Gülağaç Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Gülağaç sonuçlarında AK Parti %55,4 ile birinci, MHP %22,4 ile ikinci; fark 33,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 14,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,4 (+5,9 puan). 29 mahalle ve köy arasından 21'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Camiliören Köyü (%82,7); MHP en güçlü Gülpınar-Cumhuriyet Mahallesi (%37,8). Katılım %77,4 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gülağaç Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Gülağaç, Aksaray, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gülağaç | Aksaray | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.541 | %55,4 | %58,5 | %40,7 | +14,7 |
| MHP | 2.240 | %22,4 | %30,3 | %16,5 | +5,9 |
| CHP | 1.681 | %16,8 | %6,7 | %25,1 | −8,3 |
| HDP | 190 | %1,9 | %1,7 | %13,0 | −11,1 |
| Saadet | 147 | %1,5 | %1,3 | %2,1 | −0,6 |
| DSP | 49 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| HKP | 24 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 24 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| HAK-PAR | 23 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 20 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| DP | 18 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| DYP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| MEP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Hap | 8 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Yurt-p | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Kp | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Gülağaç seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 47 | 13.302 | 10.296 | %77,4 | 10.000 | 296 |
Gülağaç mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akmezar Köyü | CHP | %4,2 | %13,0 | %66,7 | 549 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %51,4 | %35,0 | %77,7 | 233 |
| Bekarlar Köyü | AK Parti | %77,5 | %16,3 | %74,8 | 865 |
| Camiliören Köyü | AK Parti | %82,7 | %10,2 | %79,1 | 474 |
| Çatalsu Köyü | AK Parti | %81,0 | %11,7 | %86,3 | 212 |
| Demirci-Eskicami Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %32,2 | %83,3 | 372 |
| Demirci-Kalealtı Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %34,1 | %79,8 | 1.008 |
| Demirci-Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %66,3 | %26,4 | %76,4 | 605 |
| Demirci-Yenipazar Mahallesi | AK Parti | %60,6 | %30,3 | %79,3 | 811 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %62,7 | %26,9 | %80,0 | 505 |
| Gülpınar-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %54,5 | %37,8 | %73,5 | 582 |
| Gülpınar-Fatih Mahallesi | AK Parti | %59,5 | %34,2 | %78,7 | 286 |
| Gülpınar-Koyunlu Mahallesi | AK Parti | %67,7 | %23,3 | %71,6 | 271 |
| Gülpınar-Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %64,0 | %27,1 | %65,5 | 325 |
| Gülpınar-Tuzla Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %35,3 | %74,8 | 441 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %66,9 | %26,3 | %79,4 | 519 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %67,5 | %27,4 | %78,6 | 688 |
| Kızılkaya Köyü | AK Parti | %79,0 | %16,1 | %85,4 | 1.011 |
| Meydan Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %35,8 | %77,3 | 631 |
| Osmanlı Köyü | AK Parti | %63,9 | %24,6 | %67,7 | 93 |
| Pınarbaşı Köyü | CHP | %2,1 | %4,1 | %76,9 | 195 |
| Saratlı-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %0,9 | %3,4 | %81,0 | 147 |
| Saratlı-İstiklal Mahallesi | CHP | %1,1 | %0,7 | %73,7 | 377 |
| Saratlı-Karşıyaka Mahallesi | CHP | %0,4 | %7,6 | %76,4 | 314 |
| Saratlı-Meydan Mahallesi | CHP | %0,0 | %5,5 | %66,5 | 248 |
| Saratlı-Zafer Mahallesi | CHP | %2,7 | %2,3 | %73,1 | 372 |
| Sofular Köyü | AK Parti | %79,4 | %13,3 | %81,4 | 688 |
| Süleymanhüyüğü Köyü | CHP | %3,5 | %5,6 | %80,3 | 178 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %62,2 | %27,5 | %78,5 | 302 |
İlgili sonuçlar