Kozaklı 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kozaklı sonuçlarında AK Parti %44,1 ile birinci, MHP %42,9 ile ikinci; fark 1,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 0,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %42,9 (+25,3 puan). 37 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çayiçi Köyü (%93,1); MHP en güçlü Karahasanlı Köyü (%64,6). Katılım %90,5 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kozaklı 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kozaklı, Nevşehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kozaklı | Nevşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.318 | %44,1 | %51,1 | %43,4 | +0,7 |
| MHP | 4.204 | %42,9 | %31,4 | %17,6 | +25,3 |
| CHP | 1.030 | %10,5 | %12,6 | %25,6 | −15,1 |
| Saadet | 148 | %1,5 | %2,4 | %2,8 | −1,3 |
| İp | 65 | %0,7 | %0,3 | %0,3 | +0,4 |
| TKP | 29 | %0,3 | %0,0 | %0,1 | +0,2 |
Kozaklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 56 | 11.226 | 10.161 | %90,5 | 9.794 | 367 |
Kozaklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdi Köyü | MHP | %42,9 | %47,6 | %96,7 | 183 |
| Akpınar Köyü | MHP | %36,0 | %41,3 | %91,4 | 347 |
| Altunsu Mahallesi | MHP | %38,2 | %49,1 | %91,2 | 1.142 |
| Aylı Köyü | AK Parti | %57,6 | %21,2 | %97,1 | 34 |
| Bağlıca Mahallesi | MHP | %38,5 | %48,6 | %96,1 | 230 |
| Bahçelievler Mahallesi | MHP | %40,2 | %50,8 | %92,5 | 1.003 |
| Belekli Köyü | AK Parti | %76,0 | %14,4 | %91,6 | 143 |
| Boğaziçi Köyü | AK Parti | %48,6 | %34,1 | %89,2 | 213 |
| Buruncuk Mahallesi | MHP | %18,5 | %62,1 | %95,1 | 224 |
| Büyükyağlı Köyü | MHP | %8,3 | %50,0 | %97,4 | 38 |
| Çağşak Köyü | AK Parti | %50,6 | %40,7 | %89,5 | 95 |
| Çayiçi Köyü | AK Parti | %93,1 | %4,6 | %82,2 | 775 |
| Doyduk Köyü | MHP | %31,4 | %45,3 | %90,5 | 95 |
| Dörtyol Köyü | AK Parti | %58,1 | %19,2 | %92,2 | 232 |
| Emek Mahallesi | MHP | %42,2 | %46,9 | %91,8 | 1.035 |
| Gerce Köyü | MHP | %27,1 | %52,9 | %80,2 | 91 |
| Hacıfakılı Köyü | CHP | %27,0 | %16,2 | %80,0 | 50 |
| Hamamorta Mahallesi | MHP | %30,5 | %55,7 | %94,6 | 333 |
| Hızıruşağı Köyü | MHP | %38,2 | %61,8 | %92,1 | 38 |
| Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi | MHP | %44,9 | %46,3 | %91,0 | 908 |
| İmran Köyü | AK Parti | %53,3 | %21,3 | %92,9 | 84 |
| Kalecik Köyü | AK Parti | %58,7 | %35,6 | %91,5 | 449 |
| Kanlıca Köyü | AK Parti | %41,9 | %22,0 | %85,4 | 506 |
| Kapaklı Köyü | CHP | %24,0 | %26,0 | %81,5 | 65 |
| Karahasanlı Köyü | MHP | %26,0 | %64,6 | %91,5 | 1.007 |
| Karasenir Köyü | MHP | %31,2 | %47,5 | %89,7 | 630 |
| Kaşkışla Köyü | AK Parti | %58,9 | %16,1 | %87,5 | 64 |
| Kızılkoyunlu Mahallesi | AK Parti | %51,5 | %45,5 | %90,7 | 118 |
| Kuruağıl Köyü | AK Parti | %47,4 | %28,1 | %92,1 | 63 |
| Küçükyağlı Köyü | Saadet | %9,1 | %0,0 | %110,0 | 10 |
| Küllüce Köyü | AK Parti | %71,8 | %19,4 | %90,1 | 142 |
| Merdanali Köyü | AK Parti | %66,7 | %8,3 | %60,0 | 20 |
| Özce Köyü | MHP | %43,9 | %50,0 | %94,7 | 75 |
| Taşlıhüyük Köyü | AK Parti | %57,6 | %33,3 | %85,7 | 84 |
| Yabanlı Mahallesi | MHP | %42,9 | %47,6 | %125,0 | 20 |
| Yassıca Köyü | AK Parti | %82,6 | %11,6 | %87,3 | 158 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %36,0 | %58,2 | %90,8 | 522 |
İlgili sonuçlar