Göynücek Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Göynücek sonuçlarında AK Parti %51,5 ile birinci, CHP %23,0 ile ikinci; fark 28,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 10,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,6 (+3,1 puan). 41 mahalle ve köy arasından 24'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Pembeli Köyü (%88,6); CHP en güçlü Şarklı Köyü (%96,3). Katılım %88,9 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Göynücek Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Göynücek, Amasya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Göynücek | Amasya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.640 | %51,5 | %45,8 | %40,7 | +10,9 |
| CHP | 1.623 | %23,0 | %26,2 | %25,1 | −2,2 |
| MHP | 1.385 | %19,6 | %22,9 | %16,5 | +3,1 |
| Saadet | 150 | %2,1 | %2,2 | %2,1 | +0,1 |
| HDP | 95 | %1,3 | %1,2 | %13,0 | −11,6 |
| Turk Parti | 40 | %0,6 | %0,4 | %0,2 | +0,4 |
| HAK-PAR | 32 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| DP | 20 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| HKP | 16 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 12 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 12 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| BTP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| DYP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| MEP | 6 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| LDP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Hap | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Yurt-p | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Göynücek seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 49 | 8.137 | 7.232 | %88,9 | 7.066 | 166 |
Göynücek mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abacı Köyü | AK Parti | %80,5 | %0,0 | %89,1 | 46 |
| Alanköy | AK Parti | %75,2 | %2,0 | %83,8 | 544 |
| Ardıçpınar Köyü | CHP | %3,7 | %94,4 | %98,2 | 56 |
| Asar Köyü | CHP | %10,7 | %85,7 | %88,9 | 63 |
| Ayvalıpınar Köyü | AK Parti | %73,7 | %0,0 | %95,1 | 244 |
| Başpınar Köyü | CHP | %0,0 | %89,0 | %91,0 | 100 |
| Bekdemir Köyü | AK Parti | %48,0 | %15,0 | %91,1 | 112 |
| Beşiktepe Köyü | AK Parti | %76,3 | %3,2 | %93,1 | 102 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %49,0 | %12,0 | %84,3 | 720 |
| Çayan Köyü | CHP | %15,8 | %76,3 | %85,1 | 47 |
| Çaykışla Köyü | CHP | %9,3 | %82,6 | %91,8 | 97 |
| Çulpara Köyü | CHP | %0,7 | %70,7 | %96,6 | 146 |
| Damlaçimen Köyü | AK Parti | %75,3 | %1,9 | %87,1 | 751 |
| Davutevi Köyü | CHP | %5,5 | %83,6 | %84,8 | 66 |
| Gaffarlı Köyü | CHP | %3,5 | %93,0 | %88,7 | 97 |
| Gediksaray Köyü | AK Parti | %50,8 | %7,1 | %84,8 | 559 |
| Gökçeli Köyü | AK Parti | %45,7 | %5,7 | %92,5 | 40 |
| Harmancık Köyü | AK Parti | %72,6 | %6,5 | %82,9 | 76 |
| Hasanbey Köyü | AK Parti | %66,9 | %4,1 | %92,8 | 138 |
| Ilısu Köyü | AK Parti | %83,2 | %9,0 | %92,3 | 272 |
| İkizyaka Köyü | CHP | %0,8 | %94,4 | %97,7 | 128 |
| Karadağ Köyü | AK Parti | %59,3 | %3,7 | %96,4 | 28 |
| Karaşar Köyü | AK Parti | %79,6 | %4,2 | %92,1 | 419 |
| Karayakup Köyü | AK Parti | %58,3 | %4,9 | %91,7 | 300 |
| Kertme Köyü | CHP | %1,8 | %93,0 | %98,3 | 116 |
| Kervansaray Köyü | AK Parti | %61,1 | %1,8 | %95,5 | 177 |
| Kışlabeyi Köyü | AK Parti | %45,3 | %16,0 | %97,5 | 160 |
| Konuralan Köyü | MHP | %45,7 | %2,2 | %84,2 | 57 |
| Koyuncu Köyü | CHP | %4,3 | %93,6 | %100,0 | 47 |
| Kuyulu Kavaklı Köyü | CHP | %1,8 | %80,4 | %86,2 | 65 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %52,7 | %7,2 | %86,1 | 466 |
| Pembeli Köyü | AK Parti | %88,6 | %2,9 | %97,3 | 73 |
| Şarklı Köyü | CHP | %1,5 | %96,3 | %87,3 | 157 |
| Şeyhler Köyü | AK Parti | %50,8 | %6,3 | %85,9 | 149 |
| Şeyhoğlu Köyü | CHP | %2,8 | %78,3 | %101,0 | 105 |
| Tencerli Köyü | CHP | %6,5 | %84,5 | %95,2 | 166 |
| Terziköy | CHP | %12,8 | %81,9 | %93,2 | 103 |
| Ulupınar Köyü | AK Parti | %84,1 | %2,8 | %89,8 | 166 |
| Yassıkışla Köyü | AK Parti | %58,3 | %10,7 | %94,5 | 109 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %14,3 | %83,0 | 820 |
| Yeniköy | AK Parti | %79,1 | %7,0 | %90,0 | 50 |
İlgili sonuçlar