Gölmarmara Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Gölmarmara sonuçlarında AK Parti %29,2 ile birinci, CHP %28,7 ile ikinci; fark 0,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 11,4 puan altında. HDP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,6 (+7,6 puan). 21 mahalle ve köy arasından 7'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ayanlar Mahallesi (%68,6); CHP en güçlü Hacıveliler Mahallesi (%43,7). Katılım %90,9 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölmarmara Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Gölmarmara, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gölmarmara | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.873 | %29,2 | %36,8 | %40,7 | −11,4 |
| CHP | 2.823 | %28,7 | %29,2 | %25,1 | +3,6 |
| HDP | 2.023 | %20,6 | %6,7 | %13,0 | +7,6 |
| MHP | 1.879 | %19,1 | %23,8 | %16,5 | +2,7 |
| Saadet | 63 | %0,6 | %1,5 | %2,1 | −1,4 |
| DP | 53 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,4 |
| HAK-PAR | 25 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 19 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 16 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,2 |
| DYP | 16 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 12 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| BTP | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| MEP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| LDP | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,0 | %0,1 | %1,1 | −1,1 |
| Kp | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Gölmarmara seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 42 | 11.082 | 10.072 | %90,9 | 9.827 | 245 |
Gölmarmara mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | CHP | %29,7 | %39,6 | %90,7 | 2.325 |
| Ayanlar Mahallesi | AK Parti | %68,6 | %8,0 | %99,3 | 139 |
| Beyler Mahallesi | CHP | %29,8 | %33,5 | %100,5 | 196 |
| Çamköy Mahallesi | AK Parti | %55,8 | %19,2 | %96,1 | 129 |
| Çömlekçi Mahallesi | CHP | %39,3 | %42,7 | %94,7 | 131 |
| Değnekler Mahallesi | AK Parti | %65,5 | %5,6 | %94,1 | 440 |
| Eski Camii Mahallesi | CHP | %21,7 | %43,2 | %89,1 | 714 |
| Hacıbaştanlar Mahallesi | AK Parti | %61,7 | %18,3 | %89,0 | 73 |
| Hacıveliler Mahallesi | CHP | %11,2 | %43,7 | %96,5 | 227 |
| Hıroğlu Mahallesi | AK Parti | %36,5 | %27,1 | %100,0 | 97 |
| İhsaniye Mahallesi | CHP | %28,3 | %31,7 | %90,5 | 1.100 |
| İsmetpaşa Mahallesi | HDP | %15,6 | %25,0 | %87,3 | 1.237 |
| Kayaaltı Mahallesi | CHP | %35,1 | %35,5 | %96,6 | 263 |
| Kayapınar Mahallesi | HDP | %16,0 | %9,7 | %86,1 | 895 |
| Kılcanlar Mahallesi | CHP | %17,6 | %38,2 | %90,8 | 76 |
| Ozanca Mahallesi | HDP | %33,2 | %1,4 | %90,5 | 1.155 |
| Taşkuyucak Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %27,8 | %95,1 | 350 |
| Tiyenli Mahallesi | CHP | %34,2 | %42,8 | %93,4 | 470 |
| Yeni Camii Mahallesi | CHP | %23,7 | %42,2 | %89,0 | 710 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %22,7 | %39,6 | %91,2 | 307 |
| Yunuslar Mahallesi | AK Parti | %48,0 | %32,0 | %106,3 | 48 |
İlgili sonuçlar