Nurhak 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Nurhak sonuçlarında CHP %34,5 ile birinci, AK Parti %28,6 ile ikinci; fark 5,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 8,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,9 (+9,3 puan). 12 mahalle ve köy arasından 9'unda CHP önde. CHP en güçlü Ağcaşar Mahallesi (%88,8); AK Parti en güçlü Tatlar Mahallesi (%54,0). Katılım %81,1 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Nurhak 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Nurhak, Kahramanmaraş, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Nurhak | Kahramanmaraş | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.585 | %34,5 | %8,1 | %25,6 | +8,9 |
| AK Parti | 2.145 | %28,6 | %56,8 | %43,4 | −14,8 |
| MHP | 2.019 | %26,9 | %29,0 | %17,6 | +9,3 |
| HDP | 637 | %8,5 | %1,0 | %2,0 | +6,5 |
| TKP | 50 | %0,7 | %0,1 | %0,1 | +0,6 |
| Saadet | 35 | %0,5 | %2,2 | %2,8 | −2,3 |
| İp | 20 | %0,3 | %0,1 | %0,3 | +0,0 |
| BTP | 12 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Nurhak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 9.725 | 7.885 | %81,1 | 7.503 | 382 |
Nurhak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağcaşar Mahallesi | CHP | %88,8 | %2,1 | %90,0 | 229 |
| Barış Mahallesi | CHP | %72,7 | %2,4 | %47,0 | 1.648 |
| Biçin Mahallesi | CHP | %50,0 | %4,2 | %87,2 | 196 |
| Eskiköy Mahallesi | CHP | %63,9 | %16,1 | %76,2 | 349 |
| Hüyük Mahallesi | CHP | %58,2 | %23,6 | %83,6 | 598 |
| Karaçar Mahallesi | CHP | %47,8 | %26,3 | %78,6 | 1.333 |
| Kıyılar Mahallesi | CHP | %45,8 | %28,9 | %85,2 | 392 |
| Kullar Mahallesi | MHP | %2,5 | %28,2 | %94,2 | 1.761 |
| Pınarbaşı Mahallesi | CHP | %58,2 | %6,1 | %84,3 | 591 |
| Seyitaliler Mahallesi | AK Parti | %37,7 | %39,3 | %85,5 | 877 |
| Tatlar Mahallesi | AK Parti | %8,7 | %54,0 | %95,6 | 1.720 |
| Umutlu Mahallesi | CHP | %52,9 | %17,6 | %116,1 | 31 |
İlgili sonuçlar