Çamardı Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çamardı sonuçlarında AK Parti %59,0 ile birinci, MHP %19,6 ile ikinci; fark 39,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 18,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,6 (+3,1 puan). 26 mahalle ve köy arasından 24'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Mahmatlı Köyü (%85,4); MHP en güçlü Beyazkışlakçı Köyü (%35,8). Katılım %78,7 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamardı Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çamardı, Niğde, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çamardı | Niğde | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.473 | %59,0 | %47,8 | %40,7 | +18,3 |
| MHP | 1.485 | %19,6 | %25,6 | %16,5 | +3,1 |
| CHP | 1.245 | %16,4 | %21,4 | %25,1 | −8,7 |
| Saadet | 112 | %1,5 | %2,4 | %2,1 | −0,6 |
| DP | 47 | %0,6 | %0,2 | %0,2 | +0,5 |
| HAK-PAR | 46 | %0,6 | %0,2 | %0,1 | +0,5 |
| DSP | 43 | %0,6 | %0,2 | %0,2 | +0,4 |
| HDP | 36 | %0,5 | %1,2 | %13,0 | −12,5 |
| HKP | 26 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 25 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| BTP | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| DYP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| MEP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Anadolu Partisi | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| Hap | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Yurt-p | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Kp | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Çamardı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 9.964 | 7.846 | %78,7 | 7.581 | 265 |
Çamardı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bademdere Köyü | AK Parti | %34,6 | %27,6 | %84,1 | 999 |
| Bekçili Köyü | AK Parti | %67,7 | %11,3 | %76,5 | 179 |
| Bereketli Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %21,7 | %81,7 | 1.104 |
| Beyazkışlakçı Köyü | AK Parti | %54,3 | %35,8 | %82,6 | 207 |
| Burç Köyü | AK Parti | %72,0 | %17,5 | %59,8 | 1.058 |
| Celaller Köyü | AK Parti | %73,6 | %7,6 | %79,3 | 482 |
| Çardacık Köyü | AK Parti | %63,0 | %25,2 | %74,4 | 172 |
| Çukurbağ Köyü | AK Parti | %62,0 | %23,2 | %79,0 | 548 |
| Demirkazık Köyü | CHP | %39,7 | %13,2 | %90,8 | 218 |
| Elekgölü Köyü | AK Parti | %61,7 | %21,5 | %76,9 | 342 |
| Eynelli Köyü | AK Parti | %62,8 | %24,8 | %78,0 | 665 |
| Karataş Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %6,7 | %78,3 | 143 |
| Kavaklıgöl Köyü | AK Parti | %78,8 | %12,1 | %76,9 | 130 |
| Kavlaktepe Köyü | CHP | %28,6 | %23,1 | %88,9 | 108 |
| Kocapınar Köyü | AK Parti | %50,3 | %24,2 | %86,2 | 188 |
| Maden Mahallesi | AK Parti | %54,2 | %18,2 | %74,6 | 272 |
| Mahmatlı Köyü | AK Parti | %85,4 | %12,6 | %84,6 | 311 |
| Orhaniye Köyü | AK Parti | %57,4 | %21,3 | %83,2 | 137 |
| Örenköy | AK Parti | %75,0 | %10,7 | %111,5 | 26 |
| Pınarbaşı Köyü | AK Parti | %71,6 | %13,4 | %89,6 | 77 |
| Sulucaova Köyü | AK Parti | %61,2 | %27,6 | %86,6 | 157 |
| Üçkapılı Köyü | AK Parti | %76,7 | %3,7 | %89,3 | 187 |
| Yelatan Köyü | AK Parti | %77,1 | %11,0 | %73,4 | 768 |
| Yeni Çarşı Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %22,1 | %82,5 | 584 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %48,4 | %25,3 | %81,5 | 518 |
| Yeniköy | AK Parti | %76,0 | %12,8 | %83,6 | 384 |
İlgili sonuçlar