Mahallesi | MHP | %26,0 | %31,3 | %98,0 | 254 |
| Barbaros Mahallesi | CHP | %34,0 | %32,2 | %94,9 | 554 |
| Başçeşme Mahallesi | CHP | %44,1 | %24,3 | %97,0 | 166 |
| Cumalı Mahallesi | AK Parti | %29,0 | %36,5 | %88,8 | 556 |
| Çambaşı Mahallesi | CHP | %53,3 | %24,6 | %92,4 | 315 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %35,6 | %31,1 | %96,6 | 494 |
| Hamdiye Mahallesi | AK Parti | %34,6 | %37,5 | %96,2 | 472 |
| Hayrettinköy Mahallesi | AK Parti | %8,6 | %72,8 | %97,9 | 97 |
| İnceler Mahallesi | MHP | %32,0 | %32,8 | %89,5 | 1.873 |
| İncelertekkesi Mahallesi | CHP | %44,4 | %30,2 | %93,8 | 145 |
| Mahmudiye Mahallesi | CHP | %46,6 | %32,2 | %94,0 | 436 |
| Mecidiye Mahallesi | MHP | %17,3 | %33,3 | %100,0 | 78 |
| Mehmetçik Mahallesi | AK Parti | %32,9 | %36,1 | %90,4 | 696 |
| Mimar Sinan Mahallesi | CHP | %35,7 | %29,1 | %92,7 | 551 |
| Sazköy Mahallesi | MHP | %23,9 | %24,7 | %97,9 | 282 |
| Tutluca Mahallesi | CHP | %53,2 | %20,2 | %93,9 | 557 |
| Yenibağlar Mahallesi | CHP | %47,5 | %21,7 | %97,5 | 275 |
İlgili sonuçlar