Çal Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çal sonuçlarında CHP %41,9 ile birinci, AK Parti %34,2 ile ikinci; fark 7,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 16,8 puan üstünde. 34 mahalle ve köy arasından 19'unda CHP önde. CHP en güçlü Mahmutgazi Mahallesi (%71,2); AK Parti en güçlü Sakızcılar Mahallesi (%68,5). Katılım %90,9 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çal Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çal, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çal | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 6.008 | %41,9 | %35,2 | %25,1 | +16,8 |
| AK Parti | 4.898 | %34,2 | %39,5 | %40,7 | −6,5 |
| MHP | 2.698 | %18,8 | %18,3 | %16,5 | +2,4 |
| Saadet | 302 | %2,1 | %1,4 | %2,1 | +0,0 |
| HDP | 113 | %0,8 | %3,8 | %13,0 | −12,2 |
| Vatan Partisi | 64 | %0,4 | %0,4 | %0,3 | +0,1 |
| DP | 64 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| BTP | 37 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| HKP | 34 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DYP | 27 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| LDP | 26 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 25 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| MEP | 14 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Yurt-p | 7 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 6 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Kp | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 2 | %0,0 | %0,0 | %1,1 | −1,1 |
Çal seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 68 | 16.199 | 14.724 | %90,9 | 14.337 | 387 |
Çal mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkent Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %42,8 | %90,6 | 1.826 |
| Alfaklar Mahallesi | AK Parti | %30,8 | %47,8 | %93,1 | 173 |
| Aşağıseyit Mahallesi | CHP | %56,2 | %17,9 | %94,6 | 277 |
| Bahadınlar Mahallesi | AK Parti | %27,8 | %47,2 | %92,9 | 436 |
| Baklançakırlar Mahallesi | AK Parti | %34,1 | %41,5 | %92,3 | 196 |
| Bayıralan Mahallesi | MHP | %34,4 | %24,3 | %92,9 | 423 |
| Belevi Mahallesi | CHP | %52,7 | %34,0 | %95,0 | 440 |
| Çalçakırlar Mahallesi | CHP | %62,4 | %20,6 | %90,4 | 219 |
| Çalkuyucak Mahallesi | AK Parti | %25,2 | %43,7 | %86,8 | 182 |
| Dağmarmara Mahallesi | AK Parti | %15,7 | %53,5 | %94,1 | 205 |
| Dayılar Mahallesi | CHP | %52,9 | %24,5 | %93,0 | 172 |
| Denizler Mahallesi | CHP | %57,5 | %27,9 | %89,5 | 495 |
| Develler Mahallesi | AK Parti | %31,2 | %38,7 | %91,8 | 279 |
| Gelinören Mahallesi | CHP | %47,9 | %29,2 | %94,2 | 52 |
| Hançalar Mahallesi | AK Parti | %28,7 | %48,4 | %90,8 | 1.020 |
| Hüseyinler Mahallesi | CHP | %45,1 | %25,4 | %89,8 | 915 |
| İsabey Mahallesi | CHP | %52,0 | %22,4 | %90,4 | 949 |
| İsmailler Mahallesi | CHP | %46,1 | %25,8 | %87,1 | 1.609 |
| Kabalar Mahallesi | CHP | %48,0 | %28,5 | %91,7 | 515 |
| Kaplanlar Mahallesi | AK Parti | %28,9 | %31,1 | %95,8 | 95 |
| Karakaya Mahallesi | AK Parti | %5,1 | %64,6 | %95,4 | 87 |
| Karapınar Mahallesi | AK Parti | %33,3 | %57,6 | %103,0 | 33 |
| Kocaköy Mahallesi | CHP | %59,1 | %21,4 | %92,5 | 240 |
| Mahmutgazi Mahallesi | CHP | %71,2 | %13,1 | %92,1 | 302 |
| Ortaköy Mahallesi | CHP | %51,6 | %19,3 | %85,1 | 636 |
| Peynirciler Mahallesi | CHP | %46,2 | %23,1 | %98,1 | 53 |
| Sakızcılar Mahallesi | AK Parti | %15,1 | %68,5 | %90,9 | 164 |
| Sazak Mahallesi | AK Parti | %34,0 | %41,6 | %96,2 | 424 |
| Selcen Mahallesi | AK Parti | %36,7 | %45,2 | %91,2 | 626 |
| Süller Mahallesi | CHP | %39,3 | %38,8 | %90,8 | 2.140 |
| Şapcılar Mahallesi | CHP | %48,4 | %31,6 | %95,0 | 100 |
| Yazır Mahallesi | CHP | %44,9 | %30,3 | %91,8 | 97 |
| Yeşilyurt Mahallesi | CHP | %48,0 | %25,4 | %92,1 | 366 |
| Yukarıseyit Mahallesi | CHP | %42,3 | %31,6 | %92,9 | 453 |
İlgili sonuçlar