Osmancık Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Osmancık sonuçlarında AK Parti %57,1 ile birinci, MHP %20,7 ile ikinci; fark 36,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 16,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,7 (+4,2 puan). 73 mahalle ve köy arasından 63'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Güneşören Köyü (%92,1); MHP en güçlü Ulucamii Mahallesi (%40,6). Katılım %87,6 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Osmancık Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Osmancık, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Osmancık | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 16.162 | %57,1 | %54,4 | %40,7 | +16,4 |
| MHP | 5.850 | %20,7 | %17,8 | %16,5 | +4,2 |
| CHP | 4.928 | %17,4 | %22,4 | %25,1 | −7,7 |
| Saadet | 620 | %2,2 | %2,0 | %2,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 155 | %0,5 | %0,3 | %0,1 | +0,4 |
| HDP | 146 | %0,5 | %1,9 | %13,0 | −12,4 |
| DP | 85 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 74 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 73 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| HKP | 65 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 38 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| DYP | 35 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| MEP | 21 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 18 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 17 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Yurt-p | 14 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Kp | 12 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Osmancık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 141 | 33.101 | 28.989 | %87,6 | 28.313 | 676 |
Osmancık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağıroğlan Köyü | AK Parti | %33,3 | %27,8 | %105,6 | 18 |
| Akören Köyü | AK Parti | %83,9 | %11,3 | %83,7 | 645 |
| Alibey Köyü | AK Parti | %69,0 | %3,4 | %96,7 | 61 |
| Ardıç Köyü | AK Parti | %58,9 | %21,1 | %94,6 | 204 |
| Aşağızeytin Köyü | AK Parti | %78,8 | %16,5 | %86,3 | 102 |
| Aşıkbükü Köyü | AK Parti | %76,6 | %13,5 | %73,8 | 202 |
| Avlağı Köyü | AK Parti | %69,3 | %23,9 | %80,6 | 351 |
| Aydınköy | AK Parti | %74,8 | %13,6 | %90,9 | 165 |
| Baldıran Köyü | AK Parti | %74,3 | %20,4 | %85,9 | 135 |
| Baltacımehmetpaşa Köyü | CHP | %2,9 | %5,7 | %93,5 | 153 |
| Başpınar Köyü | AK Parti | %46,5 | %21,5 | %85,8 | 528 |
| Belkavak Köyü | AK Parti | %82,8 | %7,8 | %93,4 | 76 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %30,4 | %87,2 | 2.383 |
| Çampınar Köyü | CHP | %0,8 | %1,4 | %96,8 | 507 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %70,7 | %3,4 | %92,3 | 65 |
| Çay Mahallesi | CHP | %35,4 | %23,0 | %89,3 | 1.321 |
| Çayırköy | AK Parti | %67,9 | %27,7 | %92,8 | 125 |
| Çiftlikler Mahallesi | AK Parti | %81,4 | %11,4 | %81,7 | 699 |
| Danişment Köyü | AK Parti | %91,3 | %4,6 | %92,6 | 593 |
| Deliler Köyü | AK Parti | %76,1 | %16,4 | %90,5 | 74 |
| Doğanköy | AK Parti | %77,3 | %10,6 | %90,7 | 150 |
| Durucasu Köyü | AK Parti | %48,3 | %20,7 | %100,0 | 30 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %56,7 | %17,8 | %88,0 | 1.847 |
| Evlik Köyü | AK Parti | %86,8 | %8,5 | %100,0 | 108 |
| Eymir Mahallesi | AK Parti | %81,0 | %7,8 | %94,4 | 125 |
| Fındıcak Köyü | CHP | %4,5 | %13,6 | %110,0 | 20 |
| Fındıkköy | CHP | %27,2 | %6,2 | %95,4 | 173 |
| Gecek Köyü | AK Parti | %72,7 | %14,2 | %90,4 | 314 |
| Gemici Mahallesi | AK Parti | %46,0 | %20,9 | %88,6 | 946 |
| Girinoğlan Köyü | AK Parti | %59,4 | %35,6 | %91,1 | 224 |
| Gökdere Köyü | AK Parti | %75,4 | %16,3 | %91,0 | 785 |
| Güneşören Köyü | AK Parti | %92,1 | %5,0 | %82,4 | 170 |
| Güney Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %31,7 | %84,6 | 942 |
| Gürleyik Mahallesi | AK Parti | %54,6 | %20,7 | %88,4 | 1.532 |
| Güvercinlik Köyü | AK Parti | %69,9 | %17,3 | %89,5 | 153 |
| Hanefi Köyü | AK Parti | %76,5 | %11,8 | %94,4 | 72 |
| Hıdırlık Mahallesi | AK Parti | %45,3 | %31,7 | %84,5 | 343 |
| İnal Köyü | AK Parti | %63,4 | %23,5 | %89,1 | 274 |
| İncesu Köyü | AK Parti | %70,4 | %16,5 | %90,4 | 230 |
| Kamil Köyü | AK Parti | %88,9 | %6,1 | %85,5 | 422 |
| Karaçay Köyü | AK Parti | %58,3 | %19,4 | %86,4 | 44 |
| Karaköy | AK Parti | %63,2 | %24,6 | %96,6 | 59 |
| Karalargüney Köyü | AK Parti | %90,8 | %3,8 | %83,1 | 384 |
| Karapınar Mahallesi | AK Parti | %70,9 | %18,4 | %92,0 | 112 |
| Kargı Köyü | AK Parti | %81,1 | %11,0 | %91,1 | 293 |
| Kızılırmak Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %37,6 | %88,1 | 352 |
| Kızıltepe Köyü | AK Parti | %64,7 | %21,6 | %97,2 | 106 |
| Konaca Köyü | AK Parti | %71,5 | %17,7 | %84,5 | 168 |
| Koyunbaba Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %25,6 | %85,9 | 2.805 |
| Kumbaba Köyü | CHP | %1,8 | %2,4 | %99,2 | 384 |
| Kuz Köyü | AK Parti | %73,6 | %4,4 | %82,8 | 116 |
| Kuzhayat Köyü | AK Parti | %90,8 | %7,3 | %91,0 | 122 |
| Ovacıksuyu Köyü | AK Parti | %89,5 | %5,3 | %92,4 | 145 |
| Öbektaş Köyü | AK Parti | %81,2 | %12,8 | %81,6 | 1.079 |
| Pelitçik Köyü | AK Parti | %77,8 | %9,5 | %78,3 | 83 |
| Sarıalan Köyü | AK Parti | %75,8 | %10,5 | %89,1 | 110 |
| Sarpınkavak Köyü | AK Parti | %67,6 | %21,9 | %96,3 | 109 |
| Seki Köyü | AK Parti | %53,7 | %14,6 | %95,5 | 44 |
| Sekibağı Köyü | AK Parti | %87,5 | %9,7 | %94,8 | 77 |
| Sütlüce Köyü | CHP | %9,4 | %5,7 | %101,9 | 53 |
| Şenyurt Mahallesi | AK Parti | %63,5 | %23,3 | %87,9 | 2.880 |
| Tekmen Köyü | AK Parti | %43,8 | %14,8 | %81,5 | 216 |
| Temençe Mahallesi | AK Parti | %61,5 | %24,6 | %94,2 | 69 |
| Tepeyolaltı Köyü | AK Parti | %82,6 | %6,2 | %89,5 | 304 |
| Ulucamii Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %40,6 | %86,1 | 209 |
| Umaç Köyü | CHP | %14,6 | %4,9 | %91,1 | 45 |
| Yağsüzen Köyü | CHP | %4,7 | %2,4 | %92,1 | 239 |
| Yaylabaşı Köyü | AK Parti | %87,6 | %7,8 | %86,8 | 695 |
| Yazı Mahallesi | MHP | %37,8 | %38,5 | %84,8 | 507 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %33,2 | %84,0 | 1.740 |
| Yenidanişment Köyü | AK Parti | %91,5 | %5,8 | %93,8 | 320 |
| Yeşilçatma Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %36,1 | %85,7 | 1.683 |
| Yukarızeytin Köyü | AK Parti | %81,6 | %11,2 | %92,2 | 282 |
İlgili sonuçlar