Cumhuriyet Mahallesi 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Cumhuriyet Mahallesi sonuçlarında CHP %66,8 ile birinci, AK Parti %20,4 ile ikinci; fark 46,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 41,2 puan üstünde. CHP oy oranında Beylikdüzü ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 45 sandık, 13.998 kayıtlı seçmen. Katılım %90,9 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Cumhuriyet Mahallesi | Beylikdüzü | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 8.280 | %66,8 | %46,8 | %36,6 | %25,6 | +41,2 |
| AK Parti | 2.534 | %20,4 | %38,9 | %45,0 | %43,4 | −23,0 |
| MHP | 954 | %7,7 | %7,6 | %7,5 | %17,6 | −9,9 |
| HDP | 323 | %2,6 | %3,4 | %5,0 | %2,0 | +0,6 |
| İp | 84 | %0,7 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,4 |
| Saadet | 58 | %0,5 | %1,0 | %3,3 | %2,8 | −2,3 |
| HEPAR | 57 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| BBP | 53 | %0,4 | %1,0 | %1,0 | %1,6 | −1,1 |
| TKP | 24 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Ödp | 16 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DSP | 6 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,3 |
| BTP | 5 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
| HAK-PAR | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 45 | 13.998 | 12.728 | %90,9 | 12.400 | 328 |
Beylikdüzü ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Cumhuriyet Mahallesi 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Beylikdüzü sonuçları
- Adnan Kahveci Mahallesi seçim sonuçları
- Barış Mahallesi seçim sonuçları
- Büyükşehir Mahallesi seçim sonuçları
- Dereağzı Mahallesi seçim sonuçları
- Gürpınar Mahallesi seçim sonuçları
- Kavaklı Mahallesi seçim sonuçları
- Marmara Mahallesi seçim sonuçları
- Sahil Mahallesi seçim sonuçları
- Yakuplu Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2014 Yerel Seçim Meclis