Susuz Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Susuz sonuçlarında HDP %47,7 ile birinci, AK Parti %25,6 ile ikinci; fark 22,1 puan. HDP burada Türkiye ortalamasının (%13,0) 34,7 puan üstünde. 31 mahalle ve köy arasından 18'inde HDP önde. HDP en güçlü Büyük Çatak Köyü (%97,9); AK Parti en güçlü Kayalık Köyü (%80,0). Katılım %83,7 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Susuz Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Susuz, Kars, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Susuz | Kars | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| HDP | 2.902 | %47,7 | %44,0 | %13,0 | +34,7 |
| AK Parti | 1.556 | %25,6 | %26,6 | %40,7 | −15,1 |
| CHP | 1.009 | %16,6 | %12,0 | %25,1 | −8,5 |
| MHP | 404 | %6,6 | %14,0 | %16,5 | −9,8 |
| Saadet | 45 | %0,7 | %0,9 | %2,1 | −1,3 |
| BTP | 30 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,3 |
| HKP | 28 | %0,5 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| Turk Parti | 24 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| DYP | 21 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| HAK-PAR | 11 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Hap | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| DSP | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| MEP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Yurt-p | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| DP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Anadolu Partisi | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Kp | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Susuz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 7.391 | 6.187 | %83,7 | 6.083 | 104 |
Susuz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | HDP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksu Köyü | AK Parti | %9,2 | %68,2 | %82,9 | 210 |
| Aynalı Köyü | AK Parti | %12,5 | %57,6 | %87,3 | 165 |
| Büyük Çatak Köyü | HDP | %97,9 | %1,3 | %90,5 | 525 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %27,7 | %34,3 | %89,3 | 243 |
| Çamçavuş Köyü | CHP | %20,1 | %23,7 | %90,7 | 248 |
| Çığrıklı Köyü | HDP | %83,1 | %8,5 | %80,9 | 162 |
| Doyumlu Köyü | HDP | %65,5 | %25,3 | %73,3 | 131 |
| Erdağı Köyü | HDP | %93,2 | %4,7 | %83,3 | 234 |
| Ermişler Köyü | HDP | %95,0 | %3,8 | %80,4 | 327 |
| Gölbaşı Köyü | HDP | %55,6 | %32,2 | %82,0 | 222 |
| Harmanlı Köyü | HDP | %81,6 | %13,8 | %74,7 | 387 |
| İncesu Köyü | CHP | %8,1 | %22,4 | %83,3 | 329 |
| İncilipınar Köyü | HDP | %82,0 | %13,5 | %83,6 | 110 |
| İnkılap Mahallesi | CHP | %21,2 | %31,4 | %87,1 | 286 |
| İnönü Mahallesi | AK Parti | %18,1 | %38,8 | %79,7 | 354 |
| Kalecik Köyü | HDP | %88,8 | %10,2 | %98,0 | 100 |
| Karapınar Köyü | HDP | %56,3 | %43,8 | %87,7 | 73 |
| Kayadibi Köyü | HDP | %59,1 | %36,2 | %93,9 | 164 |
| Kayalık Köyü | AK Parti | %3,2 | %80,0 | %86,5 | 111 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | CHP | %24,7 | %28,5 | %82,0 | 739 |
| Keçili Köyü | HDP | %88,1 | %9,5 | %100,0 | 44 |
| Kırçiçeği Köyü | AK Parti | %11,1 | %34,3 | %80,7 | 259 |
| Kırkpınar Köyü | AK Parti | %15,7 | %78,3 | %98,3 | 117 |
| Kiziroğlu Köyü | AK Parti | %24,4 | %31,8 | %86,7 | 203 |
| Kurugöl Köyü | HDP | %96,3 | %1,8 | %81,6 | 136 |
| Küçükçatak Köyü | HDP | %95,1 | %3,4 | %83,5 | 248 |
| Ortalar Köyü | HDP | %50,0 | %24,7 | %78,2 | 188 |
| Porsuklu Köyü | HDP | %33,5 | %23,5 | %80,6 | 284 |
| Taşlıca Köyü | HDP | %58,5 | %35,8 | %76,2 | 168 |
| Yaylacık Köyü | HDP | %79,1 | %15,7 | %81,1 | 243 |
| Yolboyu Köyü | CHP | %10,2 | %28,3 | %83,5 | 381 |
İlgili sonuçlar