Narlı Mahallesi 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Narlı Mahallesi sonuçlarında CHP %67,4 ile birinci, AK Parti %12,4 ile ikinci; fark 55,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 41,8 puan üstünde. Ödp Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,4 (+7,3 puan). CHP oy oranında Narlıdere ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 19 sandık, 5.807 kayıtlı seçmen. Katılım %90,4 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Narlı Mahallesi | Narlıdere | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 3.380 | %67,4 | %61,4 | %45,9 | %25,6 | +41,8 |
| AK Parti | 621 | %12,4 | %17,3 | %32,3 | %43,4 | −31,0 |
| Ödp | 373 | %7,4 | %4,3 | %0,2 | %0,1 | +7,3 |
| MHP | 279 | %5,6 | %6,6 | %12,7 | %17,6 | −12,0 |
| HDP | 178 | %3,5 | %6,3 | %3,8 | %2,0 | +1,5 |
| İp | 80 | %1,6 | %1,9 | %0,7 | %0,3 | +1,3 |
| BTP | 58 | %1,2 | %0,9 | %0,2 | %0,2 | +0,9 |
| TKP | 14 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| BBP | 9 | %0,2 | %0,5 | %0,7 | %1,6 | −1,4 |
| DP | 9 | %0,2 | %0,2 | %0,5 | %0,7 | −0,5 |
| HAK-PAR | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 6 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Saadet | 3 | %0,1 | %0,2 | %0,8 | %2,8 | −2,7 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 | 5.807 | 5.248 | %90,4 | 5.017 | 231 |
Narlıdere ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Narlı Mahallesi 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Narlıdere sonuçları
- 2. İnönü Mahallesi seçim sonuçları
- Altıevler Mahallesi seçim sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Çamtepe Mahallesi seçim sonuçları
- Çatalkaya Mahallesi seçim sonuçları
- Huzur Mahallesi seçim sonuçları
- Ilıca Mahallesi seçim sonuçları
- Limanreis Mahallesi seçim sonuçları
- Sahilevleri Mahallesi seçim sonuçları
- Yenikale Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2014 Yerel Seçim Meclis