Pınarhisar Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Pınarhisar sonuçlarında CHP %47,5 ile birinci, AK Parti %24,7 ile ikinci; fark 22,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 22,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,2 (+5,8 puan). 21 mahalle ve köy arasından 19'unda CHP önde. CHP en güçlü Poyralı Köyü (%67,3); AK Parti en güçlü Kurudere Köyü (%79,5). Katılım %89,4 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pınarhisar Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Pınarhisar, Kırklareli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pınarhisar | Kırklareli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 6.222 | %47,5 | %50,1 | %25,1 | +22,4 |
| AK Parti | 3.236 | %24,7 | %23,1 | %40,7 | −16,0 |
| MHP | 2.911 | %22,2 | %21,4 | %16,5 | +5,8 |
| HDP | 222 | %1,7 | %2,3 | %13,0 | −11,3 |
| Saadet | 122 | %0,9 | %0,9 | %2,1 | −1,1 |
| Vatan Partisi | 79 | %0,6 | %0,6 | %0,3 | +0,3 |
| Turk Parti | 54 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,3 |
| DP | 50 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| HAK-PAR | 41 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| HKP | 31 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 31 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| DSP | 28 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| DYP | 18 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Yurt-p | 12 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| LDP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 9 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 6 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Hap | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| MEP | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Kp | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 3 | %0,0 | %0,0 | %1,1 | −1,1 |
Pınarhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 50 | 14.921 | 13.340 | %89,4 | 13.098 | 242 |
Pınarhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akören Köyü | CHP | %42,2 | %37,5 | %95,5 | 67 |
| Ataköy | CHP | %63,8 | %13,8 | %91,4 | 560 |
| Beylik Mahallesi | CHP | %44,0 | %23,6 | %88,4 | 2.624 |
| Camiikebir Mahallesi | CHP | %44,2 | %24,2 | %89,8 | 1.249 |
| Cevizköy | CHP | %45,3 | %32,9 | %90,1 | 729 |
| Çayırdere Köyü | CHP | %38,4 | %20,0 | %89,0 | 218 |
| Dere Mahallesi | CHP | %35,5 | %28,9 | %88,5 | 2.026 |
| Erenler Köyü | CHP | %62,3 | %21,1 | %90,8 | 195 |
| Evciler Köyü | CHP | %40,2 | %36,7 | %85,5 | 241 |
| Hacıfakılı Köyü | AK Parti | %31,1 | %50,0 | %93,7 | 79 |
| İslambeyli Köyü | CHP | %66,7 | %17,9 | %87,9 | 273 |
| Kaynarca-Akarlar Mahallesi | CHP | %62,4 | %11,5 | %95,0 | 462 |
| Kaynarca-Işıklar Mahallesi | CHP | %56,6 | %14,6 | %91,5 | 906 |
| Kaynarca-Yenicamii Mahallesi | CHP | %66,7 | %14,3 | %90,9 | 537 |
| Kurudere Köyü | AK Parti | %4,0 | %79,5 | %93,0 | 329 |
| Orta Mahallesi | CHP | %45,4 | %22,9 | %87,8 | 1.829 |
| Osmancık Köyü | CHP | %49,4 | %23,9 | %89,3 | 356 |
| Poyralı Köyü | CHP | %67,3 | %17,6 | %91,0 | 400 |
| Sütlüce Köyü | CHP | %56,0 | %24,7 | %87,3 | 632 |
| Tozaklı Köyü | CHP | %57,1 | %21,6 | %90,9 | 614 |
| Yenice Köyü | CHP | %46,9 | %31,8 | %87,9 | 595 |
İlgili sonuçlar