Kofçaz 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kofçaz sonuçlarında CHP %43,6 ile birinci, AK Parti %36,4 ile ikinci; fark 7,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 18,0 puan üstünde. 18 mahalle ve köy arasından 11'inde CHP önde. CHP en güçlü Terzidere Köyü (%83,1); AK Parti en güçlü Ahlatlı Köyü (%69,8). Katılım %93,7 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kofçaz 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kofçaz, Kırklareli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kofçaz | Kırklareli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 905 | %43,6 | %45,2 | %25,6 | +18,0 |
| AK Parti | 755 | %36,4 | %25,6 | %43,4 | −7,0 |
| MHP | 301 | %14,5 | %23,5 | %17,6 | −3,1 |
| İp | 65 | %3,1 | %0,5 | %0,3 | +2,9 |
| DP | 23 | %1,1 | %2,4 | %0,7 | +0,4 |
| Saadet | 11 | %0,5 | %0,4 | %2,8 | −2,3 |
| HDP | 9 | %0,4 | %0,7 | %2,0 | −1,6 |
| Ödp | 4 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Kofçaz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 18 | 2.291 | 2.147 | %93,7 | 2.076 | 71 |
Kofçaz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahlatlı Köyü | AK Parti | %15,1 | %69,8 | %100,0 | 53 |
| Ahmetler Köyü | CHP | %45,8 | %41,7 | %88,5 | 113 |
| Aşağıkanara Köyü | AK Parti | %9,1 | %51,5 | %75,6 | 45 |
| Beyci Köyü | CHP | %71,7 | %25,0 | %96,8 | 62 |
| Devletliağaç Köyü | CHP | %61,9 | %23,2 | %95,7 | 164 |
| Elmacık Köyü | AK Parti | %5,8 | %66,3 | %91,5 | 236 |
| Karaabalar Köyü | AK Parti | %33,8 | %57,7 | %97,4 | 77 |
| Kocatarla Köyü | CHP | %53,9 | %21,6 | %96,5 | 113 |
| Kocayazı Köyü | MHP | %5,4 | %33,3 | %88,7 | 238 |
| Kula Köyü | AK Parti | %23,1 | %56,9 | %101,5 | 67 |
| Malkoçlar Köyü | CHP | %69,0 | %16,7 | %92,0 | 100 |
| Tastepe Köyü | CHP | %53,9 | %23,7 | %92,1 | 89 |
| Tatlıpınar Köyü | CHP | %37,1 | %30,6 | %94,3 | 70 |
| Terzidere Köyü | CHP | %83,1 | %8,2 | %93,4 | 212 |
| Topçular Köyü | CHP | %78,1 | %13,7 | %91,4 | 81 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %46,4 | %46,0 | %95,2 | 294 |
| Yeşillik Mahallesi | CHP | %57,1 | %34,3 | %99,0 | 208 |
| Yukarıkanara Köyü | AK Parti | %18,5 | %49,2 | %95,7 | 69 |
İlgili sonuçlar