Aslanapa Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Aslanapa sonuçlarında AK Parti %69,4 ile birinci, MHP %20,2 ile ikinci; fark 49,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 28,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,2 (+3,8 puan). 35 mahalle ve köy arasından 35'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Emrez Köyü (%96,8); MHP en güçlü Ören Köyü (%32,2). Katılım %90,4 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Aslanapa Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Aslanapa, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Aslanapa | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.925 | %69,4 | %54,6 | %40,7 | +28,8 |
| MHP | 1.436 | %20,2 | %27,0 | %16,5 | +3,8 |
| CHP | 354 | %5,0 | %11,9 | %25,1 | −20,1 |
| Saadet | 211 | %3,0 | %3,6 | %2,1 | +0,9 |
| DP | 34 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,3 |
| HAK-PAR | 29 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| HDP | 27 | %0,4 | %0,9 | %13,0 | −12,6 |
| DSP | 26 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| BTP | 10 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| DYP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 6 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,3 |
| MEP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
Aslanapa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 41 | 8.063 | 7.285 | %90,4 | 7.094 | 191 |
Aslanapa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abaş Köyü | AK Parti | %81,3 | %18,8 | %97,0 | 33 |
| Adaköy | AK Parti | %79,4 | %14,8 | %94,9 | 409 |
| Aslıhanlar Köyü | AK Parti | %58,0 | %25,5 | %87,6 | 306 |
| Ballıbaba Köyü | AK Parti | %66,7 | %11,1 | %96,4 | 28 |
| Bayat Köyü | AK Parti | %82,5 | %10,2 | %95,3 | 149 |
| Bayramşah Köyü | AK Parti | %81,2 | %3,4 | %90,8 | 131 |
| Bezirgan Köyü | AK Parti | %61,7 | %29,5 | %92,7 | 372 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %57,6 | %26,1 | %86,4 | 843 |
| Çakmak Köyü | AK Parti | %77,8 | %13,9 | %95,1 | 41 |
| Çalköy | AK Parti | %68,8 | %19,6 | %91,9 | 533 |
| Çamdibi Köyü | AK Parti | %82,0 | %14,9 | %90,7 | 397 |
| Çamırdık Köyü | AK Parti | %75,2 | %19,9 | %82,6 | 172 |
| Çömlekçi Köyü | AK Parti | %62,6 | %25,2 | %86,7 | 135 |
| Çukurca Köyü | AK Parti | %71,9 | %21,1 | %96,7 | 60 |
| Dereköy | AK Parti | %78,0 | %13,8 | %100,0 | 125 |
| Emrez Köyü | AK Parti | %96,8 | %2,1 | %101,1 | 94 |
| Esen Köyü | AK Parti | %82,3 | %11,4 | %92,4 | 171 |
| Gölbaşı Köyü | AK Parti | %70,2 | %27,7 | %100,0 | 47 |
| Göynükören Köyü | AK Parti | %67,4 | %21,6 | %90,8 | 217 |
| Haydarlar Köyü | AK Parti | %56,3 | %25,0 | %92,7 | 313 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %56,5 | %30,0 | %90,8 | 293 |
| Karadiğin Köyü | AK Parti | %85,6 | %5,2 | %98,0 | 100 |
| Kureyşler Köyü | AK Parti | %81,8 | %10,9 | %94,9 | 118 |
| Musaköy | AK Parti | %91,8 | %1,4 | %101,4 | 72 |
| Nuhören Köyü | AK Parti | %73,0 | %20,2 | %92,1 | 292 |
| Ortaca Köyü | AK Parti | %82,3 | %10,4 | %87,9 | 338 |
| Ören Köyü | AK Parti | %58,0 | %32,2 | %83,0 | 712 |
| Pazarcık Köyü | AK Parti | %69,6 | %10,4 | %86,7 | 150 |
| Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %65,1 | %19,2 | %95,2 | 249 |
| Sarayköy | AK Parti | %66,7 | %24,2 | %97,1 | 34 |
| Şenişler Köyü | AK Parti | %94,9 | %5,1 | %102,6 | 38 |
| Terziler Köyü | AK Parti | %77,6 | %16,0 | %92,1 | 139 |
| Tokul Köyü | AK Parti | %69,9 | %20,8 | %83,7 | 522 |
| Yağcılar Köyü | AK Parti | %46,0 | %32,2 | %93,8 | 96 |
| Yalnızsaray Mahallesi | AK Parti | %75,3 | %18,6 | %95,2 | 334 |
İlgili sonuçlar