Baykan 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Baykan sonuçlarında BDP %49,8 ile birinci, AK Parti %37,8 ile ikinci; fark 11,9 puan. BDP burada Türkiye ortalamasının (%4,6) 45,2 puan üstünde. 39 mahalle ve köy arasından 27'sinde BDP önde. BDP en güçlü Çevrimtepe Köyü (%90,9); AK Parti en güçlü Kasımlı Köyü (%99,0). Katılım %88,1 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Baykan 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Baykan, Siirt, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Baykan | Siirt | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| BDP | 6.120 | %49,8 | %46,7 | %4,6 | +45,2 |
| AK Parti | 4.651 | %37,8 | %41,2 | %43,4 | −5,6 |
| Saadet | 475 | %3,9 | %2,6 | %2,8 | +1,1 |
| CHP | 427 | %3,5 | %2,5 | %25,6 | −22,1 |
| BBP | 369 | %3,0 | %3,2 | %1,6 | +1,4 |
| MHP | 101 | %0,8 | %0,8 | %17,6 | −16,8 |
| DP | 52 | %0,4 | %0,3 | %0,7 | −0,3 |
| HAK-PAR | 45 | %0,4 | %0,5 | %0,1 | +0,3 |
| TKP | 30 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Ödp | 28 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
Baykan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 64 | 14.545 | 12.809 | %88,1 | 12.298 | 511 |
Baykan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | BDP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adakale Köyü | AK Parti | %30,3 | %46,1 | %85,0 | 240 |
| Ardıçdalı Köyü | BDP | %57,9 | %39,5 | %92,7 | 82 |
| Atabağı-Merkez Mahallesi | BDP | %57,7 | %35,4 | %90,9 | 1.872 |
| Cefan Mahallesi | BDP | %77,7 | %18,1 | %94,4 | 179 |
| Çamtaşı Köyü | AK Parti | %20,5 | %70,9 | %88,4 | 292 |
| Çaykaya Köyü | BDP | %62,2 | %34,6 | %91,5 | 141 |
| Çelikli Köyü | BDP | %76,0 | %19,9 | %92,1 | 191 |
| Çevrimtepe Köyü | BDP | %90,9 | %7,6 | %83,8 | 80 |
| Çukurca Köyü | AK Parti | %6,7 | %86,0 | %86,8 | 190 |
| Dedebakırı Köyü | BDP | %67,7 | %30,6 | %89,3 | 214 |
| Demirışık Köyü | AK Parti | %33,3 | %60,1 | %97,1 | 175 |
| Derince Köyü | AK Parti | %12,8 | %74,4 | %80,4 | 112 |
| Dilektepe Köyü | BDP | %70,1 | %22,9 | %91,3 | 160 |
| Dokuzçavuş Köyü | BDP | %62,2 | %29,7 | %80,4 | 46 |
| Engin Köyü | BDP | %79,8 | %18,5 | %92,7 | 137 |
| Gümüşkaş Köyü | BDP | %70,1 | %25,3 | %83,5 | 237 |
| Günbuldu Köyü | AK Parti | %29,2 | %67,8 | %86,6 | 202 |
| Gündoğdu Köyü | AK Parti | %15,7 | %76,0 | %97,4 | 271 |
| Havel Mahallesi | BDP | %76,6 | %20,1 | %93,1 | 334 |
| İkizler Köyü | BDP | %67,1 | %27,1 | %84,9 | 86 |
| İnönü Mahallesi | BDP | %48,4 | %43,3 | %87,4 | 912 |
| Karakaya Köyü | BDP | %55,1 | %39,9 | %78,8 | 429 |
| Karşıyaka Mahallesi | BDP | %66,6 | %30,4 | %93,1 | 394 |
| Kasımlı Köyü | AK Parti | %0,0 | %99,0 | %94,8 | 211 |
| Meşelik Köyü | AK Parti | %27,9 | %55,7 | %68,7 | 195 |
| Narlıyurt Köyü | BDP | %67,3 | %26,5 | %84,0 | 119 |
| Obalı Köyü | BDP | %53,6 | %42,1 | %69,2 | 266 |
| Ormanpınar Köyü | BDP | %48,3 | %47,8 | %89,4 | 235 |
| Sarıdana Köyü | AK Parti | %1,6 | %84,1 | %85,1 | 74 |
| Sarısalkım Köyü | BDP | %46,9 | %29,7 | %89,9 | 345 |
| Tütenocak Köyü | BDP | %57,1 | %38,0 | %84,1 | 353 |
| Ulaştı Köyü | BDP | %80,2 | %17,4 | %91,1 | 291 |
| Ünlüce Köyü | AK Parti | %33,3 | %65,6 | %71,6 | 134 |
| Veyselkarani-Atatürk Mahallesi | BDP | %49,5 | %26,6 | %90,4 | 1.494 |
| Veyselkarani-Çay Mahallesi | BDP | %49,8 | %18,9 | %88,1 | 955 |
| Veyselkarani-Şeyhosman Mahallesi | BDP | %34,8 | %24,9 | %88,6 | 1.067 |
| Yarımca Köyü | AK Parti | %35,1 | %59,4 | %85,9 | 297 |
| Yenidoğan Mahallesi | BDP | %50,5 | %44,6 | %86,8 | 1.430 |
| Yeşilçevre Köyü | BDP | %57,5 | %40,2 | %85,4 | 103 |
İlgili sonuçlar