Palu 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Palu sonuçlarında AK Parti %50,3 ile birinci, MHP %16,3 ile ikinci; fark 33,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 6,9 puan üstünde. HÜDA PAR Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,3 (+8,1 puan). 50 mahalle ve köy arasından 42'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Köklüce Köyü (%93,8); MHP en güçlü Yukarı Palu Mahallesi (%59,7). Katılım %91,1 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Palu 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Palu, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Palu | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.448 | %50,3 | %53,6 | %43,4 | +6,9 |
| MHP | 2.092 | %16,3 | %20,2 | %17,6 | −1,3 |
| Saadet | 1.245 | %9,7 | %6,9 | %2,8 | +6,9 |
| HÜDA PAR | 1.067 | %8,3 | %0,6 | %0,2 | +8,1 |
| BBP | 1.031 | %8,0 | %1,8 | %1,6 | +6,5 |
| BDP | 511 | %4,0 | %5,7 | %4,6 | −0,6 |
| DP | 310 | %2,4 | %1,7 | %0,7 | +1,7 |
| BTP | 56 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| HAK-PAR | 40 | %0,3 | %0,4 | %0,1 | +0,2 |
| TKP | 24 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| İp | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
Palu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 74 | 14.717 | 13.405 | %91,1 | 12.831 | 574 |
Palu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyürek Köyü | BBP | %27,8 | %8,3 | %82,2 | 90 |
| Altınölçek Köyü | AK Parti | %78,3 | %13,3 | %83,3 | 72 |
| Andılar Köyü | AK Parti | %91,4 | %0,7 | %98,1 | 155 |
| Arındık Köyü | AK Parti | %53,3 | %1,7 | %92,4 | 250 |
| Aşağı Mahallesi | AK Parti | %40,8 | %35,5 | %96,3 | 80 |
| Atikköy | BDP | %23,1 | %3,8 | %73,8 | 42 |
| Baltaşı Köyü | AK Parti | %43,6 | %40,9 | %90,9 | 969 |
| Beydoğan Köyü | AK Parti | %57,1 | %7,1 | %82,4 | 17 |
| Beyhan-Girne Mahallesi | Saadet | %28,8 | %1,5 | %91,2 | 612 |
| Beyhan-Güney Mahallesi | Saadet | %21,0 | %2,7 | %93,1 | 778 |
| Beyhan-İstasyon Mahallesi | AK Parti | %31,0 | %5,0 | %92,2 | 490 |
| Beyhan-Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %40,8 | %8,3 | %96,8 | 647 |
| Bozçanak Köyü | AK Parti | %50,8 | %12,7 | %72,8 | 261 |
| Bölükelma Köyü | AK Parti | %65,2 | %8,7 | %109,5 | 21 |
| Burgudere Köyü | AK Parti | %50,7 | %9,0 | %93,3 | 75 |
| Büyükçaltı Köyü | AK Parti | %56,6 | %0,9 | %87,3 | 126 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %52,7 | %23,9 | %89,7 | 638 |
| Çarşı Mahallesi | AK Parti | %42,1 | %20,3 | %93,1 | 990 |
| Damlapınar Köyü | AK Parti | %85,2 | %3,7 | %67,5 | 40 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %48,0 | %22,5 | %88,3 | 718 |
| Gemtepe Köyü | AK Parti | %57,9 | %1,8 | %93,9 | 66 |
| Gökdere Köyü | AK Parti | %53,8 | %3,1 | %81,6 | 375 |
| Güllüce Köyü | AK Parti | %56,3 | %2,0 | %91,1 | 237 |
| Gümeçbağlar Köyü | AK Parti | %60,3 | %16,0 | %87,0 | 154 |
| Gümüşkaynak Köyü | AK Parti | %91,3 | %8,7 | %115,0 | 20 |
| Hasbey Köyü | AK Parti | %80,4 | %6,5 | %79,0 | 62 |
| Kalekent Mahallesi | AK Parti | %48,6 | %30,2 | %90,4 | 834 |
| Karacabağ Köyü | AK Parti | %65,1 | %7,0 | %92,3 | 143 |
| Karasalkım Köyü | AK Parti | %63,6 | %1,0 | %88,1 | 587 |
| Karataş Köyü | AK Parti | %60,2 | %1,9 | %96,4 | 112 |
| Karşıbahçeler Mahallesi | AK Parti | %49,8 | %28,1 | %92,6 | 325 |
| Kasıl Köyü | AK Parti | %66,3 | %20,0 | %100,0 | 80 |
| Kayaönü Köyü | AK Parti | %67,3 | %9,7 | %95,9 | 220 |
| Keklikdere Köyü | AK Parti | %72,6 | %9,0 | %95,7 | 447 |
| Kırkbulak Köyü | AK Parti | %83,5 | %6,6 | %81,7 | 115 |
| Köklüce Köyü | AK Parti | %93,8 | %3,6 | %95,4 | 130 |
| Küçükçaltı Köyü | AK Parti | %77,8 | %0,0 | %100,0 | 18 |
| Kültür Mahallesi | AK Parti | %50,5 | %19,4 | %90,0 | 670 |
| Numune Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %29,6 | %90,4 | 314 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %86,9 | %4,9 | %98,5 | 65 |
| Örgülü Köyü | AK Parti | %64,3 | %11,2 | %83,1 | 118 |
| Seydili Köyü | AK Parti | %60,1 | %19,3 | %89,2 | 251 |
| Tarhanaköy | AK Parti | %91,2 | %0,8 | %95,8 | 261 |
| Umutkaya Köyü | BBP | %15,8 | %26,3 | %83,3 | 24 |
| Üçdeğirmenler Köyü | AK Parti | %88,2 | %3,5 | %88,5 | 399 |
| Yarımtepe Köyü | AK Parti | %77,7 | %10,6 | %97,0 | 100 |
| Yenimahalle Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %26,6 | %94,9 | 1.263 |
| Yeşilbayır Köyü | HÜDA PAR | %29,8 | %8,5 | %85,5 | 55 |
| Yukarı Palu Mahallesi | MHP | %22,1 | %59,7 | %95,7 | 164 |
| Ziver Köyü | BDP | %40,0 | %5,0 | %67,6 | 37 |
İlgili sonuçlar