Kadirli 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kadirli sonuçlarında MHP %47,9 ile birinci, AK Parti %39,6 ile ikinci; fark 8,3 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%17,6) 30,3 puan üstünde. 80 mahalle ve köy arasından 49'unda MHP önde. MHP en güçlü Kabayar Köyü (%69,1); AK Parti en güçlü Sarıtanışmanlı Köyü (%68,1). Katılım %90,2 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kadirli 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kadirli, Osmaniye, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kadirli | Osmaniye | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 34.526 | %47,9 | %43,6 | %17,6 | +30,3 |
| AK Parti | 28.538 | %39,6 | %37,6 | %43,4 | −3,8 |
| CHP | 6.627 | %9,2 | %13,2 | %25,6 | −16,4 |
| BBP | 794 | %1,1 | %1,5 | %1,6 | −0,5 |
| DP | 703 | %1,0 | %0,5 | %0,7 | +0,3 |
| Saadet | 481 | %0,7 | %1,7 | %2,8 | −2,1 |
| İp | 203 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| BTP | 127 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 70 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
Kadirli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 284 | 82.493 | 74.398 | %90,2 | 72.069 | 2.329 |
Kadirli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 7 Mart Mahallesi | AK Parti | %45,3 | %45,7 | %89,2 | 4.417 |
| Akköprü Köyü | MHP | %40,3 | %29,0 | %97,9 | 188 |
| Akova Köyü | CHP | %29,0 | %11,2 | %100,0 | 110 |
| Anberinarkı Köyü | MHP | %55,3 | %30,0 | %96,6 | 447 |
| Aşağıbozkuyu Köyü | MHP | %60,6 | %28,5 | %81,2 | 457 |
| Aşağıçiyanlı Köyü | MHP | %58,4 | %28,0 | %87,4 | 326 |
| Aydınlar Köyü | MHP | %47,9 | %38,6 | %93,6 | 955 |
| Azaplı Köyü | CHP | %31,1 | %14,3 | %89,0 | 500 |
| Bağ Mahallesi | MHP | %46,5 | %36,4 | %88,3 | 2.314 |
| Bahadırlı Köyü | MHP | %56,7 | %33,6 | %97,4 | 419 |
| Bekereci Köyü | AK Parti | %39,8 | %47,8 | %98,5 | 197 |
| Cemalpaşa Mahallesi | MHP | %52,4 | %36,7 | %88,0 | 7.065 |
| Cengiz Topel Mahallesi | MHP | %51,0 | %41,1 | %88,2 | 3.444 |
| Cığcık Köyü | MHP | %61,0 | %20,0 | %95,8 | 552 |
| Coşkunlar Köyü | MHP | %61,7 | %32,3 | %95,8 | 142 |
| Çaygeçit Köyü | MHP | %57,6 | %9,8 | %94,0 | 267 |
| Çınar Köyü | MHP | %45,6 | %21,6 | %96,7 | 306 |
| Çiğdemli Köyü | MHP | %45,2 | %28,1 | %98,4 | 313 |
| Çukurköprü Köyü | AK Parti | %39,9 | %42,8 | %81,3 | 535 |
| Değirmendere Köyü | MHP | %41,6 | %41,1 | %95,0 | 421 |
| Dere Mahallesi | MHP | %55,3 | %30,9 | %89,5 | 1.195 |
| Dervişpaşa Mahallesi | MHP | %49,2 | %38,8 | %91,5 | 2.041 |
| Durmuşsofular Köyü | AK Parti | %36,3 | %56,1 | %97,8 | 178 |
| Erdoğdu Köyü | MHP | %56,8 | %24,0 | %98,7 | 316 |
| Göztaşı Köyü | AK Parti | %38,3 | %51,0 | %94,0 | 402 |
| Hacıhaliloğlu Köyü | AK Parti | %31,4 | %43,8 | %97,2 | 144 |
| Halitağalar Köyü | MHP | %45,3 | %26,2 | %92,5 | 239 |
| Hardallık Köyü | MHP | %59,6 | %23,7 | %92,0 | 427 |
| Harkaçtığı Köyü | MHP | %62,8 | %23,4 | %95,0 | 585 |
| İlbistanlı Köyü | MHP | %55,0 | %38,0 | %94,0 | 1.145 |
| Kabayar Köyü | MHP | %69,1 | %22,2 | %93,8 | 178 |
| Karabacak Köyü | MHP | %54,3 | %38,1 | %94,6 | 224 |
| Karakütük Köyü | AK Parti | %42,7 | %50,8 | %91,2 | 1.042 |
| Karatepe Köyü | AK Parti | %38,3 | %54,0 | %93,8 | 551 |
| Kayasuyu Köyü | AK Parti | %42,2 | %46,8 | %95,7 | 598 |
| Kerimli Köyü | AK Parti | %33,2 | %53,3 | %86,0 | 292 |
| Kesikkeli Köyü | AK Parti | %32,9 | %51,4 | %93,7 | 285 |
| Kesim Köyü | MHP | %46,7 | %44,1 | %98,0 | 404 |
| Kızyusuflu Köyü | AK Parti | %33,5 | %56,6 | %96,9 | 836 |
| Kiremitli Köyü | MHP | %46,9 | %17,3 | %95,2 | 313 |
| Koçlu Köyü | AK Parti | %44,9 | %48,2 | %95,9 | 750 |
| Kösepınarı Köyü | MHP | %52,9 | %39,4 | %97,0 | 566 |
| Kurtuluş Mahallesi | MHP | %54,2 | %30,6 | %91,1 | 1.590 |
| Kümbet Köyü | AK Parti | %42,6 | %43,8 | %87,9 | 462 |
| Mecidiye Köyü | AK Parti | %41,3 | %45,4 | %97,3 | 291 |
| Mehedinli Köyü | MHP | %61,4 | %36,2 | %96,0 | 223 |
| Mezretli Köyü | MHP | %47,6 | %42,8 | %76,3 | 257 |
| Narlıkışla Köyü | AK Parti | %37,6 | %57,9 | %91,2 | 148 |
| Oruçbey Köyü | AK Parti | %24,8 | %66,6 | %94,2 | 346 |
| Öksüzlü Köyü | MHP | %60,6 | %23,9 | %96,7 | 243 |
| Pazar Mahallesi | MHP | %47,9 | %22,0 | %89,1 | 1.511 |
| Sarıtanışmanlı Köyü | AK Parti | %26,4 | %68,1 | %97,0 | 232 |
| Savrun Mahallesi | MHP | %55,4 | %28,1 | %89,2 | 695 |
| Sofular Köyü | MHP | %44,2 | %33,9 | %95,6 | 340 |
| Söğütlüdere Köyü | AK Parti | %44,2 | %46,5 | %87,5 | 409 |
| Şabaplı Köyü | MHP | %53,1 | %40,4 | %91,7 | 448 |
| Şehit Halis Şişman Mahallesi | MHP | %47,7 | %38,6 | %88,5 | 3.108 |
| Şehit İbrahim Kundakçı Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %51,9 | %89,5 | 2.636 |
| Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi | MHP | %51,3 | %35,0 | %87,4 | 4.476 |
| Şehit Mehmet Delikuş Mahallesi | MHP | %50,5 | %41,2 | %88,6 | 2.591 |
| Şehit Mehmet Hallaç Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %53,3 | %90,8 | 3.561 |
| Şehit Mustafa Yağız Mahallesi | AK Parti | %41,4 | %53,1 | %90,2 | 4.213 |
| Şehit Orhan Gök Mahallesi | MHP | %50,2 | %42,6 | %88,8 | 4.964 |
| Şehit Vedat Kocadallı Mahallesi | MHP | %55,0 | %33,1 | %87,9 | 2.904 |
| Tahta Köyü | AK Parti | %36,6 | %56,4 | %91,6 | 382 |
| Tatarlı Köyü | MHP | %60,1 | %29,9 | %93,9 | 294 |
| Tekeli Köyü | MHP | %55,6 | %34,2 | %97,1 | 210 |
| Topraktepe Köyü | MHP | %51,2 | %37,5 | %96,2 | 533 |
| Tozlu Köyü | MHP | %50,4 | %32,9 | %86,7 | 294 |
| Tufanpaşa Mahallesi | MHP | %47,2 | %26,1 | %87,1 | 1.184 |
| Vayvaylı Köyü | MHP | %42,6 | %37,2 | %97,3 | 258 |
| Yalnızdut Köyü | AK Parti | %30,5 | %53,4 | %92,6 | 190 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %52,6 | %36,8 | %89,6 | 2.719 |
| Yenigün Köyü | AK Parti | %32,8 | %57,0 | %96,1 | 487 |
| Yeniköy | AK Parti | %24,8 | %54,2 | %87,5 | 176 |
| Yeşiltepe Mahallesi | CHP | %30,6 | %18,2 | %81,9 | 1.532 |
| Yoğunoluk Köyü | AK Parti | %44,1 | %48,0 | %93,3 | 850 |
| Yukarıbozkuyu Köyü | MHP | %49,7 | %33,5 | %98,7 | 371 |
| Yukarıçiyanlı Köyü | AK Parti | %38,9 | %49,3 | %95,6 | 699 |
| Yusufizzettin Köyü | MHP | %66,5 | %14,6 | %96,0 | 580 |
İlgili sonuçlar