Nurhak Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Nurhak sonuçlarında CHP %35,6 ile birinci, AK Parti %25,8 ile ikinci; fark 9,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 10,4 puan üstünde. HDP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,9 (+3,9 puan). 12 mahalle ve köy arasından 9'unda CHP önde. CHP en güçlü Eskiköy Mahallesi (%65,2); AK Parti en güçlü Kullar Mahallesi (%50,4). Katılım %75,8 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Nurhak Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Nurhak, Kahramanmaraş, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Nurhak | Kahramanmaraş | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.423 | %35,6 | %8,5 | %25,1 | +10,4 |
| AK Parti | 1.759 | %25,8 | %61,0 | %40,7 | −14,8 |
| HDP | 1.151 | %16,9 | %5,1 | %13,0 | +3,9 |
| MHP | 1.055 | %15,5 | %19,9 | %16,5 | −1,0 |
| Saadet | 244 | %3,6 | %3,6 | %2,1 | +1,5 |
| MEP | 34 | %0,5 | %0,1 | %0,0 | +0,5 |
| Turk Parti | 32 | %0,5 | %0,5 | %0,2 | +0,3 |
| HKP | 30 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| BTP | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| DSP | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| DYP | 16 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| DP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| Anadolu Partisi | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Kp | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,0 | %0,0 | %1,1 | −1,1 |
Nurhak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 32 | 9.227 | 6.993 | %75,8 | 6.813 | 180 |
Nurhak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağcaşar Mahallesi | CHP | %49,7 | %1,6 | %91,4 | 209 |
| Barış Mahallesi | CHP | %53,9 | %1,7 | %55,0 | 1.314 |
| Biçin Mahallesi | CHP | %52,0 | %3,9 | %83,0 | 188 |
| Eskiköy Mahallesi | CHP | %65,2 | %5,9 | %73,4 | 312 |
| Hüyük Mahallesi | CHP | %61,8 | %11,9 | %74,6 | 595 |
| Karaçar Mahallesi | CHP | %54,7 | %13,8 | %74,8 | 1.330 |
| Kıyılar Mahallesi | CHP | %56,1 | %5,9 | %83,3 | 383 |
| Kullar Mahallesi | AK Parti | %7,2 | %50,4 | %75,0 | 1.735 |
| Pınarbaşı Mahallesi | CHP | %64,3 | %3,4 | %85,2 | 555 |
| Seyitaliler Mahallesi | CHP | %36,9 | %24,9 | %82,2 | 837 |
| Tatlar Mahallesi | AK Parti | %7,5 | %49,6 | %82,7 | 1.735 |
| Umutlu Mahallesi | HDP | %36,8 | %18,4 | %114,7 | 34 |
İlgili sonuçlar