Muratpaşa Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Muratpaşa sonuçlarında CHP %45,7 ile birinci, AK Parti %26,3 ile ikinci; fark 19,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 20,6 puan üstünde. 56 mahalle ve köy arasından 45'inde CHP önde. CHP en güçlü Gençlik Mahallesi (%61,9); AK Parti en güçlü Yeşilova Mahallesi (%49,2). Katılım %84,1 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Muratpaşa Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Muratpaşa, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Muratpaşa | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 127.804 | %45,7 | %32,8 | %25,1 | +20,6 |
| AK Parti | 73.521 | %26,3 | %34,9 | %40,7 | −14,4 |
| MHP | 48.967 | %17,5 | %22,0 | %16,5 | +1,1 |
| HDP | 20.944 | %7,5 | %6,9 | %13,0 | −5,5 |
| Saadet | 2.806 | %1,0 | %1,3 | %2,1 | −1,1 |
| Vatan Partisi | 2.187 | %0,8 | %0,5 | %0,3 | +0,4 |
| Bağımsızlar | 938 | %0,3 | %0,3 | %1,1 | −0,7 |
| BTP | 416 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| DSP | 358 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Anadolu Partisi | 308 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DP | 243 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| LDP | 186 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 185 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DYP | 179 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HAK-PAR | 165 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
| Kp | 156 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 104 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| MEP | 76 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
Muratpaşa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 928 | 338.151 | 284.229 | %84,1 | 279.543 | 4.686 |
Muratpaşa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altındağ Mahallesi | CHP | %51,0 | %21,4 | %82,2 | 6.617 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %61,6 | %15,4 | %86,4 | 4.997 |
| Balbey Mahallesi | CHP | %44,8 | %28,9 | %77,5 | 741 |
| Barbaros Mahallesi | CHP | %43,7 | %26,7 | %78,6 | 173 |
| Bayındır Mahallesi | CHP | %45,3 | %22,9 | %84,6 | 6.233 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %36,4 | %31,1 | %84,0 | 8.157 |
| Çağlayan Mahallesi | CHP | %58,0 | %19,5 | %82,1 | 16.530 |
| Çaybaşı Mahallesi | CHP | %41,9 | %28,1 | %83,7 | 5.390 |
| Demircikara Mahallesi | CHP | %57,0 | %18,3 | %86,5 | 4.074 |
| Deniz Mahallesi | CHP | %53,4 | %22,9 | %82,8 | 5.386 |
| Doğuyaka Mahallesi | CHP | %46,9 | %27,7 | %87,0 | 2.654 |
| Dutlubahçe Mahallesi | AK Parti | %31,1 | %37,7 | %85,7 | 7.307 |
| Elmalı Mahallesi | CHP | %46,7 | %24,9 | %81,3 | 636 |
| Ermenek Mahallesi | CHP | %38,2 | %38,1 | %85,5 | 4.800 |
| Etiler Mahallesi | AK Parti | %31,0 | %36,9 | %85,5 | 9.214 |
| Fener Mahallesi | CHP | %60,3 | %16,9 | %83,4 | 12.214 |
| Gebizli Mahallesi | CHP | %42,9 | %30,1 | %84,7 | 4.196 |
| Gençlik Mahallesi | CHP | %61,9 | %16,8 | %82,3 | 5.220 |
| Güvenlik Mahallesi | CHP | %41,5 | %27,6 | %82,7 | 10.256 |
| Güzelbağ Mahallesi | AK Parti | %27,3 | %41,7 | %81,5 | 2.830 |
| Güzeloba Mahallesi | CHP | %51,9 | %22,7 | %79,3 | 18.467 |
| Güzeloluk Mahallesi | CHP | %40,0 | %33,0 | %84,4 | 5.552 |
| Haşimişcan Mahallesi | CHP | %60,6 | %16,8 | %81,4 | 1.274 |
| Kılınçarslan Mahallesi | CHP | %47,3 | %27,4 | %82,7 | 347 |
| Kırcami Mahallesi | CHP | %38,9 | %32,0 | %85,3 | 1.990 |
| Kışla Mahallesi | CHP | %45,9 | %27,6 | %75,8 | 2.693 |
| Kızılarık Mahallesi | CHP | %37,8 | %29,6 | %84,6 | 9.226 |
| Kızılsaray Mahallesi | CHP | %48,7 | %26,0 | %81,9 | 3.607 |
| Kızıltoprak Mahallesi | CHP | %37,2 | %30,2 | %86,0 | 13.652 |
| Konuksever Mahallesi | AK Parti | %33,6 | %34,4 | %85,8 | 13.445 |
| Mehmetçik Mahallesi | AK Parti | %31,4 | %35,9 | %83,5 | 1.124 |
| Meltem Mahallesi | CHP | %56,9 | %16,6 | %87,7 | 9.479 |
| Memurevleri Mahallesi | CHP | %52,4 | %20,3 | %85,5 | 5.815 |
| Meydankavağı Mahallesi | CHP | %43,7 | %27,6 | %85,8 | 17.444 |
| Muratpaşa Mahallesi | CHP | %36,0 | %30,2 | %84,5 | 8.582 |
| Sedir Mahallesi | CHP | %38,0 | %29,4 | %84,4 | 6.245 |
| Selçuk Mahallesi | CHP | %40,0 | %38,8 | %85,4 | 96 |
| Sinan Mahallesi | CHP | %50,2 | %24,3 | %81,4 | 5.895 |
| Soğuksu Mahallesi | CHP | %42,5 | %25,7 | %84,5 | 8.041 |
| Şirinyalı Mahallesi | CHP | %57,9 | %19,0 | %84,6 | 13.208 |
| Tahılpazarı Mahallesi | CHP | %37,6 | %33,0 | %77,1 | 1.481 |
| Tarım Mahallesi | AK Parti | %33,1 | %40,5 | %86,6 | 1.366 |
| Topçular Mahallesi | AK Parti | %21,8 | %41,9 | %90,7 | 516 |
| Tuzcular Mahallesi | AK Parti | %34,0 | %41,5 | %91,4 | 58 |
| Üçgen Mahallesi | CHP | %46,8 | %25,9 | %82,2 | 8.182 |
| Varlık Mahallesi | CHP | %48,4 | %21,7 | %82,9 | 7.869 |
| Yenigöl Mahallesi | AK Parti | %23,4 | %42,8 | %88,1 | 1.135 |
| Yenigün Mahallesi | CHP | %34,7 | %33,0 | %85,5 | 13.590 |
| Yeşilbahçe Mahallesi | CHP | %57,8 | %19,0 | %86,4 | 12.885 |
| Yeşildere Mahallesi | CHP | %60,0 | %22,8 | %77,7 | 3.931 |
| Yeşilköy Mahallesi | AK Parti | %28,6 | %41,1 | %90,3 | 339 |
| Yeşilova Mahallesi | AK Parti | %19,7 | %49,2 | %86,5 | 2.287 |
| Yıldız Mahallesi | CHP | %45,9 | %25,0 | %85,2 | 7.307 |
| Yüksekalan Mahallesi | CHP | %40,7 | %29,7 | %83,1 | 5.894 |
| Zerdalilik Mahallesi | CHP | %52,8 | %22,2 | %84,1 | 6.302 |
| Zümrütova Mahallesi | CHP | %35,8 | %33,2 | %87,1 | 1.202 |
İlgili sonuçlar