Balışeyh 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Balışeyh sonuçlarında AK Parti %46,7 ile birinci, MHP %24,3 ile ikinci; fark 22,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 3,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,3 (+6,7 puan). 32 mahalle ve köy arasından 27'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Karalı Köyü (%81,9); MHP en güçlü Akçakavak Köyü (%41,1). Katılım %95,1 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Balışeyh 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Balışeyh, Kırıkkale, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Balışeyh | Kırıkkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.134 | %46,7 | %44,9 | %43,4 | +3,3 |
| MHP | 1.112 | %24,3 | %26,9 | %17,6 | +6,7 |
| CHP | 1.013 | %22,2 | %9,5 | %25,6 | −3,4 |
| DP | 138 | %3,0 | %1,5 | %0,7 | +2,3 |
| Saadet | 106 | %2,3 | %13,2 | %2,8 | −0,5 |
| BBP | 43 | %0,9 | %2,5 | %1,6 | −0,6 |
| İp | 16 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| HEPAR | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
Balışeyh seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 4.995 | 4.748 | %95,1 | 4.572 | 176 |
Balışeyh mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakavak Köyü | AK Parti | %45,4 | %41,1 | %99,3 | 146 |
| Aşağıkarakısık Köyü | AK Parti | %50,0 | %38,6 | %97,9 | 47 |
| Aydınşeyh Köyü | AK Parti | %72,4 | %12,2 | %99,5 | 186 |
| Ballı Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %36,0 | %97,9 | 189 |
| Battalobası Köyü | AK Parti | %49,5 | %27,4 | %99,0 | 98 |
| Beşbıçak Köyü | AK Parti | %68,3 | %13,0 | %100,0 | 125 |
| Beyobası Köyü | CHP | %32,5 | %15,1 | %95,6 | 135 |
| Bıyıkaydın Köyü | AK Parti | %72,9 | %12,9 | %98,9 | 88 |
| Dikmen Köyü | AK Parti | %46,0 | %38,0 | %103,0 | 99 |
| Eldelek Köyü | AK Parti | %64,1 | %19,6 | %98,9 | 93 |
| Hıdırşeyh Köyü | AK Parti | %54,2 | %12,3 | %98,4 | 249 |
| Hüseyinobası Köyü | CHP | %35,7 | %19,4 | %97,0 | 135 |
| Işıklar Köyü | AK Parti | %40,0 | %37,3 | %94,5 | 183 |
| İzzettinköy | AK Parti | %59,0 | %13,1 | %95,6 | 135 |
| Karalı Köyü | AK Parti | %81,9 | %12,5 | %96,1 | 153 |
| Kargın Köyü | AK Parti | %54,5 | %27,3 | %75,6 | 45 |
| Kenanobası Köyü | AK Parti | %58,2 | %6,1 | %98,0 | 101 |
| Kılevli Köyü | AK Parti | %57,7 | %15,5 | %96,1 | 77 |
| Kırlangıç Köyü | AK Parti | %52,0 | %19,2 | %97,2 | 218 |
| Koçubaba Köyü | CHP | %4,7 | %4,7 | %94,1 | 272 |
| Kösedurak Köyü | AK Parti | %52,0 | %34,0 | %96,2 | 52 |
| Kulaksız Köyü | AK Parti | %62,4 | %23,2 | %96,0 | 253 |
| Mehmetbeyobası Köyü | AK Parti | %52,9 | %16,2 | %86,0 | 86 |
| Oba Mahallesi | AK Parti | %29,5 | %29,5 | %97,4 | 349 |
| Selamlı Köyü | AK Parti | %67,3 | %18,4 | %74,3 | 70 |
| Toki Mahallesi | AK Parti | %51,3 | %30,1 | %93,2 | 355 |
| Ulaklı Köyü | AK Parti | %49,3 | %38,7 | %80,2 | 96 |
| Uzunlar Köyü | CHP | %9,1 | %27,3 | %98,8 | 85 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %40,1 | %40,1 | %91,4 | 630 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %41,9 | %32,6 | %102,3 | 87 |
| Yenili Köyü | AK Parti | %51,6 | %20,3 | %98,5 | 67 |
| Yukarıkarakısık Köyü | CHP | %7,5 | %9,0 | %80,2 | 91 |
İlgili sonuçlar