Elbeyli Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Elbeyli sonuçlarında AK Parti %48,1 ile birinci, MHP %31,0 ile ikinci; fark 17,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 7,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,0 (+14,5 puan). 27 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Karacurun Köyü (%94,1); MHP en güçlü Turanlı Köyü (%67,2). Katılım %84,8 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Elbeyli Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Elbeyli, Kilis, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Elbeyli | Kilis | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.480 | %48,1 | %49,2 | %40,7 | +7,4 |
| MHP | 953 | %31,0 | %35,6 | %16,5 | +14,5 |
| CHP | 490 | %15,9 | %7,7 | %25,1 | −9,2 |
| HDP | 86 | %2,8 | %3,7 | %13,0 | −10,2 |
| Saadet | 23 | %0,7 | %1,3 | %2,1 | −1,3 |
| BTP | 10 | %0,3 | %1,0 | %0,2 | +0,1 |
| Turk Parti | 8 | %0,3 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 6 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| Millet | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| HKP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DYP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| MEP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Hap | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| LDP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HAK-PAR | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Elbeyli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 27 | 3.667 | 3.111 | %84,8 | 3.078 | 33 |
Elbeyli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaağıl Köyü | AK Parti | %50,0 | %15,5 | %86,7 | 98 |
| Alahan Köyü | MHP | %33,8 | %42,2 | %93,3 | 298 |
| Aşağıbeylerbeyi Köyü | AK Parti | %56,4 | %35,6 | %75,7 | 218 |
| Beşiriye Köyü | MHP | %46,2 | %49,2 | %79,3 | 82 |
| Çankallı Köyü | AK Parti | %80,0 | %13,8 | %95,6 | 68 |
| Çıldıroba Köyü | AK Parti | %68,4 | %17,5 | %87,4 | 207 |
| Erikliyayla Köyü | AK Parti | %76,8 | %6,4 | %96,2 | 130 |
| Geçerli Köyü | AK Parti | %50,9 | %37,5 | %86,9 | 130 |
| Günece Köyü | AK Parti | %65,7 | %11,4 | %92,1 | 38 |
| Güvendik Köyü | MHP | %30,6 | %32,7 | %83,1 | 59 |
| Havuzluçam Köyü | AK Parti | %67,5 | %17,5 | %97,6 | 41 |
| Hürriyet Mahallesi | MHP | %36,5 | %43,5 | %80,4 | 342 |
| İnönü Mahallesi | MHP | %32,4 | %36,5 | %82,8 | 366 |
| Kalbursait Köyü | MHP | %32,6 | %40,3 | %78,3 | 166 |
| Karacurun Köyü | AK Parti | %94,1 | %3,0 | %75,4 | 134 |
| Karaçağıl Köyü | AK Parti | %59,0 | %10,3 | %78,0 | 50 |
| Kılcan Köyü | MHP | %32,0 | %54,0 | %84,4 | 64 |
| Mercanlı Köyü | AK Parti | %53,8 | %46,2 | %86,7 | 30 |
| Necmettin Erbakan Mahallesi | MHP | %34,9 | %49,1 | %87,8 | 196 |
| Sağlıcak Köyü | AK Parti | %57,1 | %7,1 | %86,0 | 50 |
| Selmincik Köyü | AK Parti | %63,9 | %22,4 | %79,8 | 188 |
| Taşlıbakar Köyü | CHP | %25,0 | %13,6 | %88,2 | 51 |
| Turanlı Köyü | MHP | %20,9 | %67,2 | %82,7 | 81 |
| Uğurlar Köyü | AK Parti | %59,1 | %29,5 | %95,7 | 46 |
| Yağızköy | AK Parti | %53,1 | %35,7 | %84,1 | 170 |
| Yalçın Nane Mahallesi | AK Parti | %57,5 | %19,8 | %86,2 | 195 |
| Yenideğirmen Köyü | CHP | %30,7 | %16,7 | %88,8 | 169 |
İlgili sonuçlar