İnhisar Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
İnhisar sonuçlarında AK Parti %42,6 ile birinci, CHP %32,3 ile ikinci; fark 10,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,9) 1,7 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,3 (+7,4 puan). 13 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Akköy (%74,4); CHP en güçlü Muratça Köyü (%80,0). Katılım %87,5 (Türkiye %83,7).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İnhisar Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — İnhisar, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İnhisar | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 815 | %42,6 | %37,3 | %40,9 | +1,7 |
| CHP | 619 | %32,3 | %29,5 | %25,0 | +7,4 |
| MHP | 361 | %18,9 | %25,8 | %16,3 | +2,6 |
| Saadet | 40 | %2,1 | %2,2 | %2,1 | +0,0 |
| HDP | 19 | %1,0 | %3,3 | %13,1 | −12,1 |
| Turk Parti | 12 | %0,6 | %0,2 | %0,2 | +0,5 |
| HAK-PAR | 10 | %0,5 | %0,1 | %0,1 | +0,4 |
| Vatan Partisi | 7 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | +0,0 |
| DSP | 6 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| MEP | 5 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| DP | 4 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| BTP | 4 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| HKP | 4 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DYP | 3 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Hap | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| LDP | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Anadolu Partisi | 1 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
İnhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 13 | 2.273 | 1.988 | %87,5 | 1.915 | 73 |
İnhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akköy | AK Parti | %74,4 | %13,3 | %86,8 | 106 |
| Akkum Mahallesi | AK Parti | %54,8 | %24,2 | %94,2 | 69 |
| Çayköy | AK Parti | %41,7 | %38,8 | %86,8 | 121 |
| Güner Orbay Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %23,0 | %88,7 | 300 |
| Harmanköy | AK Parti | %43,8 | %43,8 | %86,1 | 223 |
| Hisarcık Köyü | AK Parti | %64,3 | %16,7 | %91,7 | 48 |
| Karaağaç Mahallesi | AK Parti | %34,1 | %22,0 | %95,6 | 90 |
| Koyunlu Köyü | CHP | %21,0 | %56,0 | %86,1 | 122 |
| Muratça Köyü | CHP | %15,0 | %80,0 | %105,3 | 19 |
| Samrı Köyü | AK Parti | %48,3 | %22,8 | %83,3 | 330 |
| Tarpak Köyü | AK Parti | %47,0 | %33,6 | %87,2 | 312 |
| Tozman Köyü | AK Parti | %38,3 | %36,8 | %91,6 | 154 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %33,8 | %37,5 | %85,8 | 379 |
İlgili sonuçlar