Erfelek 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Erfelek sonuçlarında AK Parti %49,1 ile birinci, CHP %37,1 ile ikinci; fark 12,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 5,7 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,1 (+11,5 puan). 49 mahalle ve köy arasından 40'ında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hacılar Köyü (%76,9); CHP en güçlü Karacaköy (%64,9). Katılım %89,1 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Erfelek 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Erfelek, Sinop, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Erfelek | Sinop | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.830 | %49,1 | %51,1 | %43,4 | +5,7 |
| CHP | 2.893 | %37,1 | %25,1 | %25,6 | +11,5 |
| MHP | 634 | %8,1 | %18,5 | %17,6 | −9,5 |
| DP | 178 | %2,3 | %1,0 | %0,7 | +1,6 |
| Saadet | 127 | %1,6 | %2,1 | %2,8 | −1,2 |
| İp | 51 | %0,7 | %0,6 | %0,3 | +0,4 |
| BTP | 48 | %0,6 | %0,2 | %0,2 | +0,4 |
| BBP | 33 | %0,4 | %0,6 | %1,6 | −1,1 |
Erfelek seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 56 | 9.344 | 8.327 | %89,1 | 7.794 | 533 |
Erfelek mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahmanpaşa Köyü | AK Parti | %68,3 | %24,4 | %78,9 | 109 |
| Ahmetmuhipdıranas Köyü | AK Parti | %52,8 | %15,3 | %96,1 | 76 |
| Akçaçam Köyü | CHP | %25,1 | %64,2 | %94,6 | 202 |
| Akçasöğüt Köyü | AK Parti | %43,2 | %39,5 | %87,9 | 99 |
| Avlağısökü Köyü | AK Parti | %64,5 | %29,8 | %94,4 | 143 |
| Aydınlar Köyü | AK Parti | %50,0 | %46,3 | %94,8 | 97 |
| Balıfakı Köyü | AK Parti | %42,9 | %36,6 | %87,5 | 360 |
| Başaran Köyü | AK Parti | %72,0 | %17,7 | %85,0 | 206 |
| Çayırköy | AK Parti | %50,8 | %40,0 | %86,7 | 83 |
| Dağyeri Köyü | CHP | %37,5 | %60,0 | %83,7 | 49 |
| Değirmencili Köyü | AK Parti | %47,7 | %25,0 | %90,4 | 198 |
| Dereköy | AK Parti | %74,7 | %13,3 | %92,2 | 217 |
| Emirhalil Köyü | AK Parti | %60,0 | %38,0 | %91,5 | 59 |
| Gökçebel Köyü | AK Parti | %52,3 | %39,5 | %82,8 | 116 |
| Gümüşsuyu Köyü | AK Parti | %53,8 | %38,7 | %94,8 | 212 |
| Güven Köyü | AK Parti | %60,0 | %21,2 | %96,6 | 88 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %76,9 | %18,5 | %82,1 | 145 |
| Hamidiye Köyü | CHP | %38,3 | %42,6 | %86,5 | 111 |
| Hasandere Köyü | AK Parti | %42,2 | %40,9 | %97,2 | 179 |
| Himmetoğlu Köyü | AK Parti | %59,3 | %27,2 | %83,7 | 98 |
| Horzum Köyü | AK Parti | %50,9 | %38,4 | %89,4 | 132 |
| Hürremşah Köyü | AK Parti | %55,4 | %26,8 | %95,3 | 64 |
| İncirpınar Köyü | AK Parti | %58,7 | %26,4 | %94,2 | 274 |
| İnesökü Köyü | AK Parti | %30,4 | %30,4 | %84,9 | 73 |
| Kaldırayak Köyü | AK Parti | %50,6 | %34,2 | %93,2 | 88 |
| Karacaköy | CHP | %22,8 | %64,9 | %89,8 | 137 |
| Kazmasökü Köyü | AK Parti | %63,5 | %22,6 | %85,4 | 158 |
| Kınık Mahallesi | CHP | %35,7 | %53,7 | %88,7 | 452 |
| Kızılcaelma Köyü | AK Parti | %65,2 | %21,7 | %95,6 | 137 |
| Kızılcaot Köyü | AK Parti | %58,9 | %29,5 | %88,5 | 130 |
| Kirazlık Köyü | AK Parti | %61,9 | %29,7 | %98,2 | 221 |
| Kurcalı Köyü | CHP | %27,8 | %61,6 | %90,8 | 174 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %38,8 | %47,5 | %84,7 | 1.977 |
| Mescitdüzü Köyü | AK Parti | %57,1 | %25,9 | %86,2 | 210 |
| Meydan Köyü | AK Parti | %66,7 | %25,0 | %81,7 | 60 |
| Ormantepe Köyü | AK Parti | %67,1 | %24,7 | %91,0 | 100 |
| Salavat Mahallesi | CHP | %34,4 | %49,6 | %91,5 | 153 |
| Salı Köyü | AK Parti | %66,9 | %23,4 | %91,8 | 195 |
| Sarıboğa Köyü | AK Parti | %63,4 | %24,4 | %93,3 | 90 |
| Selbeyi Köyü | AK Parti | %61,1 | %30,8 | %92,5 | 213 |
| Soğucalı Köyü | CHP | %39,9 | %52,4 | %85,8 | 176 |
| Sorgun Köyü | AK Parti | %50,7 | %37,0 | %94,3 | 88 |
| Şerefiye Köyü | AK Parti | %53,9 | %30,4 | %90,5 | 242 |
| Tatlıca Köyü | AK Parti | %56,9 | %30,8 | %95,9 | 73 |
| Tekke Köyü | AK Parti | %56,1 | %30,0 | %94,7 | 266 |
| Tombul Köyü | AK Parti | %52,0 | %36,0 | %90,4 | 115 |
| Veysel Köyü | AK Parti | %45,7 | %19,1 | %87,5 | 112 |
| Yeniçam Köyü | AK Parti | %51,8 | %29,6 | %88,1 | 285 |
| Yeniköy | AK Parti | %49,4 | %22,4 | %88,2 | 102 |
İlgili sonuçlar