Mucur Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Mucur sonuçlarında AK Parti %47,1 ile birinci, MHP %29,4 ile ikinci; fark 17,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 6,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,4 (+12,9 puan). 51 mahalle ve köy arasından 32'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Bayramuşağı Köyü (%88,4); MHP en güçlü Kızılağıl Köyü (%73,9). Katılım %87,3 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mucur Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Mucur, Kırşehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Mucur | Kırşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.575 | %47,1 | %39,6 | %40,7 | +6,4 |
| MHP | 3.479 | %29,4 | %32,1 | %16,5 | +12,9 |
| CHP | 2.201 | %18,6 | %19,4 | %25,1 | −6,5 |
| HDP | 224 | %1,9 | %6,1 | %13,0 | −11,1 |
| Saadet | 171 | %1,4 | %1,3 | %2,1 | −0,6 |
| Turk Parti | 36 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 23 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| HKP | 22 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 21 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| HAK-PAR | 19 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| DP | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| DYP | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| MEP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Yurt-p | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Hap | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Kp | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Mucur seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 80 | 13.843 | 12.086 | %87,3 | 11.842 | 244 |
Mucur mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acıöz Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %39,4 | %89,5 | 76 |
| Aksaklı Köyü | AK Parti | %50,0 | %35,0 | %116,7 | 18 |
| Altınyazı Köyü | CHP | %27,8 | %18,9 | %91,8 | 98 |
| Asmakaradam Köyü | AK Parti | %60,6 | %20,2 | %86,3 | 131 |
| Avcıköy | AK Parti | %69,4 | %19,4 | %94,4 | 143 |
| Aydoğmuş Köyü | CHP | %27,5 | %30,6 | %93,6 | 249 |
| Babur Köyü | CHP | %35,3 | %11,8 | %113,3 | 15 |
| Bayramuşağı Köyü | AK Parti | %88,4 | %7,2 | %94,5 | 73 |
| Bazlamaç Köyü | AK Parti | %84,4 | %14,3 | %84,8 | 92 |
| Budak Köyü | AK Parti | %48,9 | %30,7 | %92,9 | 98 |
| Büyükkayapa Köyü | CHP | %22,9 | %18,3 | %92,4 | 119 |
| Çatalarkaç Köyü | AK Parti | %71,4 | %21,4 | %107,7 | 13 |
| Dağçiftliği Köyü | HDP | %16,7 | %2,8 | %102,9 | 35 |
| Dalakçı Köyü | CHP | %18,0 | %11,5 | %94,0 | 215 |
| Devepınarı Köyü | MHP | %25,0 | %50,0 | %100,0 | 16 |
| Geyicek Köyü | AK Parti | %67,0 | %25,0 | %93,1 | 101 |
| Gümüşkümbet Köyü | CHP | %22,5 | %24,0 | %87,7 | 155 |
| Güzyurdu Köyü | AK Parti | %48,1 | %40,4 | %81,3 | 64 |
| Hamidiye Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %32,0 | %85,3 | 2.569 |
| İnaç Köyü | CHP | %32,7 | %17,8 | %94,6 | 111 |
| Karaarkaç Köyü | AK Parti | %59,6 | %16,0 | %100,0 | 94 |
| Karacalı Köyü | MHP | %18,2 | %40,9 | %91,7 | 24 |
| Karakuyu Köyü | CHP | %32,2 | %30,3 | %98,7 | 156 |
| Karkın Köyü | CHP | %35,6 | %14,8 | %92,6 | 149 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %48,4 | %31,9 | %85,5 | 1.377 |
| Kepez Köyü | AK Parti | %75,0 | %7,8 | %100,0 | 66 |
| Kılıçlı Köyü | CHP | %30,4 | %26,6 | %89,0 | 91 |
| Kıran Köyü | AK Parti | %57,4 | %25,5 | %82,8 | 58 |
| Kızılağıl Köyü | MHP | %21,7 | %73,9 | %92,0 | 25 |
| Kızıldağyeniyapan Köyü | AK Parti | %84,3 | %8,7 | %84,5 | 548 |
| Kurugöl Köyü | AK Parti | %33,9 | %32,1 | %90,8 | 487 |
| Kuşaklı Köyü | AK Parti | %76,9 | %15,4 | %81,3 | 80 |
| Küçükburunağıl Köyü | MHP | %36,3 | %42,2 | %89,3 | 121 |
| Küçükkavak Köyü | AK Parti | %46,2 | %30,8 | %81,3 | 16 |
| Küçükkayapa Köyü | CHP | %16,7 | %12,5 | %120,0 | 20 |
| Medetsiz Köyü | AK Parti | %69,4 | %25,6 | %77,6 | 156 |
| Obruk Köyü | AK Parti | %60,7 | %14,3 | %84,8 | 33 |
| Osmangazi Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %31,8 | %90,4 | 384 |
| Palangıç Köyü | AK Parti | %52,2 | %34,8 | %95,9 | 49 |
| Pınarkaya Köyü | AK Parti | %42,7 | %25,2 | %88,1 | 118 |
| Rahmalar Köyü | AK Parti | %37,5 | %35,0 | %91,3 | 46 |
| Seyfe Köyü | CHP | %22,5 | %19,1 | %91,8 | 97 |
| Solaklı Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %29,3 | %85,2 | 933 |
| Susuz Köyü | AK Parti | %40,0 | %31,4 | %100,0 | 36 |
| Şatıroğlu Mahallesi | AK Parti | %38,7 | %35,5 | %95,0 | 100 |
| Yazıkınık Köyü | AK Parti | %51,7 | %31,5 | %92,9 | 99 |
| Yeğenağa Köyü | AK Parti | %59,4 | %25,0 | %100,0 | 66 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %47,3 | %34,7 | %84,9 | 3.908 |
| Yeniköy | AK Parti | %45,8 | %25,0 | %109,1 | 22 |
| Yeşilyurt Köyü | HDP | %25,5 | %7,8 | %102,0 | 50 |
| Yürücek Köyü | CHP | %33,3 | %31,0 | %97,7 | 43 |
İlgili sonuçlar