Nazımiye 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Nazımiye sonuçlarında Selahattin Demirtaş %61,4 ile birinci, Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu %34,8 ile ikinci; fark 26,6 puan. Selahattin Demirtaş burada Türkiye ortalamasının (%9,8) 51,6 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 23'ünde Selahattin Demirtaş önde. Selahattin Demirtaş en güçlü Yayıkağıl Köyü (%85,7); Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu en güçlü Çevrecik Köyü (%70,0). Katılım %72,7 (Türkiye %77,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Nazımiye 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Nazımiye, Tunceli, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Nazımiye | Tunceli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Selahattin Demirtaş | 1.154 | %61,4 | %52,2 | %9,8 | +51,6 |
| Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | 654 | %34,8 | %33,4 | %38,6 | −3,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 71 | %3,8 | %14,4 | %51,7 | −47,9 |
Nazımiye seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 28 | 2.634 | 1.916 | %72,7 | 1.879 | 37 |
Nazımiye mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Selahattin Demirtaş | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıdoluca Köyü | Selahattin Demirtaş | %49,0 | %48,3 | %68,7 | 217 |
| Ayranlı Köyü | Selahattin Demirtaş | %65,8 | %28,9 | %68,9 | 61 |
| Ballıca Köyü | Selahattin Demirtaş | %85,0 | %12,5 | %83,3 | 48 |
| Beytaşı Köyü | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %36,8 | %57,9 | %82,6 | 23 |
| Bostanlı Köyü | Selahattin Demirtaş | %77,8 | %22,2 | %72,6 | 62 |
| Büyükyurt Köyü | Selahattin Demirtaş | %57,1 | %40,8 | %76,6 | 64 |
| Çevrecik Köyü | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %30,0 | %70,0 | %80,6 | 62 |
| Dallıbahçe Köyü | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %48,1 | %51,9 | %90,0 | 30 |
| Demirce Köyü | Selahattin Demirtaş | %58,8 | %35,3 | %106,3 | 16 |
| Dereova Köyü | Selahattin Demirtaş | %60,0 | %36,4 | %84,6 | 65 |
| Doğantaş Köyü | Selahattin Demirtaş | %71,4 | %28,6 | %88,2 | 17 |
| Geriş Köyü | Selahattin Demirtaş | %80,8 | %19,2 | %86,7 | 60 |
| Güneycik Köyü | Selahattin Demirtaş | %65,3 | %34,7 | %84,7 | 59 |
| Günlüce Köyü | Selahattin Demirtaş | %80,8 | %19,2 | %85,5 | 62 |
| Güzelpınar Köyü | Selahattin Demirtaş | %77,4 | %22,6 | %66,7 | 81 |
| Kapıbaşı Köyü | Selahattin Demirtaş | %62,5 | %25,0 | %50,0 | 16 |
| Kılköy | Selahattin Demirtaş | %64,1 | %33,3 | %92,9 | 42 |
| Merkez Mahallesi | Selahattin Demirtaş | %58,2 | %35,3 | %66,4 | 1.185 |
| Ramazanköy | Selahattin Demirtaş | %60,9 | %34,8 | %70,6 | 34 |
| Sapköy | Selahattin Demirtaş | %68,3 | %31,7 | %75,0 | 56 |
| Sarıyayla Köyü | Selahattin Demirtaş | %53,7 | %43,3 | %98,6 | 69 |
| Turnayolu Köyü | Selahattin Demirtaş | %81,4 | %16,3 | %69,4 | 62 |
| Yayıkağıl Köyü | Selahattin Demirtaş | %85,7 | %14,3 | %91,7 | 48 |
| Yazgeldi Köyü | Selahattin Demirtaş | %76,9 | %23,1 | %65,9 | 44 |
| Yiğitler Köyü | Selahattin Demirtaş | %60,0 | %36,7 | %90,9 | 33 |
| Yukarıdoluca Köyü | Selahattin Demirtaş | %60,0 | %37,6 | %72,0 | 118 |
İlgili sonuçlar