Mudurnu Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Mudurnu sonuçlarında AK Parti %50,0 ile birinci, CHP %25,2 ile ikinci; fark 24,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 9,3 puan üstünde. 82 mahalle ve köy arasından 78'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hacıhalimler Köyü (%85,1); CHP en güçlü Seyrancık Mahallesi (%44,9). Katılım %89,3 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mudurnu Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Mudurnu, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Mudurnu | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.768 | %50,0 | %52,0 | %40,7 | +9,3 |
| CHP | 3.412 | %25,2 | %24,6 | %25,1 | +0,1 |
| MHP | 2.327 | %17,2 | %16,1 | %16,5 | +0,7 |
| Saadet | 422 | %3,1 | %3,6 | %2,1 | +1,1 |
| DP | 149 | %1,1 | %0,3 | %0,2 | +0,9 |
| HDP | 81 | %0,6 | %1,7 | %13,0 | −12,4 |
| HAK-PAR | 76 | %0,6 | %0,3 | %0,1 | +0,4 |
| BTP | 61 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| DSP | 44 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| DYP | 36 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 34 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| HKP | 32 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| LDP | 21 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 21 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| MEP | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Yurt-p | 12 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Anadolu Partisi | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Hap | 10 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Kp | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Mudurnu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 91 | 15.534 | 13.872 | %89,3 | 13.536 | 336 |
Mudurnu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyokuş Köyü | AK Parti | %67,6 | %15,2 | %90,4 | 166 |
| Alpağut Köyü | AK Parti | %58,9 | %14,5 | %89,9 | 278 |
| Avdullar Köyü | AK Parti | %64,2 | %17,3 | %86,7 | 188 |
| Bekdemirler Köyü | AK Parti | %48,1 | %27,7 | %84,7 | 248 |
| Beyderesi Köyü | AK Parti | %53,5 | %12,3 | %84,9 | 139 |
| Bostancılar Köyü | AK Parti | %67,9 | %12,2 | %87,7 | 155 |
| Bulanık Köyü | AK Parti | %60,6 | %12,5 | %90,4 | 239 |
| Büyükcami Mahallesi | CHP | %33,3 | %38,1 | %88,7 | 541 |
| Cuma Köyü | AK Parti | %81,5 | %1,9 | %98,2 | 57 |
| Çağşak Köyü | AK Parti | %58,5 | %31,9 | %83,2 | 119 |
| Çamurluk Köyü | AK Parti | %51,9 | %17,3 | %93,2 | 146 |
| Çamyurdu Köyü | AK Parti | %58,7 | %15,9 | %86,3 | 168 |
| Çavuşdere Köyü | AK Parti | %43,4 | %37,7 | %92,4 | 118 |
| Çepni Köyü | AK Parti | %64,8 | %17,1 | %91,2 | 216 |
| Çevreli Köyü | AK Parti | %40,9 | %40,9 | %87,8 | 82 |
| Dağyolu Köyü | AK Parti | %66,7 | %7,4 | %93,2 | 59 |
| Dedeler Köyü | AK Parti | %53,5 | %26,8 | %92,7 | 82 |
| Delice Köyü | AK Parti | %56,7 | %20,2 | %89,0 | 118 |
| Dereçetinören Köyü | AK Parti | %41,4 | %7,1 | %82,0 | 122 |
| Dereköy | AK Parti | %55,8 | %35,8 | %85,8 | 113 |
| Dodurga Köyü | AK Parti | %81,3 | %3,1 | %97,0 | 101 |
| Dolayüz Köyü | AK Parti | %46,4 | %35,1 | %86,9 | 175 |
| Ekinören Köyü | AK Parti | %59,0 | %23,1 | %94,3 | 87 |
| Elmacıkdere Köyü | AK Parti | %57,5 | %21,8 | %90,7 | 97 |
| Esenkaya Köyü | AK Parti | %51,9 | %24,7 | %92,1 | 178 |
| Feruz Köyü | AK Parti | %58,8 | %17,1 | %91,2 | 194 |
| Fındıcak Köyü | AK Parti | %58,1 | %20,9 | %88,0 | 100 |
| Gelinözü Köyü | AK Parti | %46,4 | %23,8 | %93,5 | 92 |
| Gökören Köyü | AK Parti | %38,1 | %31,4 | %91,7 | 133 |
| Gölcük Köyü | AK Parti | %51,1 | %27,5 | %92,3 | 143 |
| Göllüören Köyü | AK Parti | %72,2 | %16,7 | %84,1 | 88 |
| Göncek Köyü | AK Parti | %70,9 | %10,0 | %90,2 | 122 |
| Gürçam Köyü | AK Parti | %50,5 | %16,8 | %84,6 | 117 |
| Güveytepe Köyü | AK Parti | %67,7 | %13,4 | %96,2 | 212 |
| Hacıhalimler Köyü | AK Parti | %85,1 | %4,1 | %99,2 | 122 |
| Hacımusalar Köyü | AK Parti | %41,8 | %24,2 | %93,4 | 181 |
| Hızırfakı Mahallesi | AK Parti | %35,3 | %28,6 | %87,5 | 295 |
| Hüsamettindere Köyü | AK Parti | %43,7 | %20,6 | %87,2 | 148 |
| Ilıca Köyü | CHP | %36,4 | %37,9 | %89,0 | 163 |
| İğneciler Köyü | AK Parti | %40,7 | %37,8 | %92,5 | 147 |
| Kaçık Köyü | AK Parti | %59,3 | %18,5 | %90,0 | 30 |
| Karacakaya Mahallesi | AK Parti | %51,7 | %25,5 | %93,1 | 160 |
| Karamurat Köyü | AK Parti | %58,6 | %29,6 | %77,8 | 239 |
| Karapınarkavağı Köyü | CHP | %34,8 | %37,9 | %95,7 | 70 |
| Karataş Köyü | AK Parti | %47,6 | %24,5 | %92,9 | 155 |
| Karşıköy | AK Parti | %58,3 | %16,7 | %85,9 | 85 |
| Kavallar Köyü | AK Parti | %48,6 | %11,4 | %85,7 | 42 |
| Kaygana Mahallesi | AK Parti | %36,1 | %35,6 | %85,8 | 1.113 |
| Keçikıran Köyü | AK Parti | %71,2 | %3,0 | %89,2 | 74 |
| Kilözü Köyü | AK Parti | %39,5 | %37,9 | %90,6 | 139 |
| Kovucak Köyü | AK Parti | %38,7 | %27,6 | %90,9 | 232 |
| Kurtlar Köyü | AK Parti | %54,1 | %11,9 | %88,3 | 128 |
| Mangırlar Köyü | AK Parti | %61,1 | %14,7 | %92,2 | 231 |
| Munduşlar Köyü | AK Parti | %55,0 | %17,8 | %94,5 | 183 |
| Musalla Mahallesi | AK Parti | %35,8 | %33,3 | %85,8 | 621 |
| Ordular Köyü | AK Parti | %78,3 | %5,8 | %92,1 | 76 |
| Ormanpınarı Köyü | AK Parti | %54,1 | %23,9 | %91,2 | 125 |
| Ortaköy | AK Parti | %62,3 | %17,7 | %89,7 | 203 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %52,6 | %21,1 | %91,7 | 253 |
| Pelitözü Köyü | AK Parti | %47,2 | %21,3 | %90,7 | 345 |
| Samat Köyü | AK Parti | %55,5 | %32,8 | %91,2 | 362 |
| Samsaçavuş Köyü | AK Parti | %35,2 | %21,9 | %90,5 | 126 |
| Sarıyar Köyü | AK Parti | %61,2 | %11,6 | %97,8 | 135 |
| Sarpıncık Köyü | AK Parti | %76,9 | %4,3 | %85,5 | 138 |
| Seyrancık Mahallesi | CHP | %30,7 | %44,9 | %87,3 | 472 |
| Sırçalı Köyü | AK Parti | %48,9 | %22,3 | %90,1 | 111 |
| Sürmeli Köyü | AK Parti | %50,5 | %18,8 | %92,9 | 112 |
| Taşçılar Köyü | AK Parti | %47,1 | %29,4 | %95,9 | 74 |
| Taşkesti-Karacasumandıra Mahallesi | AK Parti | %51,1 | %19,9 | %88,5 | 218 |
| Taşkesti-Karaçomak Mahallesi | AK Parti | %35,1 | %29,6 | %89,6 | 423 |
| Taşkesti-Merkez Mahallesi | AK Parti | %38,6 | %35,4 | %89,6 | 762 |
| Taşkesti-Tosunlar Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %38,9 | %91,3 | 126 |
| Taşkesti-Yeğenderesi Mahallesi | AK Parti | %59,8 | %24,6 | %91,4 | 222 |
| Tavşansuyu Köyü | AK Parti | %59,5 | %23,1 | %84,5 | 207 |
| Tımaraktaş Köyü | AK Parti | %61,9 | %23,8 | %91,9 | 74 |
| Uğurlualan Köyü | AK Parti | %61,9 | %28,6 | %82,1 | 28 |
| Uzunçam Köyü | AK Parti | %54,7 | %13,0 | %85,5 | 228 |
| Vakıfaktaş Köyü | AK Parti | %79,6 | %13,0 | %93,1 | 58 |
| Yaylabeli Köyü | AK Parti | %55,7 | %24,1 | %80,4 | 102 |
| Yazılar Köyü | AK Parti | %72,9 | %8,5 | %92,6 | 272 |
| Yenice Şeyhler Köyü | AK Parti | %42,4 | %41,7 | %91,8 | 170 |
| Yıldırım Bayazıd Mahallesi | AK Parti | %49,7 | %30,0 | %90,3 | 361 |
İlgili sonuçlar