Musabeyli 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Musabeyli sonuçlarında AK Parti %52,7 ile birinci, MHP %24,8 ile ikinci; fark 27,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 9,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,8 (+7,2 puan). 49 mahalle ve köy arasından 44'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Aşağıkalecik Köyü (%84,5); MHP en güçlü Kaynaklı Köyü (%50,0). Katılım %95,0 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Musabeyli 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Musabeyli, Kilis, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Musabeyli | Kilis | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.024 | %52,7 | %51,9 | %43,4 | +9,3 |
| MHP | 1.891 | %24,8 | %33,1 | %17,6 | +7,2 |
| CHP | 918 | %12,0 | %7,1 | %25,6 | −13,6 |
| BTP | 517 | %6,8 | %2,7 | %0,2 | +6,5 |
| Saadet | 136 | %1,8 | %1,1 | %2,8 | −1,0 |
| BBP | 110 | %1,4 | %2,8 | %1,6 | −0,1 |
| İp | 23 | %0,3 | %0,1 | %0,3 | +0,0 |
| HAK-PAR | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
Musabeyli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 54 | 8.226 | 7.813 | %95,0 | 7.634 | 179 |
Musabeyli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağcakent Köyü | MHP | %32,2 | %46,0 | %94,1 | 101 |
| Aşağıbademli Köyü | AK Parti | %61,2 | %30,6 | %89,1 | 55 |
| Aşağıkalecik Köyü | AK Parti | %84,5 | %10,3 | %85,9 | 71 |
| Balıklı Köyü | MHP | %32,6 | %34,9 | %97,9 | 48 |
| Belentepe Köyü | AK Parti | %29,8 | %14,4 | %93,8 | 112 |
| Bozkaya Köyü | AK Parti | %50,7 | %28,9 | %98,6 | 220 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %42,9 | %22,0 | %93,5 | 215 |
| Çayıraltı Köyü | AK Parti | %51,9 | %35,9 | %93,0 | 143 |
| Çınarköy | AK Parti | %42,0 | %11,7 | %95,9 | 221 |
| Dorucak Köyü | AK Parti | %71,2 | %15,8 | %94,6 | 149 |
| Dutluca Köyü | AK Parti | %54,7 | %35,8 | %94,7 | 57 |
| Fericek Köyü | AK Parti | %48,3 | %37,1 | %81,7 | 115 |
| Fırlaklı Köyü | AK Parti | %48,7 | %30,3 | %96,3 | 82 |
| Geçitboyu Köyü | AK Parti | %53,8 | %40,0 | %94,3 | 88 |
| Gökmusa Köyü | AK Parti | %70,3 | %21,6 | %96,2 | 79 |
| Gözlüce Köyü | MHP | %25,8 | %43,9 | %94,5 | 73 |
| Gündeğer Köyü | AK Parti | %55,1 | %30,1 | %81,0 | 168 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %54,7 | %31,1 | %95,2 | 229 |
| Hasancalı Köyü | AK Parti | %61,8 | %29,9 | %97,1 | 1.017 |
| Haydarlar Köyü | AK Parti | %66,0 | %30,2 | %95,6 | 114 |
| Hüseyinoğlu Köyü | AK Parti | %54,3 | %21,8 | %99,0 | 296 |
| Karadut Köyü | AK Parti | %57,0 | %26,2 | %96,8 | 154 |
| Karbeyaz Köyü | AK Parti | %58,2 | %14,3 | %99,0 | 99 |
| Kayapınar Köyü | AK Parti | %40,5 | %15,2 | %97,5 | 81 |
| Kaynaklı Köyü | MHP | %38,9 | %50,0 | %100,0 | 37 |
| Kızılkent Köyü | AK Parti | %52,9 | %36,9 | %96,5 | 255 |
| Koçcağız Köyü | AK Parti | %47,6 | %19,0 | %100,0 | 42 |
| Kolpınar Köyü | AK Parti | %66,7 | %20,8 | %89,3 | 56 |
| Kozlubağ Köyü | AK Parti | %61,1 | %28,4 | %84,2 | 120 |
| Körahmethüyüğü Köyü | AK Parti | %68,8 | %26,0 | %92,3 | 169 |
| Kurtaran Köyü | AK Parti | %56,8 | %31,5 | %100,0 | 152 |
| Kürtüncü Köyü | AK Parti | %42,3 | %37,2 | %96,5 | 85 |
| Madenyolu Köyü | AK Parti | %45,0 | %14,2 | %96,9 | 131 |
| Murathüyüğü Mahallesi | AK Parti | %55,6 | %24,6 | %93,3 | 135 |
| Pınar Mahallesi | AK Parti | %61,7 | %19,9 | %101,4 | 144 |
| Sabanlı Köyü | AK Parti | %37,8 | %30,0 | %97,3 | 223 |
| Şenlikçe Köyü | AK Parti | %45,2 | %17,0 | %96,8 | 433 |
| Tahtalıkaradut Köyü | BTP | %33,4 | %15,1 | %97,2 | 714 |
| Tokaçgemriği Köyü | AK Parti | %79,1 | %20,9 | %93,5 | 92 |
| Topallar Köyü | AK Parti | %54,0 | %22,7 | %97,4 | 154 |
| Uğurtepe Köyü | AK Parti | %78,9 | %18,4 | %100,0 | 38 |
| Üçpınar Köyü | AK Parti | %64,7 | %31,9 | %92,1 | 126 |
| Yastıca Köyü | AK Parti | %70,5 | %14,3 | %90,4 | 125 |
| Yedigöz Köyü | AK Parti | %56,6 | %22,8 | %92,1 | 455 |
| Yeşiloba Köyü | AK Parti | %48,7 | %10,5 | %96,3 | 82 |
| Yukarıbademli Köyü | AK Parti | %53,9 | %9,2 | %95,0 | 80 |
| Yukarıkalecik Köyü | AK Parti | %61,8 | %23,7 | %97,5 | 79 |
| Yuvabaşı Köyü | AK Parti | %49,1 | %28,7 | %86,8 | 197 |
| Zeytinbağı Köyü | AK Parti | %65,4 | %27,9 | %93,0 | 115 |
İlgili sonuçlar