Arhavi Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Arhavi sonuçlarında AK Parti %43,0 ile birinci, CHP %32,6 ile ikinci; fark 10,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 2,3 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,6 (+7,5 puan). 37 mahalle ve köy arasından 32'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Güneşli Köyü (%80,0); CHP en güçlü Kestanealan Köyü (%50,5). Katılım %83,6 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Arhavi Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Arhavi, Artvin, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Arhavi | Artvin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.586 | %43,0 | %38,8 | %40,7 | +2,3 |
| CHP | 4.242 | %32,6 | %31,0 | %25,1 | +7,5 |
| MHP | 2.381 | %18,3 | %22,9 | %16,5 | +1,9 |
| Saadet | 279 | %2,1 | %1,7 | %2,1 | +0,1 |
| HDP | 218 | %1,7 | %2,7 | %13,0 | −11,3 |
| DP | 57 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| Vatan Partisi | 45 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| Turk Parti | 38 | %0,3 | %0,5 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 28 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| HKP | 28 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 24 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 22 | %0,2 | %0,4 | %0,2 | −0,0 |
| LDP | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DYP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Kp | 7 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| MEP | 6 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Yurt-p | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Arhavi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 69 | 15.838 | 13.239 | %83,6 | 12.999 | 240 |
Arhavi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arılı Köyü | AK Parti | %71,1 | %7,8 | %82,6 | 109 |
| Aşağı Hacılar Mahallesi | AK Parti | %40,5 | %35,1 | %81,9 | 1.041 |
| Aşağışahinler Köyü | AK Parti | %41,7 | %41,7 | %93,7 | 79 |
| Balıklı Köyü | AK Parti | %41,7 | %22,0 | %95,5 | 133 |
| Başköy | AK Parti | %59,8 | %19,6 | %78,2 | 119 |
| Boğaziçi Mahallesi | AK Parti | %41,3 | %33,7 | %82,4 | 3.779 |
| Boyuncuk Köyü | AK Parti | %45,5 | %9,1 | %104,8 | 21 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %47,9 | %32,6 | %83,5 | 690 |
| Derecik Köyü | AK Parti | %51,3 | %25,6 | %88,3 | 94 |
| Dereüstü Köyü | CHP | %35,7 | %41,7 | %83,7 | 141 |
| Dikyamaç Köyü | AK Parti | %67,2 | %9,4 | %86,5 | 74 |
| Dülgerli Köyü | AK Parti | %69,8 | %8,5 | %76,8 | 138 |
| Güneşli Köyü | AK Parti | %80,0 | %10,0 | %95,4 | 65 |
| Güngören Köyü | AK Parti | %39,2 | %37,8 | %89,8 | 166 |
| Gürgencik Köyü | AK Parti | %51,4 | %35,1 | %100,0 | 37 |
| Kale Mahallesi | AK Parti | %44,8 | %34,0 | %85,9 | 426 |
| Kavakköy | AK Parti | %43,9 | %39,2 | %86,8 | 402 |
| Kemerköprü Köyü | CHP | %39,7 | %41,4 | %89,4 | 132 |
| Kestanealan Köyü | CHP | %24,8 | %50,5 | %92,2 | 116 |
| Kireçlik Köyü | AK Parti | %43,4 | %34,5 | %83,5 | 139 |
| Konaklı Köyü | CHP | %38,9 | %46,1 | %80,4 | 224 |
| Küçükköy | AK Parti | %57,1 | %25,0 | %86,4 | 66 |
| Musazade Mahallesi | AK Parti | %38,1 | %35,4 | %81,9 | 5.156 |
| Ortaköy | AK Parti | %45,6 | %32,4 | %95,8 | 72 |
| Sırtoba Köyü | AK Parti | %64,3 | %5,4 | %90,5 | 126 |
| Soğucak Köyü | AK Parti | %50,8 | %18,6 | %82,2 | 73 |
| Şenköy | AK Parti | %42,9 | %28,6 | %110,0 | 20 |
| Tepeyurt Köyü | AK Parti | %54,9 | %9,9 | %73,5 | 98 |
| Ulaş Köyü | AK Parti | %44,3 | %29,5 | %82,2 | 107 |
| Ulukent Köyü | AK Parti | %49,6 | %36,2 | %83,0 | 176 |
| Üçırmak Köyü | AK Parti | %53,0 | %10,1 | %87,8 | 172 |
| Üçler Köyü | AK Parti | %61,0 | %18,0 | %85,1 | 121 |
| Yemişlik Mahallesi | CHP | %40,4 | %47,8 | %87,5 | 272 |
| Yıldızlı Köyü | AK Parti | %73,1 | %7,7 | %130,0 | 20 |
| Yolgeçen Köyü | AK Parti | %54,5 | %19,5 | %89,6 | 308 |
| Yukarı Hacılar Mahallesi | AK Parti | %49,7 | %25,4 | %84,8 | 769 |
| Yukarışahinler Köyü | AK Parti | %45,3 | %28,8 | %88,5 | 157 |
İlgili sonuçlar