Mut 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Mut sonuçlarında MHP %39,2 ile birinci, AK Parti %32,4 ile ikinci; fark 6,8 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%17,6) 21,6 puan üstünde. 102 mahalle ve köy arasından 53'ünde MHP önde. MHP en güçlü Sarıveliler Mahallesi (%77,6); AK Parti en güçlü Zeytinçukuru Mahallesi (%61,5). Katılım %93,8 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mut 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Mut, Mersin, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Mut | Mersin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 15.626 | %39,2 | %31,1 | %17,6 | +21,6 |
| AK Parti | 12.906 | %32,4 | %26,6 | %43,4 | −11,0 |
| CHP | 10.352 | %26,0 | %28,3 | %25,6 | +0,4 |
| Saadet | 687 | %1,7 | %0,8 | %2,8 | −1,1 |
| DP | 116 | %0,3 | %0,5 | %0,7 | −0,4 |
| TKP | 57 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| İp | 44 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| Millet | 34 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| BTP | 33 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,2 |
| Ödp | 13 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Mut seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 197 | 44.842 | 42.055 | %93,8 | 39.868 | 2.187 |
Mut mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alaçam Mahallesi | AK Parti | %27,0 | %36,0 | %94,5 | 564 |
| Aşağıköselerli Mahallesi | MHP | %68,3 | %28,6 | %95,7 | 675 |
| Aydınoğlu Mahallesi | AK Parti | %28,8 | %47,2 | %98,3 | 286 |
| Bağcağız Mahallesi | MHP | %37,2 | %29,2 | %98,6 | 147 |
| Ballı Mahallesi | MHP | %37,1 | %28,7 | %94,5 | 348 |
| Barabanlı Mahallesi | AK Parti | %38,8 | %40,7 | %95,7 | 577 |
| Bozdoğan Mahallesi | AK Parti | %37,6 | %40,6 | %96,4 | 250 |
| Burunköy Mahallesi | MHP | %44,6 | %37,1 | %98,7 | 237 |
| Ceritler Mahallesi | MHP | %71,4 | %8,9 | %96,6 | 119 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %33,5 | %32,9 | %91,6 | 1.801 |
| Çağlayangedik Mahallesi | MHP | %39,4 | %30,9 | %99,0 | 100 |
| Çaltılı Mahallesi | CHP | %20,8 | %29,2 | %99,1 | 115 |
| Çamlıca Mahallesi | MHP | %58,3 | %29,9 | %96,7 | 363 |
| Çampınar Mahallesi | MHP | %44,4 | %43,1 | %92,5 | 174 |
| Çatakbağ Mahallesi | AK Parti | %20,3 | %47,8 | %100,0 | 146 |
| Çatalharman Mahallesi | MHP | %48,8 | %40,2 | %100,6 | 179 |
| Çınarlı Mahallesi | CHP | %34,5 | %16,8 | %99,2 | 119 |
| Çivi Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %39,6 | %93,5 | 324 |
| Çortak Mahallesi | MHP | %44,1 | %15,7 | %98,5 | 132 |
| Çömelek Mahallesi | CHP | %24,7 | %4,1 | %90,5 | 317 |
| Çukurbağ Mahallesi | CHP | %26,7 | %16,5 | %98,2 | 283 |
| Dağpazarı Mahallesi | AK Parti | %26,2 | %36,9 | %97,3 | 223 |
| Demirkapı Mahallesi | CHP | %10,7 | %9,3 | %102,7 | 73 |
| Dereköy Mahallesi | CHP | %24,9 | %19,6 | %98,5 | 403 |
| Derinçay Mahallesi | MHP | %46,2 | %26,6 | %97,4 | 153 |
| Deveci Mahallesi | MHP | %48,2 | %34,1 | %93,3 | 2.267 |
| Diştaş Mahallesi | AK Parti | %30,7 | %58,6 | %93,7 | 430 |
| Doğancı Mahallesi | MHP | %39,3 | %26,7 | %86,7 | 2.453 |
| Elbeyli Mahallesi | MHP | %55,1 | %31,7 | %99,7 | 303 |
| Elmapınar Mahallesi | CHP | %1,3 | %17,1 | %95,0 | 80 |
| Esençay Mahallesi | MHP | %46,6 | %38,8 | %94,5 | 128 |
| Evren Mahallesi | MHP | %36,7 | %32,7 | %93,5 | 386 |
| Fakırca Mahallesi | MHP | %38,2 | %28,5 | %96,6 | 328 |
| Geçimli Mahallesi | AK Parti | %25,7 | %43,9 | %97,3 | 373 |
| Gençali Mahallesi | MHP | %47,7 | %18,2 | %97,0 | 233 |
| Göcekler Mahallesi | AK Parti | %12,8 | %47,4 | %98,8 | 83 |
| Gökçetaş Mahallesi | MHP | %55,9 | %33,2 | %95,7 | 421 |
| Göksu Mahallesi | MHP | %38,0 | %30,6 | %91,5 | 1.545 |
| Güllük Mahallesi | MHP | %37,5 | %28,5 | %87,8 | 1.911 |
| Güme Mahallesi | MHP | %38,1 | %22,8 | %96,3 | 216 |
| Güzelköy Mahallesi | AK Parti | %31,8 | %58,3 | %98,1 | 159 |
| Güzelyurt Mahallesi | MHP | %44,0 | %33,0 | %97,1 | 105 |
| Hacıahmetli Mahallesi | AK Parti | %31,7 | %55,9 | %96,2 | 340 |
| Hacıilyaslı Mahallesi | MHP | %44,2 | %25,5 | %99,0 | 291 |
| Hacınuhlu Mahallesi | MHP | %42,1 | %40,9 | %96,2 | 265 |
| Hacısait Mahallesi | MHP | %66,7 | %22,7 | %101,3 | 76 |
| Hamam Mahallesi | AK Parti | %35,3 | %50,6 | %96,4 | 941 |
| Haydarköy Mahallesi | MHP | %48,3 | %19,5 | %96,9 | 129 |
| Hisarköy Mahallesi | CHP | %35,4 | %24,4 | %98,5 | 133 |
| Hocalı Mahallesi | MHP | %42,5 | %22,5 | %100,0 | 81 |
| Ilıca Mahallesi | AK Parti | %34,6 | %44,5 | %90,9 | 408 |
| Irmaklı Mahallesi | MHP | %56,0 | %35,1 | %100,0 | 151 |
| Işıklar Mahallesi | AK Parti | %30,4 | %57,7 | %91,5 | 390 |
| İbrahimli Mahallesi | CHP | %24,4 | %22,1 | %101,1 | 90 |
| Kadıköy Mahallesi | MHP | %43,3 | %16,8 | %99,5 | 220 |
| Kale Mahallesi | CHP | %31,1 | %32,0 | %90,2 | 641 |
| Karacaoğlan Mahallesi | CHP | %36,6 | %25,3 | %92,5 | 295 |
| Karadiken Mahallesi | MHP | %44,9 | %30,4 | %98,6 | 144 |
| Karşıyaka Mahallesi | MHP | %38,2 | %37,0 | %93,0 | 2.815 |
| Kavaklı Mahallesi | MHP | %61,5 | %31,6 | %97,3 | 256 |
| Kavaközü Mahallesi | CHP | %16,7 | %39,4 | %100,0 | 71 |
| Kayabaşı Mahallesi | CHP | %4,7 | %6,6 | %99,1 | 109 |
| Kayaönü Mahallesi | AK Parti | %28,0 | %57,3 | %95,6 | 90 |
| Kelceköy Mahallesi | CHP | %34,4 | %26,3 | %96,3 | 482 |
| Kemenli Mahallesi | MHP | %46,2 | %19,7 | %99,2 | 371 |
| Kırkkavak Mahallesi | MHP | %50,9 | %43,4 | %97,6 | 296 |
| Kışlaköy Mahallesi | CHP | %25,2 | %21,4 | %95,4 | 173 |
| Kızılalan Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %45,5 | %94,0 | 117 |
| Köselerli Mahallesi | MHP | %47,3 | %22,8 | %98,7 | 536 |
| Kumaçukuru Mahallesi | CHP | %6,7 | %20,0 | %125,0 | 12 |
| Kurtsuyu Mahallesi | AK Parti | %25,7 | %45,7 | %99,1 | 108 |
| Kurtuluş Mahallesi | MHP | %50,5 | %41,0 | %97,3 | 113 |
| Kültür Mahallesi | MHP | %49,2 | %28,4 | %93,1 | 2.073 |
| Kürkçü Mahallesi | MHP | %46,7 | %34,2 | %96,6 | 353 |
| Meydan Mahallesi | CHP | %30,5 | %28,6 | %88,9 | 2.416 |
| Mirahor Mahallesi | MHP | %45,0 | %22,9 | %98,4 | 243 |
| Mucuk Mahallesi | MHP | %52,4 | %36,5 | %98,5 | 66 |
| Narlı Mahallesi | AK Parti | %24,3 | %49,2 | %94,2 | 206 |
| Narlıdere Mahallesi | AK Parti | %32,6 | %46,7 | %88,6 | 114 |
| Ortaköy Mahallesi | AK Parti | %9,3 | %54,7 | %97,0 | 168 |
| Özköy Mahallesi | MHP | %71,4 | %19,4 | %100,0 | 98 |
| Özlü Mahallesi | CHP | %20,0 | %30,7 | %98,8 | 162 |
| Palantepe Mahallesi | MHP | %47,1 | %28,8 | %98,3 | 530 |
| Pamuklu Mahallesi | MHP | %36,4 | %27,3 | %100,0 | 127 |
| Pınarbaşı Mahallesi | MHP | %38,1 | %24,0 | %91,2 | 1.553 |
| Sakız Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %45,5 | %94,6 | 706 |
| Sarıveliler Mahallesi | MHP | %77,6 | %16,1 | %97,9 | 233 |
| Selamlı Mahallesi | MHP | %43,8 | %40,4 | %95,8 | 288 |
| Suçatı Mahallesi | MHP | %48,4 | %29,8 | %96,1 | 415 |
| Tekeli Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %47,8 | %93,8 | 160 |
| Topkaya Mahallesi | MHP | %58,9 | %38,4 | %97,5 | 118 |
| Topluca Mahallesi | CHP | %28,2 | %9,5 | %98,3 | 467 |
| Tuğrul Mahallesi | CHP | %25,9 | %36,2 | %98,3 | 120 |
| Yalnızcabağ Mahallesi | AK Parti | %29,4 | %43,8 | %95,4 | 452 |
| Yapıntı Mahallesi | AK Parti | %31,5 | %41,3 | %97,5 | 808 |
| Yatırtaş Mahallesi | MHP | %44,5 | %34,7 | %90,2 | 1.375 |
| Yazalanı Mahallesi | CHP | %28,0 | %31,2 | %93,0 | 845 |
| Yeşilköy Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %54,8 | %99,0 | 194 |
| Yeşilyurt Mahallesi | CHP | %13,3 | %2,8 | %92,5 | 200 |
| Yıldızköy Mahallesi | MHP | %41,8 | %18,7 | %98,6 | 138 |
| Yukarıköselerli Mahallesi | MHP | %66,2 | %24,1 | %98,7 | 449 |
| Zeytinçukuru Mahallesi | AK Parti | %24,2 | %61,5 | %101,1 | 92 |
İlgili sonuçlar