Arpaçay 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Arpaçay sonuçlarında AK Parti %33,0 ile birinci, Bağımsızlar %25,7 ile ikinci; fark 7,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 10,4 puan altında. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,7 (+25,5 puan). 52 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Atcılar Köyü (%82,4); Bağımsızlar en güçlü Hasançavuş Köyü (%84,8). Katılım %83,8 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Arpaçay 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Arpaçay, Kars, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Arpaçay | Kars | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.512 | %33,0 | %31,9 | %43,4 | −10,4 |
| Bağımsızlar | 2.741 | %25,7 | %4,3 | %0,2 | +25,5 |
| MHP | 2.136 | %20,0 | %18,1 | %17,6 | +2,4 |
| CHP | 1.334 | %12,5 | %13,6 | %25,6 | −13,1 |
| BDP | 595 | %5,6 | %25,2 | %4,6 | +1,0 |
| Saadet | 112 | %1,1 | %1,4 | %2,8 | −1,7 |
| BTP | 106 | %1,0 | %1,5 | %0,2 | +0,8 |
| BBP | 70 | %0,7 | %1,1 | %1,6 | −0,9 |
| Ödp | 32 | %0,3 | %0,4 | %0,1 | +0,2 |
| İp | 18 | %0,2 | %0,8 | %0,3 | −0,1 |
Arpaçay seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 62 | 13.121 | 10.999 | %83,8 | 10.656 | 343 |
Arpaçay mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Bağımsızlar | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakale Köyü | AK Parti | %36,3 | %23,1 | %81,9 | 226 |
| Akçalar Köyü | AK Parti | %46,8 | %12,4 | %88,8 | 267 |
| Akmazdam Köyü | AK Parti | %50,7 | %10,1 | %80,7 | 88 |
| Arslanoğlu Köyü | Bağımsızlar | %3,3 | %83,7 | %69,1 | 181 |
| Atcılar Köyü | AK Parti | %82,4 | %5,3 | %93,0 | 429 |
| Aydıngün Köyü | MHP | %14,0 | %16,7 | %85,4 | 274 |
| Bacıoğlu Köyü | Bağımsızlar | %18,2 | %59,1 | %80,0 | 55 |
| Bahçeler Mahallesi | AK Parti | %33,5 | %19,7 | %89,8 | 325 |
| Bardaklı Köyü | Bağımsızlar | %20,2 | %65,5 | %79,7 | 305 |
| Bozyiğit Köyü | MHP | %23,2 | %15,9 | %93,5 | 92 |
| Burçalı Köyü | CHP | %2,3 | %29,5 | %93,6 | 47 |
| Büyük Çatma Köyü | CHP | %24,2 | %12,1 | %86,6 | 358 |
| Carcı Köyü | AK Parti | %54,5 | %21,0 | %85,6 | 167 |
| Carcıoğlu Köyü | AK Parti | %36,2 | %7,8 | %92,4 | 132 |
| Çanaksu Köyü | MHP | %23,2 | %13,4 | %82,5 | 200 |
| Dağ Köyü | Bağımsızlar | %17,4 | %41,3 | %78,0 | 59 |
| Değirmenköprü Köyü | Bağımsızlar | %14,4 | %73,9 | %86,8 | 334 |
| Doğruyol Köyü | MHP | %30,9 | %3,2 | %85,3 | 693 |
| Gediksatılmış Köyü | AK Parti | %47,5 | %11,9 | %78,2 | 156 |
| Göldalı Köyü | MHP | %24,3 | %3,7 | %79,1 | 177 |
| Gönülalan Köyü | MHP | %30,8 | %11,7 | %88,9 | 135 |
| Gülyüzü Köyü | MHP | %22,4 | %14,1 | %76,3 | 544 |
| Güvercin Köyü | AK Parti | %41,6 | %15,9 | %84,8 | 368 |
| Hasançavuş Köyü | Bağımsızlar | %0,0 | %84,8 | %82,5 | 40 |
| Kakaç Köyü | CHP | %23,8 | %7,9 | %93,8 | 80 |
| Karakale Köyü | Bağımsızlar | %12,5 | %74,4 | %90,6 | 181 |
| Karaurgan Köyü | AK Parti | %49,1 | %12,1 | %91,5 | 188 |
| Kardeştepe Köyü | Bağımsızlar | %11,7 | %43,5 | %88,5 | 252 |
| Kıraç Köyü | Bağımsızlar | %7,1 | %77,9 | %72,2 | 194 |
| Koçköy | Bağımsızlar | %16,4 | %68,0 | %78,4 | 812 |
| Kuyucuk Köyü | AK Parti | %26,2 | %22,6 | %73,7 | 224 |
| Kuzgunlu Köyü | CHP | %14,8 | %22,2 | %84,4 | 32 |
| Küçük Boğaz Köyü | AK Parti | %54,2 | %18,1 | %84,1 | 277 |
| Küçük Çatma Köyü | BDP | %17,6 | %7,1 | %71,7 | 237 |
| Kümbet Köyü | MHP | %28,4 | %11,9 | %87,5 | 328 |
| Melik Köyü | Bağımsızlar | %32,4 | %38,9 | %81,0 | 405 |
| Mescitli Köyü | BDP | %35,2 | %7,0 | %88,7 | 151 |
| Meydancık Köyü | CHP | %25,4 | %6,8 | %88,7 | 141 |
| Okçuoğlu Köyü | AK Parti | %62,0 | %19,0 | %68,6 | 274 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %12,8 | %88,6 | 535 |
| Polatköyü | AK Parti | %35,4 | %21,0 | %84,9 | 377 |
| Söğütlü Köyü | Saadet | %18,3 | %15,5 | %79,3 | 92 |
| Taşbaşı Köyü | MHP | %28,9 | %6,7 | %84,1 | 214 |
| Taşdere Köyü | Bağımsızlar | %5,4 | %71,8 | %66,4 | 232 |
| Taşköprü Köyü | MHP | %31,0 | %9,5 | %88,4 | 138 |
| Taşlıağıl Köyü | Bağımsızlar | %41,3 | %52,0 | %82,1 | 291 |
| Telek Köyü | AK Parti | %37,6 | %14,1 | %89,4 | 170 |
| Tepecik Köyü | Bağımsızlar | %27,5 | %40,9 | %86,2 | 174 |
| Tepeköy | MHP | %22,7 | %24,0 | %91,4 | 174 |
| Tomarlı Köyü | AK Parti | %43,0 | %23,8 | %85,0 | 545 |
| Yalınçayır Mahallesi | AK Parti | %69,5 | %6,2 | %90,5 | 200 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %11,6 | %89,8 | 551 |
İlgili sonuçlar