Germencik Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Germencik sonuçlarında CHP %36,5 ile birinci, AK Parti %22,5 ile ikinci; fark 14,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 11,4 puan üstünde. HDP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,9 (+5,0 puan). 36 mahalle ve köy arasından 26'sında CHP önde. CHP en güçlü Kızılcapınar Mahallesi (%74,0); AK Parti en güçlü Bozköy Mahallesi (%66,8). Katılım %89,9 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Germencik Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Germencik, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Germencik | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 10.061 | %36,5 | %40,6 | %25,1 | +11,4 |
| AK Parti | 6.212 | %22,5 | %29,3 | %40,7 | −18,1 |
| MHP | 5.597 | %20,3 | %18,1 | %16,5 | +3,8 |
| HDP | 4.942 | %17,9 | %8,8 | %13,0 | +5,0 |
| Saadet | 212 | %0,8 | %1,1 | %2,1 | −1,3 |
| Vatan Partisi | 183 | %0,7 | %0,7 | %0,3 | +0,3 |
| DP | 87 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| HAK-PAR | 57 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 48 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| DYP | 43 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 36 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DSP | 28 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| LDP | 21 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| MEP | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 10 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Yurt-p | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Kp | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Germencik seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 106 | 31.320 | 28.161 | %89,9 | 27.580 | 581 |
Germencik mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahmanlar Mahallesi | CHP | %34,9 | %30,3 | %89,3 | 122 |
| Alangüllü Mahallesi | CHP | %46,3 | %37,3 | %99,3 | 139 |
| Balatçık Mahallesi | CHP | %49,0 | %19,4 | %88,1 | 411 |
| Bozköy Mahallesi | AK Parti | %7,6 | %66,8 | %93,0 | 791 |
| Camikebir Mahallesi | CHP | %47,2 | %20,4 | %87,3 | 2.193 |
| Çamköy Mahallesi | CHP | %50,7 | %27,6 | %92,0 | 827 |
| Çarıklar Mahallesi | AK Parti | %40,1 | %40,4 | %97,3 | 364 |
| Dağkaraağaç Mahallesi | CHP | %41,0 | %20,9 | %92,3 | 156 |
| Dağyeni Mahallesi | CHP | %37,3 | %27,8 | %91,7 | 725 |
| Dampınar Mahallesi | CHP | %43,9 | %31,8 | %94,9 | 272 |
| Dereköy Mahallesi | CHP | %28,8 | %28,8 | %101,7 | 60 |
| Gümüşköy Mahallesi | CHP | %38,7 | %31,3 | %96,3 | 161 |
| Gümüşyeniköy Mahallesi | AK Parti | %24,7 | %37,6 | %86,6 | 202 |
| Habibler Mahallesi | AK Parti | %21,1 | %46,9 | %94,9 | 156 |
| Hıdırbeyli Mahallesi | CHP | %44,5 | %24,1 | %87,3 | 1.413 |
| İstasyon Mahallesi | CHP | %43,6 | %23,4 | %88,2 | 1.649 |
| Karaağaçlı Mahallesi | CHP | %39,8 | %17,1 | %93,1 | 277 |
| Kızılcagedik Mahallesi | AK Parti | %23,2 | %36,2 | %95,9 | 74 |
| Kızılcapınar Mahallesi | CHP | %74,0 | %5,3 | %89,1 | 560 |
| Mesudiye Mahallesi | CHP | %33,5 | %25,1 | %88,5 | 1.169 |
| Meşeli Mahallesi | AK Parti | %23,6 | %45,1 | %95,0 | 422 |
| Moralı Mahallesi | CHP | %43,9 | %17,2 | %87,7 | 350 |
| Mursallı Mahallesi | CHP | %56,9 | %16,1 | %91,3 | 946 |
| Naipli Mahallesi | CHP | %47,4 | %21,1 | %86,4 | 66 |
| Neşetiye Mahallesi | HDP | %10,1 | %8,2 | %92,8 | 1.235 |
| Ortaklar Mahallesi | HDP | %25,3 | %15,7 | %90,4 | 8.765 |
| Ömerbeyli Mahallesi | AK Parti | %30,5 | %30,8 | %87,7 | 635 |
| Park Mahallesi | CHP | %41,2 | %23,0 | %86,9 | 2.536 |
| Reisköy Mahallesi | HDP | %29,5 | %16,0 | %88,5 | 313 |
| Selatin Mahallesi | CHP | %40,4 | %28,3 | %96,9 | 325 |
| Tekin Mahallesi | CHP | %70,0 | %11,9 | %92,5 | 227 |
| Turanlar Mahallesi | CHP | %59,1 | %19,7 | %91,8 | 857 |
| Uzunkum Mahallesi | CHP | %56,6 | %12,1 | %86,6 | 119 |
| Üzümlü Mahallesi | CHP | %47,8 | %25,4 | %86,8 | 521 |
| Yedieylül Mahallesi | CHP | %40,1 | %24,4 | %88,1 | 1.108 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %45,2 | %38,7 | %88,9 | 1.174 |
İlgili sonuçlar