Şenkaya 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Şenkaya sonuçlarında AK Parti %44,5 ile birinci, CHP %33,7 ile ikinci; fark 10,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 1,1 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,7 (+8,2 puan). 71 mahalle ve köy arasından 52'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sarıkayalar Mahallesi (%90,7); CHP en güçlü Nişantaşı Mahallesi (%96,1). Katılım %84,1 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şenkaya 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Şenkaya, Erzurum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şenkaya | Erzurum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.153 | %44,5 | %53,6 | %43,4 | +1,1 |
| CHP | 3.906 | %33,7 | %3,2 | %25,6 | +8,2 |
| MHP | 1.280 | %11,1 | %24,7 | %17,6 | −6,5 |
| DP | 966 | %8,3 | %0,2 | %0,7 | +7,6 |
| BDP | 183 | %1,6 | %7,7 | %4,6 | −3,0 |
| BBP | 48 | %0,4 | %3,1 | %1,6 | −1,2 |
| BTP | 31 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| TKP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Şenkaya seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 99 | 14.550 | 12.231 | %84,1 | 11.577 | 654 |
Şenkaya mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akşar Mahallesi | AK Parti | %73,0 | %15,3 | %88,0 | 778 |
| Aktaş Mahallesi | CHP | %9,2 | %82,9 | %101,2 | 82 |
| Alıcık Mahallesi | CHP | %29,1 | %40,2 | %81,1 | 338 |
| Aşağı Mahallesi | AK Parti | %47,8 | %34,9 | %76,9 | 919 |
| Aşağıbakraçlı Mahallesi | AK Parti | %69,0 | %1,7 | %74,7 | 79 |
| Atyolu Mahallesi | CHP | %26,7 | %61,4 | %91,0 | 333 |
| Aydoğdu Mahallesi | CHP | %43,8 | %50,0 | %91,8 | 73 |
| Balkaya Mahallesi | AK Parti | %78,8 | %7,5 | %76,9 | 199 |
| Bereketli Mahallesi | AK Parti | %72,7 | %18,2 | %81,8 | 44 |
| Beşpınarlar Mahallesi | DP | %5,4 | %32,7 | %89,0 | 245 |
| Beykaynak Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %28,1 | %87,1 | 85 |
| Çamlıalan Mahallesi | CHP | %1,5 | %90,1 | %90,4 | 603 |
| Çatalelma Mahallesi | AK Parti | %86,9 | %3,3 | %81,9 | 83 |
| Değirmenlidere Mahallesi | AK Parti | %53,9 | %3,6 | %81,8 | 400 |
| Deliktaş Mahallesi | AK Parti | %87,3 | %3,8 | %70,7 | 116 |
| Doğanköy Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %35,6 | %86,8 | 106 |
| Dokuzelma Mahallesi | AK Parti | %75,0 | %5,0 | %105,3 | 19 |
| Dolunay Mahallesi | AK Parti | %85,0 | %2,3 | %83,1 | 272 |
| Dörtyol Mahallesi | AK Parti | %58,2 | %23,1 | %86,7 | 113 |
| Esence Mahallesi | AK Parti | %80,0 | %13,3 | %73,2 | 41 |
| Esenyurt Mahallesi | AK Parti | %79,0 | %2,0 | %86,8 | 121 |
| Evbakan Mahallesi | AK Parti | %70,6 | %4,2 | %83,0 | 153 |
| Gaziler Mahallesi | AK Parti | %82,8 | %7,7 | %87,1 | 272 |
| Gezenek Mahallesi | AK Parti | %55,8 | %27,9 | %93,9 | 49 |
| Göllet Mahallesi | AK Parti | %58,4 | %19,8 | %85,1 | 121 |
| Göreşken Mahallesi | MHP | %41,1 | %8,9 | %92,9 | 140 |
| Gözalan Mahallesi | AK Parti | %54,3 | %3,3 | %86,8 | 242 |
| Gözebaşı Mahallesi | AK Parti | %75,0 | %10,0 | %54,1 | 37 |
| Gülveren Mahallesi | AK Parti | %69,6 | %18,1 | %88,0 | 166 |
| Hoşköy Mahallesi | AK Parti | %57,5 | %19,2 | %83,3 | 96 |
| İçmesu Mahallesi | AK Parti | %85,7 | %7,1 | %93,6 | 47 |
| İğdeli Mahallesi | AK Parti | %51,9 | %3,9 | %83,9 | 193 |
| İkizpınar Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %30,5 | %95,7 | 69 |
| İnceçay Mahallesi | AK Parti | %48,4 | %1,6 | %81,7 | 82 |
| Kayalısu Mahallesi | CHP | %2,8 | %95,8 | %64,6 | 223 |
| Kaynak Mahallesi | MHP | %33,3 | %8,6 | %91,6 | 119 |
| Kireçli Mahallesi | AK Parti | %64,3 | %28,6 | %93,3 | 15 |
| Köroğlu Mahallesi | MHP | %38,6 | %5,2 | %87,0 | 253 |
| Köşkköy Mahallesi | AK Parti | %79,2 | %0,8 | %81,5 | 173 |
| Kürkçü Mahallesi | CHP | %15,5 | %72,1 | %94,2 | 138 |
| Nişantaşı Mahallesi | CHP | %0,6 | %96,1 | %87,8 | 411 |
| Ormanlı Mahallesi | AK Parti | %59,6 | %28,4 | %87,7 | 326 |
| Oyuktaş Mahallesi | AK Parti | %71,0 | %11,3 | %86,1 | 72 |
| Özyurt Mahallesi | AK Parti | %71,1 | %12,0 | %80,4 | 336 |
| Paşalı Mahallesi | DP | %30,4 | %25,0 | %78,6 | 1.433 |
| Penek Mahallesi | AK Parti | %48,8 | %7,1 | %98,5 | 135 |
| Sarıkayalar Mahallesi | AK Parti | %90,7 | %7,0 | %97,7 | 44 |
| Sarıyar Mahallesi | AK Parti | %83,5 | %6,8 | %89,5 | 153 |
| Sındıran Mahallesi | AK Parti | %66,7 | %23,0 | %91,3 | 103 |
| Söğütler Mahallesi | AK Parti | %61,2 | %6,9 | %84,3 | 281 |
| Susuz Mahallesi | AK Parti | %52,4 | %2,6 | %90,9 | 220 |
| Şenpınar Mahallesi | AK Parti | %56,5 | %14,1 | %93,2 | 103 |
| Tahtköy Mahallesi | AK Parti | %74,0 | %20,8 | %83,2 | 119 |
| Tazeköy Mahallesi | AK Parti | %76,0 | %20,0 | %89,3 | 28 |
| Teketaş Mahallesi | AK Parti | %45,8 | %43,9 | %92,1 | 127 |
| Timurkışla Mahallesi | AK Parti | %58,7 | %30,2 | %84,6 | 78 |
| Turnalı Mahallesi | AK Parti | %61,3 | %4,3 | %73,4 | 143 |
| Tütenocak Mahallesi | AK Parti | %59,6 | %21,3 | %94,2 | 52 |
| Uğurlu Mahallesi | CHP | %3,6 | %93,6 | %79,3 | 145 |
| Yanıkkaval Mahallesi | CHP | %7,4 | %89,7 | %89,2 | 389 |
| Yaymeşe Mahallesi | AK Parti | %70,1 | %10,3 | %94,3 | 123 |
| Yazılı Mahallesi | CHP | %4,5 | %76,1 | %85,9 | 78 |
| Yelkıran Mahallesi | CHP | %25,8 | %64,5 | %100,0 | 31 |
| Yeşildemet Mahallesi | CHP | %41,5 | %53,7 | %75,0 | 56 |
| Yeşilkaya Mahallesi | AK Parti | %66,0 | %20,8 | %85,1 | 67 |
| Yoğurtçular Mahallesi | CHP | %0,7 | %92,1 | %87,5 | 641 |
| Yukarı Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %37,7 | %70,4 | 821 |
| Yukarıbakraçlı Mahallesi | AK Parti | %69,6 | %17,4 | %90,2 | 82 |
| Yünören Mahallesi | AK Parti | %81,0 | %3,4 | %86,6 | 67 |
| Yürekli Mahallesi | AK Parti | %74,6 | %1,6 | %90,0 | 140 |
| Zümrüt Mahallesi | AK Parti | %84,7 | %7,1 | %96,3 | 109 |
İlgili sonuçlar